Proč je sluneční světlo ta nejlepší přirozená vakcína
dr. Jack Kruse
Vitamin D vzniká z LDL cholesterolu, když dojde k jeho aktivaci UVB zářením o vlnové délce 312 nm. Pak se z LDL sterolu stává imunitní sekosteroid, jenž v organismu aktivuje přes tisíc genů, které zaplaví krevní plazmu více než tisícovkou imunitních chemických látek, jež utvářejí řádnou vrozenou imunitní odpověď.
Toto je důvod, proč je sluneční světlo nejdokonalejší přírodní vakcínou proti invazivním patogenům. Vitamin D je přirozené antivirotikum/antibiotikum, které pomáhá leukocytům odstraňovat infekce. Dosahuje toho stimulací buněk imunitního systému, které následně vytvářejí v kůži bílkovinu katelicidin. Ve střevech tento proces nijak efektivně neprobíhá, ale v kůži stimulované UV a infračerveným zářením je to jako kouzlo. Lidé zapomínají, že většina T-lymfocytů v lidském organismu se nachází v kůži, kde čekají na svou aktivaci slunečním světlem. To proto většina virových infekcí reaguje na sluneční světlo.
Protein katelicidin se nachází jak na T-lymfocytech v naší kůži, tak na makrofázích, neutrofilech a buňkách epitelu střev a dýchacích cest. Když je ho optimální množství, pomáhá nás chránit před viry a bakteriemi. Ve střevní sliznici rovněž aktivuje regulační T-lymfocyty, jež chrání střevní výstelku a střevní lymfatickou tkáň, která leží hned za kartáčovým lemem. Je kriticky důležité optimalizovat množství makrofágů, chceme-li se vyhnout takovým nemocem, jako je sekundární HLH.
COVID-19 mění mitochondriální biologické procesy tak, že dochází k inaktivaci COX hemového proteinu a následnému mohutnému uvolnění světla, což způsobuje cytokinové bouře… C-19 pustoší vnitřní mitochondriální membrány v některých buňkách imunitního systému; jedná se zejména o makrofágy, regulační T-lymfocyty a NK lymfocyty. Z těchto buněk se tudíž v důsledku mitochondriálního selhání osvobodí více ELF-UV světla (=UV záření o extrémně nízké frekvenci) a ony pak nemohou správně pracovat.
Buňky imunitního systému jsou k této změně náchylné kvůli vadám UCP proteinů a nedostatečnému využívání kyslíku. To vede k uvolňování většího množství reaktivních forem kyslíku a dalšího ELF-UV světla. Postižené buňky vykazují nadměrnou aktivitu a vyvolávají nezvládnutelný zánět = smrt u lidí, u nichž byste to na základě dat z první vlny C-19 nečekali.
Tímto způsobem selhává mechanismus kinetické korektury (kinetic proofreading) světla u nemocí souvisejících s nízkou hladinou vitaminu D, jako je HLH. Světlo vyžadované k této aktivaci může pocházet z prokaryotních organismů tvořících mikrobiom, které přirozeně vytvářejí velké množství světla. Naše enterocyty (buňky střevní sliznice) musí ve svých buněčných membránách obsahovat DHA, aby mohly správně dešifrovat signál. Nyní vychází najevo, že nízká hladina vitaminu D ve střevech může být obrovský rizikový faktor pro rozvoj opičích virů, koronavirů a systémové infekce HIV.
Další důležitá cesta, jíž vitamin D působí na imunitu, souvisí s jeho schopností blokovat nitrobuněčné signály NF-kappa B a TNF-alfa. Obě tyto chemické látky jsou součástí soustrojí, které zintenzivňuje mechanismy stresové buněčné odpovědi při mnoha patologických stavech, jako je sepse, multiorgánové selhání, HLH, rakovina, autoimunitní onemocnění a při obezitě. Proto tento typ viru tak ostře útočí na pacienty s komorbiditami. Lidé v tropickém pásmu budou mít obrovskou výhodu, pokud dostanou do hry svou kůži.
Zdroj: fcb dr. Kruse