Šťastné a veselé svátky Slunce

Ocitáme se energeticky ve velmi silném bodě rovnodennosti. Očekávejte také nejvíc kosmického prachu, viz mé předchozí statusy, tedy alergie, kašel, astma a vše, čemu vědecko-technologická sekta říká poměrně názorně korona. Velkou očistu těla, možnost chřipek a angín. Nevolnost od žaludku, je maximálně vhodné čistit játra a krev! (jmm)

K tomu o Slunci

Viktor Jermolaev (přeloženo z ruštiny)

Zítra 22. září 2024 v 15:43 moskevského času Slunce při pohybu po ekliptice překročí nebeský rovník a přesune se ze severní nebeské polokoule na jižní. Tento den astronomové nazývají dnem podzimní rovnodennosti.

Podzimní rovnodennost vyrovnává délku dne a noci na celé Zemi. Poté, co se noc na severní polokouli Země stane delší než den, nastává astronomický podzim.

Všechny hlavní svátky našich předků – Slovanů-Arijců, byly vázány na astronomické události.
Naši předkové byli sluníčkáři, uctívali nejen Slunce – „RA“, ale dávno před osvícenou Evropou věděli, že naše planeta Země je kulatá, že obíhá kolem Slunce, že zemská dráha má čtyři charakteristické body. Jsou to dvě polohy při slunovratu a dvě polohy při rovnodennosti. Uspořádání sluneční soustavy je zafixováno v hlavním slovansko-árijském symbolu – svastice. Většina ruských lidových pohádek, například Kolobok, Kuročka Rjaba, Husa a labuť, jsou astronomickými lekcemi pro malé děti o sluneční soustavě a hlavních slunečních božstvech: Koljadovi, Jarilovi, Kupalovi a Světovítovi.

Slunce bylo u slovanských Árijců považováno za sídlo bohů a duší předků. Árjové věřili, že slovanští bohové sídlící na Slunci jsou stvořiteli Země a duše lidí po smrti odlétají na Slunce RA – k RAi.

Staré slovansko-árijské svátky spojené se slunečními událostmi:

21./22. prosince je den zimního slunovratu – nejkratší den a nejdelší noc v roce. Po ukončení fáze slunovratu připadl na 24. prosince jeden z nejradostnějších slovanských svátků – Vánoce Kolyada – boha mladého nového Slunce.

Kolyada je nulovým bodem počítání slunečních cyklů.

Na 20./21. března připadá jarní rovnodennost. Po ukončení fáze rovnodennosti 24. března nastává Nové léto. Kolyada předává svou štafetu druhému bohu Slunce, mladému muži Yarilovi. Tento svátek je známý jako nástup Nového léta – slovanská Maslenica s plackami a sušenkami v podobě skřivánků.

Na 21./22. června připadá letní slunovrat. Po ukončení fáze slunovratu 24. června předává Yarilo štafetu třetímu bohu Slunce, dospělému mužskému bohu Kupalovi. Tento svátek se slavil skákáním přes ohně a nočním koupáním v jezerech, hledáním květu kapradí mladými páry o Koupací noci.

Na 20./22. září připadá podzimní rovnodennost. Po ukončení fáze rovnodennosti 24. září předává Kupalo štafetu čtvrtému bohu Slunce, starci Svatovítovi. Tento svátek se nazýval Ovsen. Lidé se radovali z konce žní, mladí hráli svatby.

Ve dnech 21./22. prosince, v nejkratší den roku na Karačunu (Korochun), zemřel stařec Světovit a nahradil ho bůh – dítě Kolyada. Sluneční cyklus se opakoval.

Šťastné a veselé nadcházející svátky Ovsen, sloven! Štěstí, blahobyt, mír a harmonii ve vaší rodině! Vzpomeňte si na tradice a svátky svých předků!

Napsat komentář