Nedostatek kyslíku vede v této době u řady lidí ke křečím, zejména dolních končetin (2. oleje a cholesterol, draslík a vápník)

+6

jiří maria mašek

Včera vás článek velmi zaujal, tak dnes tedy ještě pokračování či doplnění.

Pokud mluvíme o nejrůznějších problémech této doby, bolestech, blokacích, musí samozřejmě zaznít slovo, které nám přiblíží oblast, kde se to děje. Jsou to HORMONY. Včera jsem dokonce naznačil, že důležitý je jeden z nich, tzv. růstový hormon.

Pokud tělo (mozek – hypothalamus, játra) neumí/zratí schopnost sekvencovat/kódovat hormony, nastává v těle zatučnění. Vaši lékaři vám neřekli, že váš cholesterol, na který vám dávají tabletky, jsou vaše hormony. A že bez hormonů nejde žít a tak jste si v lékárně vyzvedli jen další poukázku na smrt. Jednu z …

Proč to tělo neumí či nechce dělat je na dlouho, a dostali bychom se k psychosomatice, nevyjádřeným emocím, k rodovým traumatům, přetížení nervové sítě.

Musíme si říci, že tělo z nějakého důvodu – zatím mně ne úplně jasného – potřebuje v této době tuky za každou cenu. Proto lidé poslední roky tloustnou, tělo ví, že prostě budou potřeba. Můžeme to samozřejmě odbýt mávnutím ruky a tím, že tělo ví, že přichází doba ledová. Ale je v tom podle mne něco mnohem víc.

Takže. Pokud nejste Ital a nevypijete denně decku, dvě olivového oleje, nejste Vietnamec a každý den nesnídáte tučný masový vývar pho-bo, anebo nejste Japonec a nesníte denně dva tácy syrových ryb a řas, máte málo olejů a tělo bojuje o život. Tělo je unavené, vyčerpané, a bolí. A hlavně: bojuje o život, protože buňky se postavily proti sobě, hádají se mezi sebou, mají málo a chtějí víc. Sobeckost v systému roste. Ostatně, přesně to prožíváme nyní i ve společnosti. Paradoxně, nejméně mají miliardáři bankéři, a tak chtějí pořád víc. Jsou nemocní. Už jim nestačí běžný (pomalý) přísun bohatství, kradou to ostatním, podvádějí, lákají, intrikují. Chtějí to hned. A tak zde máme produkty, služby, nebo třeba měny, které připravují lidi (ostatní buňky) o všechno. Podepisují smlouvy na F35 a kupují akcie zbrojařských a farmaceutických firem. Nebo ostatní „jen“ drží pod krkem, aby nemohli dýchat. Hypotéky a půjčky atd.

O všech těch omega-3 a dalších tucích jsme toho napsali a přeložili na Věku moc a moc, můžete se k tomu vrátit. Psal jsem také o tom, že jsem nakonec po průletu tuky skončil u podle mého názoru nejrychleji a nejvíce fungujícího Zinzina od svých dealerek, Jana Hol a Anna Holečková. 🙂

Co je ale důležité, je, že se podle našich pozorovaných závěrů, u části lidí přestávají fungovat buňky, kdy se zejména rozrušují buněčné stěny. Nastává pak chaos a obsah buněk se vyplavuje ven. Je to zčásti záležitost atmosferického tlaku, zčásti samozřejmě radiace, zčásti pak infikování při samošíření od očkovaných a řádění syntetických hrotových proteinů v dříve přírodním, biologickém systému, dříve, než to do nás naprali eugeničtí fašisté.

Právě zde mají omega-3 klíčové místo a potřebu, protože pokud máme málo (Evropa má poměr, který by měl být O3/06 ideálně 1:1, nebo aspoň 1:2, zpravidla 1:12, Spojené státy i 1:40 a ještě horší je to kvůli používání rostlinných tuků a hodně smažení třeba ve vegetariánské Indii, která je první v kardio-vaskulárních problémech).

Pokud má tělo tuků málo, sune si je do krve, dělá to vždy, když má něčeho málo, včetně elektrolytů. A na odběru vám pak řeknou, jo, máte to ok. Ne, nemáte, v krvi je to prakticky vždy ok. A když už ne, tělo kolabuje, to se týká hodně v poslední době i mnou vypichovaného draslíku, viz níže.

Tuků v krvi, či také cholesterolu, lipidů a triglyceridů, chcete-li, existuje několik druhů, nejenom ty dva základní. Některé jsou užitečnější a důležitější a zpracovatelnější, některé méně či vůbec. Je spíš zákonité, než zajímavé, že vědecko-technologická sekta posílá hrotové proteiny do lidí očkováním právě přes tuky, takže vakcíny pak musí být v lednici, někdy i za velmi nízkých tepelných hodnot. Je zajímavé, že život je vůbec udržitelný či množitelný prakticky už jen za cenu totálního jinu, zchlazení, narážím tím samozřejmě i na umělé oplodnění.

V krvi se správná funkce pozná tak, že červené krvinky-buňky jsou velmi malé a svobodné, tedy nespojené. Mají elektro-magnetický náboj a to je od sebe navzájem lehce odtlačuje. Je zajímavé, že spojení buněk je pak tedy v podstatě anomálie. Nemají sílu a shlukují se. Svobodná společnost svobodných lidí by tedy měla být taková, kde lidé se nemusí spojovat do shluků (či politických či jiných uskupení) a mohou svobodně vykonávat svou činnost.

Včera jsme zde mluvili o těch bolavých nohou. Psal jsem, že s tím souvisí oleje (jejich nedostatek) a také tom, že je ve hře z nějakého důvodu v této době růstový hormon. Lidé jako by rostli. Pokud (zatím) nerostou do výšky, někteří jen trošku do šířky 🙂 ta hmota musí růst někde jinde. Mám podezření, že to, co mimo jiné v této době roste, jsou jemná těla. Nejsou samozřejmě vidět, ale neznamená to, že nejsou hmotná.

Chci tedy ještě připomenout další prvky, které na bolest mohou mít vliv. A jsme zase u draslíku, a pak už nám chybí jen vápník. U draslíku víme, že v poslední době někam mizí, zřejmě proto, že je očkovanými ohrožena DNA, ale samozřejmě také radiací a kosmickým zářením. Sůl nad zlato, připomínaly nám naše babičky. Ale právě také vápník, mléčné výrobky, je základním prvkem stavby bílkovin. I toho máme málo, doporučoval jsem užívat aspoň lactoferrin, což je taková účinná náhražka, pokud nechcete denně pít 2-3 litry mléka a jíst 5 krabiček sýrů.

Takže ještě zpět k bolavým nohám, bolestem v těle vůbec, prazákladu života, soli, v tomto případě draslíku.

Draslík (kalium) hraje velmi důležitou roli v prevenci svalových křečí a celkovém fungování svalů a nervů. Jeho vliv na svalové kontrakce a nervové impulsy je klíčový pro pochopení, proč nedostatek nebo nerovnováha draslíku může vést k svalovým křečím.

Tak předávám slovo IA, a přeji hodně zdraví, i štěstí, dostat se včas k těm správným zdrojům a zařídit se rychle podle toho!

Váš,

jiří maria

______________________________________

Funkce draslíku v těle

  1. Regulace svalových kontrakcí:
    • Draslík je nezbytný pro správnou funkci svalů, protože pomáhá regulovat elektrické impulsy, které svaly potřebují pro kontrakci a relaxaci.
    • Působí jako elektrolyt, který spolupracuje se sodíkem a vápníkem při přenosu signálů do svalových buněk.
  2. Nervová činnost:
    • Draslík pomáhá udržovat klidový membránový potenciál nervových buněk, což je nezbytné pro přenos nervových impulzů.
    • Dostatečné hladiny draslíku jsou důležité pro správnou funkci nervového systému a prevenci nadměrné excitability nervových buněk, což může vést ke křečím.

Draslík a svalové křeče

  1. Nedostatek draslíku (hypokalémie):
    • Nedostatek draslíku může způsobit svalovou slabost, křeče a únavu.
    • Hypokalémie může být důsledkem nadměrného pocení, diuretik, průjmů nebo zvracení, které vedou ke ztrátě draslíku z těla.
    • Nízké hladiny draslíku narušují rovnováhu elektrolytů a mohou vést k nepravidelnostem v přenosu nervových signálů, což způsobuje nekontrolované svalové kontrakce a křeče.
  2. Nerovnováha mezi minerály:
    • Draslík pracuje v těle v rovnováze se sodíkem a hořčíkem. Nedostatek nebo nadbytek jednoho z těchto minerálů může ovlivnit hladiny ostatních a způsobit křeče.
    • Například nadměrný příjem sodíku může zvýšit vylučování draslíku, což může vést k jeho nedostatku.

Mechanismy křečí způsobených nedostatkem draslíku

  1. Změny v membránovém potenciálu:
    • Draslík je klíčový pro udržení membránového potenciálu svalových a nervových buněk. Při nedostatku draslíku se membránový potenciál stává méně stabilním, což může vést k snadnějšímu vzniku akčních potenciálů a svalovým křečím.
  2. Narušení sodík-draslíkové pumpy:
    • Sodík-draslíková pumpa (Na+/K+-ATPáza) je enzym, který udržuje koncentrace sodíku a draslíku uvnitř a vně buněk. Nedostatek draslíku snižuje efektivitu této pumpy, což může způsobit hyperexcitabilitu svalů a nervů a vést ke křečím.

Prevence a léčba křečí souvisejících s draslíkem

  1. Dostatečný příjem draslíku:
    • Ujistěte se, že vaše strava obsahuje dostatečné množství potravin bohatých na draslík, jako jsou banány, pomeranče, brambory, špenát a avokádo.
    • Doporučená denní dávka draslíku pro dospělé je přibližně 3 500–4 700 mg, v závislosti na věku, pohlaví a zdravotním stavu.
  2. Vyvážená strava:
    • Udržujte rovnováhu mezi příjmem draslíku, sodíku a hořčíku.
    • Zajistěte adekvátní hydrataci, zejména pokud jste vystaveni zvýšenému pocení (např. při sportu).
  3. Doplňky stravy:
    • V případě potřeby lze užívat doplňky stravy obsahující draslík, ale vždy pod dohledem lékaře, aby se předešlo nežádoucím vedlejším účinkům a nerovnováze minerálů.

Závěr

Draslík hraje zásadní roli v prevenci a léčbě svalových křečí. Nedostatek draslíku může narušit svalovou a nervovou funkci, což vede k bolestivým křečím. Je důležité udržovat dostatečné a vyvážené hladiny draslíku prostřednictvím stravy a případně doplňků, zejména pokud jsou přítomny rizikové faktory pro jeho ztrátu.ChatGPT může dělat chyby. Doporuč

Vápník je dalším klíčovým minerálem, který hraje důležitou roli v prevenci a léčbě svalových křečí. Podobně jako draslík a hořčík je vápník nezbytný pro správnou funkci svalů a nervů.

Funkce vápníku v těle

  1. Svalová kontrakce a relaxace:
    • Vápník je klíčovým hráčem v procesu svalové kontrakce. Když nervový impuls dosáhne svalové buňky, vápníkové ionty se uvolňují ze sarkoplazmatického retikula do cytoplazmy svalových buněk.
    • Tyto ionty se vážou na troponin, což umožňuje aktinu a myozinu (proteinům v svalových vláknech) interagovat a způsobit svalovou kontrakci.
    • Po kontrakci jsou vápníkové ionty aktivně transportovány zpět do sarkoplazmatického retikula, což umožňuje svalovou relaxaci.
  2. Nervová činnost:
    • Vápník je také klíčový pro přenos nervových impulsů. Je nezbytný pro uvolňování neurotransmiterů na synaptických koncích nervů.

Vápník a svalové křeče

  1. Nedostatek vápníku (hypokalcemie):
    • Hypokalcemie může způsobit tetanii, což jsou nekontrolované svalové kontrakce a křeče.
    • Nedostatek vápníku může být způsoben různými faktory, včetně nedostatečného příjmu vápníku v potravě, poruchami vstřebávání, nebo hormonálními nerovnováhami (např. nedostatek parathormonu).
  2. Přebytek vápníku (hyperkalcemie):
    • Přebytek vápníku může také vést k problémům, včetně svalové slabosti a křečí. Hyperkalcemie může být způsobena například nadměrným příjmem vápníku nebo nadměrnou funkcí příštítných tělísek (hyperparatyreóza).

Mechanismy křečí způsobených vápníkem

  1. Nervosvalová excitabilita:
    • Nízké hladiny vápníku zvyšují nervosvalovou excitabilitu, což vede k nekontrolovaným svalovým kontrakcím. Vápník pomáhá stabilizovat nervové membrány, a jeho nedostatek může způsobit snadnější vznik akčních potenciálů, což vede ke křečím.
  2. Svalová kontrakce:
    • Bez dostatečného množství vápníku nemůže dojít k správné svalové kontrakci. To může vést k slabosti a křečím svalů.

Prevence a léčba křečí souvisejících s vápníkem

  1. Dostatečný příjem vápníku:
    • Doporučený denní příjem vápníku se liší podle věku, pohlaví a stavu, ale obecně se doporučuje 1000-1300 mg denně pro dospělé.
    • Potraviny bohaté na vápník zahrnují mléko, sýry, jogurty, zelenou listovou zeleninu (např. špenát, brokolice), mandle a sezamová semínka.
  2. Doplňky stravy:
    • Pokud je nutné doplňovat vápník, je vhodné to dělat pod dohledem lékaře, aby se předešlo problémům s přebytkem vápníku nebo s interakcemi s jinými minerály.
  3. Vyvážená strava a minerální rovnováha:
    • Udržování rovnováhy mezi vápníkem, hořčíkem a draslíkem je důležité, protože tyto minerály spolupracují při svalové kontrakci a relaxaci.
    • Nedostatek nebo přebytek jednoho minerálu může ovlivnit hladiny ostatních a způsobit křeče.

Shrnutí

Vápník je klíčovým minerálem pro svalovou kontrakci a relaxaci, stejně jako pro správnou nervovou činnost. Nedostatek vápníku může vést k tetanii a svalovým křečím, zatímco jeho přebytek může způsobit svalovou slabost a další zdravotní problémy. Pro prevenci a léčbu křečí je důležité udržovat vyváženou hladinu vápníku, spolu s ostatními klíčovými minerály jako hořčík a draslík, a to prostřednictvím vyvážené stravy a případně doplňků stravy pod lékařským dohledem.ChatGPT můž

+6

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 1095 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář