Digitální demence. EMP vybuzují vápník, který zřejmě postupně likviduje tělesné buňky, potvrzují vědci
Souhrn: Pulzní elektronicky generovaná elektromagnetická pole (EMP) používaná pro bezdrátovou komunikaci vytvářejí elektrické a magnetické síly, které působí v tělesných buňkách aktivací napěťově řízených vápníkových kanálů (VGCC). Aktivace VGCC vyvolává změny, které zvyšují intracelulární hladiny vápníku. Výzkumníci dávají do souvislosti vystavení EMP se změnami, které vedou k nadměrnému množství intracelulárního vápníku. To by mohlo mít vliv na rozvoj Alzheimerovy choroby.
Zdroj: Zdroj: Bentham Science Publishers
Již téměř čtvrt století vědci zkoumají a publikují o vlivu vápníku na Alzheimerovu chorobu. Výzkum vedl k vytvoření vápníkové hypotézy Alzheimerovy choroby, která tvrdí, že Alzheimerova choroba je způsobena nadměrným množstvím intracelulárního vápníku.
Vápník způsobuje změny v mozku
Hromadění vápníku v buňkách vede k různorodým změnám v mozku. Existují dvě významné změny, které vytvářejí podmínky pro vznik Alzheimerovy choroby.
Specifický nárůst amyloidního prekurzorového proteinu BACE1 a agregátů proteinu amyloidu beta, méně specifické neurodegenerativní změny zahrnující hyperfosforylovaný protein tau a neurofibrilární spleti, buněčnou smrt způsobenou apoptózou nebo destruktivní autofagií, synaptickou dysfunkci způsobenou změnami neuronálních struktur potřebných pro synapsi mezi mozkovými neurony, oxidační stres a zánět.
EMP a hromadění vápníku
Pulzní elektronicky generovaná elektromagnetická pole (EMP) používaná pro bezdrátovou komunikaci jsou koherentní a vytvářejí silné elektrické a magnetické síly, které působí v buňkách našeho těla především prostřednictvím aktivace napěťově řízených vápníkových kanálů (VGCC). Aktivace VGCC způsobuje rychlé zvýšení intracelulární hladiny vápníku.
Vystavení elektromagnetickým polím proto vyvolává změny, které vedou k nadměrnému množství intracelulárního vápníku. Toto hromadění vysvětluje účinky na mozek při Alzheimerově chorobě.
Tyto EMP vyvolané změny intracelulární hladiny vápníku byly prokázány na zvířecích modelech Alzheimerovy choroby. Výzkum prokázal zapojení dvou cest, které vedou k Alzheimerově chorobě.
Každá ze dvou cest, které vyvolávají patofyziologické účinky po vystavení EMP, je důležitá pro vznik Alzheimerovy choroby: cesta signalizace nadměrného množství vápníku a cesta peroxynitritů/oxidačního stresu/zánětu.
Profesor Martin L. Pall z Washingtonské státní univerzity se tímto jevem zabývá již deset let. „EMP působí prostřednictvím špičkových elektrických a časově proměnlivých magnetických sil v časovém měřítku nanosekund.“, říká profesor Pall. Tyto špičky se výrazně zvyšují s každým nárůstem pulzní modulace, kterou vytvářejí chytřejší mobilní telefony, chytré měřiče, chytrá města a radary v samořiditelných vozidlech. „Každý z těchto jevů může způsobit největší noční můru – extrémně časný nástup Alzheimerovy choroby.“
Tato zjištění poskytují pádný důkaz, že elektromagnetická pole mohou způsobit Alzheimerovu chorobu. Studie na lidech a zvířatech přidávají ještě další důkazy pro vápníkovou hypotézu Alzheimerovy choroby.
Podívejte se na další důkazy
Profesor Pall shrnuje důkazy v nedávném přehledu v časopise Current Alzheimer Research.
Genetické a farmakologické studie na lidech ukazují, že zvýšená aktivita VGCC způsobuje zvýšený výskyt Alzheimerovy choroby. Z toho vyplývá, že důležitý není jen vápník. Aktivita VGCC, která je přímo výrazně zvýšena působením elektromagnetických polí, je také důležitá pro vznik Alzheimerovy choroby.
12 Nedávné hodnocení expozice na pracovišti zjistilo, že lidé, kteří jsou vystaveni EMP v zaměstnání, mají vyšší výskyt Alzheimerovy choroby. Některé studie naznačují, že EMP zkracují obvyklou 25letou dobu latence Alzheimerovy choroby.
Dřívější studie profesionální expozice (v 70. a 80. letech 20. století) ukázaly, že uváděné neurologické/neuropsychiatrické účinky spojené s expozicí EMP se vyvíjely kumulativně, takže delší doba expozice stejným EMP způsobovala závažnější účinky. To se podobá kumulativním účinkům u neurodegenerace.
Věk nástupu Alzheimerovy choroby se v posledních zhruba 20 letech snížil, přičemž načasování odpovídá nedávnému velkému nárůstu expozice bezdrátovým komunikačním EMP. Nedávné studie uvádějí věk 30 až 40 let případů Alzheimerovy choroby.
U velmi mladých lidí, kteří jsou vystaveni záření mobilních telefonů nebo Wi-Fi po mnoho hodin denně, se může vyvinout digitální demence.
El-Swefy a kol. v roce 2008 prokázali, že záření základnových stanic mobilních telefonů (věží mobilních telefonů) o velmi nízké intenzitě po dobu 2 hodin denně způsobuje masivní neurodegeneraci mozků mladých potkanů. Během 4 týdnů odumřelo 34 % mozkových buněk. U 11 naměřených změn v mozku a u 4 pozorovaných změn chování došlo vždy k výraznému snížení účinku blokátoru vápníkových kanálů VGCC amlodipinu.
Z těchto zjištění vyplývá, že elektromagnetická pole, kterým je většina z nás denně vystavena, působila prostřednictvím aktivace VGCC a vyvolala u mladých potkanů univerzální masivní a mimořádně rychlou neurodegeneraci. Vědci nezkoumali žádné specifické změny mozku způsobené Alzheimerovou chorobou.
Jiang a spol. však (2013 a 2016) při zkoumání EMP pulzů u potkanů zjistili specifické změny pro Alzheimerovu chorobu, ale také některé méně specifické změny v hipokampu, což je oblast mozku, která je u Alzheimerovy choroby silně postižena.
Jiang 2013 vystavil potkany sérii EMP pulzů během jednoho dne dvouměsíční krysy a zjistil zjevné univerzální účinky Alzheimerovy choroby u 20měsíčních potkanů (což zhruba odpovídá 42letému člověku, který onemocní téměř univerzální Alzheimerovou chorobou).
Tyto změny v hladinách intracelulárního vápníku vyvolané EMP byly prokázány na zvířecích modelech Alzheimerovy choroby. Obrázek je veřejně přístupný
Práce z roku 2016 vystavila potkany pulzům EMP jednou denně, což u nich vyvolalo Alzheimerovu chorobu ve věku 10 měsíců (podobně jako u 21letých lidí s extrémně časným nástupem Alzheimerovy choroby). El-Swefy i Jiang zjistili masivní neurodegeneraci u mladých potkanů jen díky tomu, že je vystavili pulzům EMP.
Co je třeba udělat?
Je naléhavě nutné, aby nezávislí vědci provedli tři typy studií:
- Průzkumy mozkových markerů Alzheimerovy choroby a vyšetření mozku magnetickou rezonancí na abnormality u mladých lidí, kteří vykazují známky digitální demence.
- Hodnocení expozice elektromagnetickým polím v prostředí před diagnózou u lidí ve věku 30 až 40 let, u nichž byla diagnostikována Alzheimerova choroba v raném stadiu. Tato hodnocení by měla porovnávat úroveň záření telefonů a věží mobilních telefonů, záření Wi-Fi, inteligentních měřičů a záření špinavé elektřiny s běžnými kontrolami.
Doporučujeme Neuroscience
- prosince 2021
Identifikován klíčový nervový mechanismus, který pravděpodobně podporuje pokročilé kognitivní schopnosti - Vyšetření raných příznaků Alzheimerovy choroby u lidí žijících v blízkosti antén malých mobilních sítí po dobu jednoho roku nebo déle.
„O závěry každé z těchto studií by se měla podělit široká veřejnost,“ říká profesor Pall, „aby každý mohl podniknout potřebné kroky ke snížení výskytu časné Alzheimerovy choroby.“
Elektromagnetická pole nízké intenzity působí prostřednictvím aktivace napěťově řízeného vápníkového kanálu (VGCC) a způsobují velmi časný nástup Alzheimerovy choroby: 18 různých typů důkazů
Elektromagnetická pole (EMP) generovaná elektronicky, včetně těch, která se používají v bezdrátové komunikaci, jako jsou mobilní telefony, Wi-Fi a inteligentní měřiče, jsou koherentní a vytvářejí velmi vysoké elektrické a magnetické síly, které působí na napěťový senzor napěťově řízených vápníkových kanálů a způsobují zvýšení intracelulárního vápníku [Ca2+]i.
Vápníková hypotéza Alzheimerovy choroby (AD) ukázala, že každý z důležitých specifických a nespecifických příčinných prvků AD je produkován nadměrným [Ca2+]i. [Ca2+]i působí u AD prostřednictvím nadměrné vápníkové signalizace a cestou peroxynitritu/oxidačního stresu/zánětu, z nichž každá je zvýšena EMF. zjevný začarovaný kruh u AD zahrnuje protein amyloid-beta (Aβ) a [Ca2+]i.
Tři typy epidemiologických studií naznačují příčinu AD způsobenou EMP, včetně časného nástupu AD. Rozsáhlé studie na zvířecích modelech ukazují, že EMP nízké intenzity způsobují neurodegeneraci, včetně AD, přičemž zvířata s AD mají zvýšené hladiny Aβ, amyloidního prekurzorového proteinu a BACE1.
U potkanů vystavených každodennímu působení pulzních EMP se údajně vyvinula univerzální nebo téměř univerzální neurodegenerace s velmi časným nástupem, včetně AD; tyto nálezy jsou povrchně podobné lidem s digitální demencí.
EMP vyvolávající mírné zvýšení [Ca2+]i mohou mít také ochranné, terapeutické účinky. Terapeutická dráha a peroxynitritová dráha se navzájem inhibují. Je uveden souhrn 18 různých zjištění, která společně poskytují silný důkaz o příčinné souvislosti EMP s AD.
Autor se obává, že inteligentnější, vysoce pulzní „chytrá“ bezdrátová komunikace může způsobit rozsáhlý, velmi časný nástup Alzheimera v lidské populaci.
zdroj, translation via deepl and deeps