Co umí zbavit mozek hliníku? Křemičité minerálky

(Článek již vyšel na webu Osud.cz)

Edit 7.4.2020: Když jsem před cca 2 lety vydal tenhle článek, bylo mi líto, že Česko nemá pořádnou vodu podle parametrů toho, aby byla účinná na čištění od těžkých kovů a hliníku. Nyní se však zdá, že již má.. Jsem rád, že Royal voda existuje. Pro účely detoxu kovů doporučuji zejména tu s nejnižším jinováním, ph 7,4, ale s největším podílem křemíku (obsah kyseliny křemičité je 24 mg/l) a dalších minerálů. Kód pro slevu je do slevového kupónového okénka zadat: letsgojin , na e-shopu prodejce se vzhledem k ceně dopravy vyplatí objednávat opravdu až větší množství, třeba několik rodin se složí na paletu, jinak dohledejte možnost odběrných míst firmy Royal, či maloobchod (tam však samozřejmě sleva není možná). jmm

Hliník škodí nervové soustavě a není nejspíš žádná náhoda, že masové rozšíření jeho používání ve 20. století doprovázel strmý vzrůst četnosti neurologických onemocnění. Existuje však jeden minerál, který dokáže náš mozek hliníku zbavit: křemík. Musí ovšem být ve formě kyseliny křemičité, jejímž přirozeným zdrojem jsou křemičité minerálky.

Paul Fassa

Hliník je neurotoxin a jinak efektivní hematoencefalická bariéra mu nedokáže zabránit v tom, aby nám pronikal do šedé hmoty mozkové a páchal tam škody. V organismu se hromadí; ukládá ve tkáních, kde neprobíhá rychlá výměna buněk prostřednictvím apoptózy (řízené likvidace buňky), například v kostech, v mozku a v srdci.

Velké nebezpečí představuje hliník právě pro nervovou soustavu. Různé vědecké práce hovoří o souvislostech mezi nadměrnou přítomností hliníku v těle a vznikem různých neurodegenerativních onemocnění, například Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby, roztroušené sklerózy, ale i chronické únavy a poruch autistického spektra.

Hliníku je v našem životním prostředí víc než dost. Nachází se v nádobí, v obalech na nápoje, ve fóliích, v cigaretovém kouři, v kosmetice, v antiperspirantech, v opalovacích přípravcích, v antacidech a samozřejmě i ve všudypřítomných chemtrailech, kde je přítomen ve formě nanočástic, které se po vdechnutí ihned dostávají do krve nebo do vedlejších nosních dutin, odkud se mají do mozku velmi krátkou cestu.

Hliník je ve všech očkovacích látkách. Dostane-li se hliník prostřednictvím vakcíny přímo do krve, obejde tím běžné kanály, kudy se po těle pohybuje a díky nimž ho organismus může eliminovat. Krví putuje přímo do srdce a do mozku, kde ještě víc zvyšuje toxickou zátěž.

Podle dr. Chrise Exleyho, PhD, žijeme v době hliníkové. Mnozí komentátoři-trollové rádi vysvětlují, že je hliník nejběžnější minerál na naší planetě, a proto je neškodný. Dr. Exley věnoval dvacet let své vědecké kariéry zkoumání toxicity hliníku.

Období začínající počátkem 20. století označil za „dobu hliníkovou“. Do té doby se totiž hliník, ač v zemi hojně zastoupený, vzhledem ke značným obtížím netěžil. Dr. Exley tvrdí, že s rozmachem těžby a používání hliníku je nerozlučně spojen i mohutný nárůst četnosti neurologických onemocnění.

Dr. Chris Exley na Konferenci o bezpečnosti očkování v r. 2011

Klíčovým aspektem jeho příspěvku byla pomoc očkovaným dětem při zbavování se toxické zátěže a zlepšování stavu jejich neurologického poškození. Takovou pomoc paradoxně představuje hned druhý nejhojnější minerál – křemík (ten se v čisté podobě v přírodě nevyskytuje; nejčastěji ho najdeme ve formě oxidu křemičitého, angl. „silica“). Exley jej ve formě kyseliny křemičité podával dětem s poruchami autistického spektra a jinými nervovými poškozeními vyvolanými očkováním –  s vynikajícími výsledky.

Dr. Exley považuje kyselinu křemičitou za nejlépe biologicky dostupnou formu křemíku, která se snadno dostává do mozku, kde na sebe navazuje molekuly hliníku a odvádí je ven z těla prostřednictvím moči.

Při léčbě dětí s úspěchem používal malajskou minerální vodu „Spritzer“. Pak zkusil totéž s pacienty trpícími Alzheimerovou chorobou – ti denně pili litr této minerálky, přičemž experiment trval 13 týdnů.

Závěrečná vyšetření ukázala, že u všech patnácti subjektů klesla hladina hliníku o 50-70%. Stav osmi z nich už se nezhoršoval a u tří se dokonce projevilo podstatné zlepšení kognitivních schopností. K léčbě Alzheimerovy choroby může být kokosový olej lepší, ale kyselina křemičitá / křemík v iontové formě určitě představuje dobrý preventivní prostředek.

V USA a Velké Británii patří k dostupným minerálkám s podobným obsahem křemíku jako Spritzer vody „Volvic“ a „Fiji“. Moje osobní volba je Fiji, protože má nejvyšší obsah iontového křemíku rozptýleného v suspenzi (kyseliny křemičité) a je nejlevnější. Ve WalMartu jsem ji viděl za 1,99 dolaru. (Podle tohoto článku má minerálka Spritzer obsah křemíku 35 mg/l, pozn. překl.)

Podle „chemika z lidu“ Shanea Ellisona má Fiji další výhodu, a to tu, že se v jejích lahvích nenachází BPA ani jeho „chemičtí bratránci“.

Doporučovaný postup spočívá v minimálně pětidenní konzumaci 1,5 l minerální vody. Při vysoké úrovni zamoření organismu hliníkem je potřeba víc. Dr. Exley považuje za nejefektivnější přístup vypít celou 1,5 l láhev vždy během jediné hodiny.

Dr. Exley také vřele doporučuje vodu Fiji vzhledem k vysokému obsahu křemíku. Upozorňuji, že nikdo z nás nepracuje pro výrobce vody Fiji, ani s ním nejsme nijak spřízněni.

Křemičitou minerální vodu lze užívat v rámci prevence demence. Lze ji podávat společně se zastudena lisovaným čistým kokosovým olejem v časných stadiích Alzheimerovy choroby, jejíž postup je někdy takto možné zastavit a dokonce pacienta zbavit většiny symptomů. Více o Alzheimerově chorobě a kokosovém oleji zde.

Při kúře křemičitou vodou odchází hliník z těla močí. Zdá se, že nebezpečí předávkování nehrozí, máme-li dostatek čisté vody a udržujeme-li si stabilní hladinu vitaminu B1 a draslíku.

Více o křemíku

Křemík zajišťuje elasticitu kolagenu v pojivových tkáních vč. šlach a chrupavky. Také bylo zjištěno, že vysoká hladina křemíku v krevním séru brání tvorbě aterosklerotických plátů, které ucpávají cévy.

Hlavním viníkem tvorby aterosklerotických plátů podle nových výzkumů není cholesterol, jak se dosud často tvrdí, ale sérový vápník, jenž se nevstřebal do kostní hmoty. A je známo, že při budování kostní hmoty hraje křemík důležitou roli.

Bez dostatečného příjmu křemíku, hořčíku a vitaminu K2 se vápník nedokáže včlenit do kostní hmoty a stále koluje v krvi, kde může způsobit kalcifikaci jemné tkáně vnitřku cév a srdce.

Křemík je životně důležitý pro zdravé kosti a kardiovaskulární systém. To ho činí jedním ze základních minerálů účinkujících proti stárnutí – a jde tu o důležitější věci, než jen o pěknou, pružnou pokožku. K dalším dobrým zdrojům křemíku patří přeslička, okurky a křemelina.

Ačkoli jsou tyto tři zdroje dobré pro kosti, kůži a cévy, nemají detoxikační účinek iontové suspenze kyseliny křemičité, která dokáže procházet hematoencefalickou bariérou a kterou získáme jen z minerálky.

Zdroj

Pozn. jmm: V českých poměrech je s těmito minerálkami problém, takže doporučuji na podobnou službu Křemelinu, anebo třeba doplněk Horsetail (přeslička rolní).

Napsat komentář