Let´s go jin! Kapitola Jang a jin v orgánech fyzického těla: Oči a poruchy očí

image´s credits to YinYang eye by Sakura5192 on DeviantArt

PORUCHY OČÍ.
Jak oči, tak uši se nacházejí v pásmu extrémního jangu. Tedy vrcholku hlavy. Je to mnohaproudá dálnice, kde to nejvíc fičí. Konkrétně oči jsou vůbec nejnamáhanější orgán našeho těla, prochází jimi nejvíce dat, na jedno nabití vydrží 14-18 hodin, pak se musí znovu nabíjet.
Ty důvody pro poruchy očí jsou dva hlavní. Tím prvním je ještě další jang do systému, a následný kolaps systému, který lze označit jako PŘETÍŽENÍ. Vždy ve chvíli, kdy zatížíte NS více, než unese, začne kolabovat. Jako první se to může projevit na očích (potemnění, vyschlost, žilky, ztráta ostrosti zraku, nebo zákal), což je vrcholný orgán a periferie JATER, tedy spojení hlavy (jang) s přijímáním, transformací a tvorbou specifické energie pro každý orgán, játry (energetická pozice jater je poměrně specifická). Játra jsou zodpovědná za veškerou příchozí i odchozí energii vně i uvnitř našeho systému, resp. komunikaci s nadsystémy. Tím hlavním systémem na horizontální úrovni jsou další lidé kolem nás, na vertikále je to pak nadsystémem Slunce (jin), a Měsíce (extrémní, agresivní jang). Přetížení znamená ucpání systému daty. Podněty, vzruchy, informacemi. A nemožnost jejich dalšího odbavování. Mezi hlavní zátěže naší NS patří: očkování, škola, zaměření na malý specifický prostor s rozsáhlým „diskem informací a dat“, knihy, počítače, televize a jejich rychlé získání. Problémem může být i noční bdění, neboť také noc je extrémní jang a zcela přebíjí naše jangová centra, jsme příliš slabí na život v noci.

Mezi další jangový orgán pak patří SLINIVKA (jang), ta se zabývá už konkrétně přenosem/transformací vnější energie do vnitřního prostředí.

Základním axiomem energie je její nestálost. Zpravidla ji nelze příliš dlouho udržet v nezměněném stavu. Musí být v pohybu, putovat, proudit. Tam a zpět. Přetížení systému způsobí ucpání, takže žádná další energie nemůže dovnitř, a zpravidla ani ven. Pokud se ucpe dálnice, všechna přijíždějící auta musí zastavit a čekat, a čelo kolony se uvolňuje jen velmi pomalu, dle charakteru a závažnosti překážky, či kolize. V případě očí tedy hovoříme o ZASTAVENÍ PROUDĚNÍ ENERGIE v těle, nebo o jejím vzrůstajícím nedostatku, ZTRÁTĚ ENERGIE. To je příčina zejména ZÁKALŮ. Objevuje se tam ale i motiv (většinou dlouhodoběji žité) NESPRAVEDLNOSTI. A právě ztráta energie je mimochodem také důvod, proč lidé po čtyřicítce přestávají vidět nablízko, ztrácejí energii, dosáhli vrcholu, lepší už to u většiny z nich nebude, jejich jang upadá, zahájili proces ukončení těla. Přičemž připomínám, že jednu z největších energetických blokací způsobují po celý lidský život POTLAČENÉ EMOCE, což je i většinový důvod mnoha různých nemocí všeho druhu.

Tedy, čím blíže harmonii jangu a jinu, tím blíže jsme také k zdravému zraku. Někdy toto vyrovnání může nastat skoro zázračně nějakou dobu před odchodem z tohoto světa. Tím, jak se postupně odpojuje zátěž mozku, myšlení.
Geneticky pak oči mají samozřejmě spojení s jangem v rodu, tedy s muži a jejich silou, (funkcemi zdravého jangu jsou například také nové podněty, nebo opora), nebo naopak přetížením, únavou, ubitostí, utýraností, nebo nepřítomností. Jejich potomci si potom na sebe toho často nakládají příliš, ve snaze být užiteční a hodně toho dokázat. To se jim mnohdy podaří, ale oči jsou první orgán, který tomu často padá na oltář..

(ukázka z pojednání o očích, kapitola  Jang a jin v orgánech fyzického těla v připravované knize Let´s go jin!)

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 954 posts and counting.See all posts by veksvetl

1 komentář: „Let´s go jin! Kapitola Jang a jin v orgánech fyzického těla: Oči a poruchy očí

Napsat komentář