Letištní skenery poškozují DNA

dr. Kathy J. Froti

Lze věřit tomu, co nám vláda vykládá o letištních bezpečnostních skenerech?

Evidentně ne. Nejprve nám tvrdili, že rentgenové skenery (které ukazují až moc velký kus nahého těla) jsou dokonale bezpečné.

Jenže dokonce i výrobce těchto zařízení, společnost Rapidscan, otevřeně přiznal, že produkt nebyl dostatečně otestován. Web Natural News později odhalil ještě horší pravdu, totiž že testy bezpečnosti byly zcela zmanipulované.

Vybavena fiktivními výsledky testů se skenovací technika pozoruhodnou rychlostí objevila na každém letišti po celém světě. Varování odborníků v oboru radiace nikdo neposlouchal.

Až poté, co zbytkové záření, které z těchto zařízení vychází, začalo u pracovníků TSA (americký Úřad pro bezpečnost v dopravě) vyvolávat rakovinu (žaloby na sebe nenechaly dlouho čekat), se objevila vůle skenery vyházet. TSA ale rychle odněkud vyšťourala náhradní řešení.

Teď by nás rádi přesvědčili, že nová technologie „digitálních osobních prohlídek“ pomocí milimetrových vln je také „dokonale bezpečná“.

Tomu nevěřte ani sekundu. TSA tato zařízení opět odpovídajícím způsobem neotestovala, co se týče jejich bezpečnosti a dopadu na lidské zdraví. Bohužel je to tak, že v dnešním světě mají bezpečnostní otázky prioritu před zdravím.

Tyto technologie milimetrových vln fungují na tom principu, že nevinné cestující bombardují vysokoenergetickými částicemi známými jako terahertzové fotony.

Studie, kterou provedl Boian S. Alexandrov se svým týmem v Centru nelineárních studií v Národní laboratoři Los Alamos v Novém Mexiku, odhalila, že terahertzové vlny mohou „rozevřít šroubovici DNA a vzdálit od sebe její vlána a vytvářet bubliny, které významně narušují procesy jako je genová exprese a replikace DNA“.

To znamená, že terahertzové záření by mohlo mít velmi negativní vliv na plodnost, vývoj embrya v děloze a také by mohlo vyvolávat rakovinná onemocnění.

A teď pomyslete na ty tisíce lidí, kteří jsou dnes a denně podrobováni této neotestované technice ve jménu „národní bezpečnosti“.

Vojenský systém Active Denial užívá technologie milimetrových vln k vyvolávání pocitu intenzivního pálení na pokožce cíle za pomoci 95 GHz paprsku (délka vlny 3,2 mm).

Zato TSA nám tvrdí, abychom si kvůli milimetrovým vlnám nedělali starosti, protože se prý jen „neškodně odrážejí od pokožky“.

To je naprosto nepřesné. Naše těla, složená převážně z vody, naopak tyto vlny velmi ochotně vstřebávají. Milimetrové vlny pronikají pokožkou a dostávají se pod ni.

V technologickém centru pro výzkum mikrovln v Malajsii byly pokusné osoby vystaveny mikrovlnnému záření v rozsahu 20-38 GHz, v němž operují i skenery TSA.

Zjistilo se, že milimetrové vlny pronikaly subjektům do kůže. Rozsah činil 1,05 mm u 20 GHz až 0,78 mm u 38 GHz. Dostávají se tedy pod epidermis (pokožku), nejsvrchnější vrstvu kůže.

Je zdokumentováno, že milimetrové vlny vyvolávají řadu biologických účinků, z nichž některé jsou celkem překvapivé u vln, které se dostávají jen 1 mm hluboko do tkáně.

Znepokojivé jsou zejména studie, které ukazují, že milimetrové vlny operující na frekvenci 36 GHz vytvářejí nevratný efekt paměti vody a že účinky těchto vln na krevní plasmu se člověk od člověka velmi liší.

Máte z těchto informací hodně nepříjemný pocit? No, měli byste. A také by se každý z nás měl kvůli nim pekelně namíchnout.

Od doby, kdy jsem se v roce 2007 začala intenzivně zajímat o tyto nebezpečné, veřejnosti násilím vnucované technologie, jsem se je rozhodla sama za sebe bojkotovat. Raději vydržím ponižující osobní prohlídku, než bych si nechala ničit DNA.

Budete schopni na letišti obětovat 5-15 minut navíc? Je čas brát se o svá práva a zdraví, protože vláda USA dala jasně najevo, že ji nezajímá ani jedno.

Tyto změny DNA mohou být velmi jemné, ale v konečném součtu smrtící. Koho nakonec napadne spojit si své vážné zdravotní problémy se skenováním letištním zařízením?

Pokud jste jako já a létáte často, měli byste se zajímat o úroveň expozice (vystavení) svého organismu skenovacím technologiím. Pokud jste pracovníky TSA, měli byste si najít jinou práci.

Když jsem se minulý víkend pokoušela letět zpátky do Los Angeles z Columbie v Jižní Karolíně, opět jsem odmítla projít skenerem. Pracovníci TSA na tomhle malém, odlehlém letišti se mě pokoušeli krmit známou propagandou o „minimálním riziku“.

Řekla jsem jim, že jsem četla studie a že by se měli lépe informovat. Tupě se na mě dívali a vykládali mi, že je to jako telefonovat mobilem. To není pravda.

Skenery na bázi milimetrových vln, které používá TSA, vysílají 20miliardkrát více kmitů za sekundu v menších terahertzových vlnách, takže účinek na buňky bude jiný než u mobilních telefonů.

Nejsem si jistá, zda to těm lidem z TSA někdy někdo řekl, ale pravděpodobně říkají cestujícím stejné lži, jaké slyšeli sami od svého vedení, tak jsem se snažila být tolerantnější.

Jsem si jistá, že průchod skenerem na tomhle jihokarolínském letišti ještě nikdy nikdo neodmítl, což byl nejspíš důvod, proč se mi dostalo takové osobní prohlídky, na jakou asi nikdy nezapomenu.

Od ženy, která mě prohlížela, jsem dostala dva karate údery do rozkroku nejprve zezadu a pak zepředu. Absolutně zbytečně. Pak mi divným způsobem hnětla pas a sápala se po jakékoliv nezakryté kůži, kterou našla.

Za ta léta mám za sebou stovky prohlídek, a nikdo – skutečně nikdo – nikdy nebyl tak nepříjemný jako tahle ženská.

Nejdříve jsem měla chuť jí říct, jak nevhodně se chová, ale pak jsem si uvědomila, že bych za své nestádní chování s nejvyšší pravděpodobností byla potrestána tím, že by mě nakonec nepustili do letadla.

Během té procedury navíc popotahovala a kýchala, celou mě poprskala svou osobní armádou choroboplodných zárodků a tím té nechutné osahávací akci nasadila korunu.

Myslím, že tohoto nedůstojného zacházení ve jménu bezpečnosti už máme všichni plné zuby. Už bylo myslím dostatečně prokázáno, že rizikové skenery a protivné prohlídky náš svět neučinily o nic bezpečnějším před terorismem.

Přes bezpečnostní brány se už podařilo propašovat všechno možné od pistolí po výbušniny, což dokazuje neefektivnost bezpečnostních opatření. Detektory kovů by úplně stačily.

Kdyby skener odmítl každý cestující, program by nakonec skončil v troskách. Fronty na osobní prohlídku by narostly do takových rozměrů, že by letecká doprava zkolabovala.

Také by to vyslalo jasnou zprávu, že nebezpečná zařízení se nebudou tolerovat. Věnujte tomu trochu svého času navíc a udělejte to – bojkotujte skener. Jestli se máte rádi, tak si to dlužíte.

Vím, co si teď myslíte – že to systém jednoduše vyřeší tak, že průchod skenerem uzákoní jako povinný bez možnosti odmítnutí.

Inu, myslím, že kdyby to opravdu udělali, zavalila by je vlna žalob, ale existuje ještě jednodušší řešení. Zajděte si do lékárny a kupte si obyčejný, laciný závěs na ruku a nandejte si ho, než se dostanete k TSA.

Když nemůžete ve skeneru zvednout obě ruce nad hlavu, jsou výsledky k ničemu. V TSA to vědí a vy do skeneru nebudete muset. Ovčané jsou čím dál chytřejší. Koneckonců je život o tom, jak si dokážete poradit s plány B.

 

Zdroj

Napsat komentář