Agent CIA přiznal na smrtelné posteli: 11. září jsme WTC vyhodili do vzduchu my

Baxter Dmitry

79letý agent CIA ve výslužbě Malcom Howard učinil od doby, kdy byl minulý pátek propuštěn z nemocnice v New Jersey s tím, že má před sebou už jen pár týdnů života, řadu ohromujících prohlášení. Mimo jiné řekl, že se podílel na kontrolované demolici WTC 7, třetí budovy zničené 11. září 2001.

Malcolma Howarda, který pro CIA pracoval 36 let jako operativec, prý na tento projekt jeho nadřízení přidělili kvůli jeho zkušenostem technického rázu, zejména co se týče demolic.

Stavební inženýr Howard se po naverbování k CIA na počátku 80. let stal expertem na výbušniny. Podle svých slov má rozsáhlé zkušenosti s umisťováním výbušnin „do věcí malých jako zapalovače a velkých jako budovy o osmdesáti podlažích“.

79letý rodák z New Jersey říká, že od května 1997 do září 2001 pracoval na operaci CIA, jíž přezdívali „New Century“ (Nové století) a při níž prý CIA ještě „přijímala rozkazy z nevyšších kruhů“. Howard byl součástí buňky tvořené čtyřmi agenty a pověřené zajištěním úspěšné demolice.

Malcolm Howard říká, že operace zaměřená na World Trade Center 7 byla mezi jeho úkoly zcela speciální, jelikož se prý jednalo o jedinou demolici, „při níž jsme museli předstírat, že se o demolici nejedná“. Jak tvrdí, neměl tehdy problém podvádět, protože „když jste patriot, nepochybujete o motivaci CIA nebo Bílého domu. Předpokládáte, že všechno má nějaký vyšší cíl a má sloužit vyššímu dobru. Oni si vybírají dobré, loajální lidi jako mě a láme mi srdce, když slyším ty pitomé kecy.“

Ale i teď přiznává, že když se v myšlenkách vrátí zpátky, „nebylo něco v pořádku“.

„Nic dobrého z toho nepošlo. To není Amerika, jakou jsme si představovali.“

Howard popisuje, jak došlo ke zřícení budovy: „Byla to klasická řízená demolice za použití výbušnin. Použili jsme superjemnou vojenskou nanotermitovou směs. Nejtěžší bylo dostat do budovy ty metráky výbušin, roznětek a zápalných mechanismů, aniž bychom vzbudili přílišnou pozornost. Ale skoro každou místnost v budově 7 pronajímala CIA, Tajná služba nebo armáda, díky čemuž to bylo o něco snazší.“

Bývalý agent dále líčí, že WTC7 byla v onom měsíci, který změnil běh amerických dějin, plná výbušnin na strategických místech“. 11. září, ve chvíli, kdy už severní a jižní věž hořely, byly v budově 7 zapáleny roznětky a exploze nanotermitu udělaly z budovy prázdnou slupku, poničily ocelovou konstrukci, zničily výztuže a umožnily ohni hořícímu v kancelářích, aby se prodral zbytkem budovy a zničil komplet celý vnitřek.

Budova World Trade Center 7 se zcela zhroutila v 17:20, sedm hodin po destrukci budov WTC 1 a 2. Pád budovy šokoval svědky svou rychlostí, odpovídající volnému pádu, která naznačovala, že padající materiál nenarážel na žádný odpor.

Howard s kolegy splnili svůj úkol.

„Byl to obrovský fofr. Všechno šlo přesně podle plánu. Úplně hladce. Všichni byli evakuováni. Ve WTC 7 nebyl nikdo zraněn. Slavili jsme. Opakovaně jsme si pouštěli záznam demolice, pili jsme whisky a kouřili doutníky a náhle se stala ta nejdivnější věc. Začali jsme si dělat starosti, že to vypadá až moc hladce. Dívali jsme se znovu a znovu a popadla nás paranoia. Vypadalo to jako řízená demolice. Říkali jsme si, do prdele, na tohle se lidi budou ptát. A pak jsme slyšeli, jak svědkové z ulice hlásí, že odpoledne slyšeli výbuchy. Když nám řekli, že BBC zfušovala zpravodajství a oznámila světu, že se budova zřítila 20 minut předtím než ve skutečnosti… v tom okamžiku jsme si opravdu mysleli, že se to provalilo.“

Podle oficiální zprávy o 9/11, vydané vládou, se WTC 7 zřítila kvůli „nezvladatelnému požáru“ způsobenému troskami odlétávajícími z budov 1 a 2, zasažených dopravními letadly. Kdyby byla ta oficiální historka pravdivá, byla by WTC 7 vůbec první výšková budova na světě, jež by se zřítila kvůli nekontrolovatelnému požáru a jediný ocelový mrakodrap, který by se zhroutil do sebe kvůli „požárům zuřícím v kancelářích“.

Malcolm Howard a jeho spolupracovníci se báli, že veřejnost tento klam prohlédne, povstane proti vládě a bude požadovat pravdu.

„Bylo tam tolik nevysvětlených věcí, zůstalo tam příliš mnoho důkazů. Mysleli jsme, že se toho veřejnost chytí a nepustí. Čekali jsme, že dojde k veřejnému povstání, které média nebudou moci ignorovat. Že budou probíhat vyšetřování a lidé budou chtít vědět, proč se jim lhalo. Mysleli jsme, že se v té oblasti najdou chemické sloučeniny, které prokážou, že budova 7 byla záměrně vyhozena do povětří.

Čekali jsme, že přijde revoluce, která smete všechno až k samotnému vrcholu, k prezidentu Bushovi. Že ho vyvlečou ven z Bílého domu.

Ale nic z toho se nestalo. Skoro nikdo nepokládal žádné otázky. Média okamžitě sestřelila každého, kdo si troufl zapochybovat o tom, co se tvrdilo.“

Sledujte tok peněz

Howard tvrdí, že o zřícení severní a jižní věže Světového obchodního centra „nemá žádné přímé informace“, a vysvětluje, že „operace CIA jsou velmi specifické“ – je normální pracovat na větším projektu a přitom chápat jen malý kousek celé skládanky.

Ale pro badatele, kteří usilují o pochopení celé puzzle a o zjištění, kdo stál za nejničivějším útokem, jenž se kdy odehrál na americké půdě, přece jen jednu radu má.

„Sledujte tok peněz.

Když chcete zjistit, kdo za něčím stojí, sledujte prostě tok peněz. Podívejte se na obchody, uzavřené těsně před 9/11. Ti chlapi věděli, že se něco blíží. Synové agentů CIA, vládních úředníků. Blízcí příbuzní nejmocnějších mužů Ameriky. Cheney, Rumsfeld. Ti všichni zbohatli. Nebylo to jen kontrakty, které přihráli svým kamarádům ve stavebnictví, v obchodě; nebyly to jen válkami a úplatky.

Byl to insider trading.“ (insider trading = obchodování na základě neveřejných informací)

Ihned po 9/11 započalo mnoho zemí včetně Británie, Francie, Německa, Itálie, Japonska a Monaka s vyšetřováním možného insider tradingu v naději, že pokud operativci al-Káidy zaznamenali na burze zisk, mohlo by se prokázat, že tato organizace skutečně stála za útoky.

A veškeré důkazy ukazovaly na intenzivní insider trading v době kolem 11. září. Tehdejší italský ministr zahraničních věcí Antonio Martino řekl: „Myslím, že za spekulacemi na mezinárodních trzích jsou teroristické státy a organizace.“ Šéf německé centrální banky Ernst Welteke uvedl, že jeho vyšetřovatelé nalezli „téměř nevyvratitelné důkazy insider tradingu“.

Dokonce i CNN informovala, že kontrolní orgány „pozorují stále jasnější znaky, že někdo zmanipuloval finanční trhy dlouho před útoky v naději, že z nich bude profitovat.“

Howard je přesvědčen, že seriózní vyšetřování zaměřené na to, komu přineslo 11. září zisk na burze, „by vytrhlo americké oligarchii srdce z těla“.

„Je jen jedna organizace, která působí po celém světě, a mohu vám říct, že to není a nikdy nebyla al-Káida.

Je to CIA.

Žádné skutečné vyšetřování se nikdy nemohlo odehrát. Vždyť v tom má prsty celá stínová vláda.“

Bývalý agent, který má v úmyslu strávit své poslední týdny doma, řekl, že kvůli svým doznáním neočekává zatčení, protože „pak by museli jít i po všech ostatních. K útokům na mě použijí jen média. Jsou placeni za to, aby potlačovali všechno, co se týká 11. září.“

 

Zdroj

 

Napsat komentář