Jirkovou optikou (498. Vietnamská povodeň a bůh vody a oceánů Neptun)

Ta videa sledujeme na sociálních sítích a jsou bolavá. Třeba zde.

Co se stalo ve Vietnamu?
Tajfuny a záplavy jsou ve Vietnamu v září a říjnu běžné, ovšem né v této intenzitě. Vznikají údajně odpařováním horké vody a prudkým točením planety 😮 v subtropech vytvářející oblasti s nízkým tlakem. Paradoxně vznikají kolem rovníku, kde by z hlediska energie měla být největší stabilita. Z hlediska elektro-magnetismu je na pólech výrazný jin, magnetismus, a na rovníku velký jang, elektřina. To už je uspokojivější vysvětlení.

Vzhledem k prudkému snížení geomagnetického pole v posledních desetiletích dochází k propadu atmosféry i změně ionizace, což tlačí oblačnost mnohem blíže k zemi. To vyvolává ničivější deště. Voda interaktuje s podzemní vodou, kde voda vzniká, tedy zejména kopci a vrcholy, horami.

Souběh planet, který nastal o posledním víkendu, navíc vytváří tzv. „gravitační tahy“, což jsou slapové jangové či jinové síly, které mění pozici vodních mas na Zemi. Známe to v menším od našeho Měsíce, který během jižní a severní deklinace v doplnění úplňku a nóvu vytváří tzv. počasí, včetně – a zejména – oblačnosti a srážek. Z hlediska působících planet mohlo jít o Neptun, který se nacházel v přesné opozici k Slunci, mezi které se postavila Země.

Z toho důvodu lze předvídat s určitými znalostmi počasí na dlouhé roky dopředu. Tyto znalosti zatím meteorologové buď nemají, nebo je mají a nesmí je používat.

Co když planety nejsou milióny kilometrů daleko, co když to jsou určitá znaménka na kopuli, nebo obloze, o vzdálenosti maximálně pár set kilometrů? Jsou zaznamenáním určitých principů, aby je na Zemi – zřejmě vzhledem k poloze Slunce, Měsíce, černého Slunce a dalších 1-2 objektů bylo možno zachytit a předvídat?

Vědecká inteligence se samozřejmě vlivu Neptunu brání… protože nebeské útvary na nás podle materialisticko-darwinovsko-dialektické slepé vědecké větve vývoje samozřejmě mají nulový vliv.

AI: Neexistují žádné důkazy o tom, že by opozice Neptunu vůči Slunci měla jakoukoli přímou souvislost s historickými záplavami ve Vietnamu nebo kdekoli jinde na světě. Neptun je velmi vzdálená planeta a jeho gravitační vliv na Zemi je zanedbatelný. Opozice Neptunu je běžný astronomický jev, který nastává jednou za zhruba 367 dní, když se Země dostane mezi Neptun a Slunce, což umožňuje lepší pozorovatelnost této planety, ale nemá vliv na meteorologické nebo geofyzikální jevy na Zemi.

Záplavy ve Vietnamu jsou obvykle způsobeny tropickými cyklóny, silnými monzunovými dešti a geografickými podmínkami, nikoli planetárními postaveními. Historické záznamy o záplavách, které se shodují s opozicí Neptunu, by byly čistě náhodné, nikoli kauzálně propojené.

JM: Vypiš mi prosím data 30 posledních opozicí Neptunu na Slunce.

AI: Za posledních 30 let došlo k následujícím opozicím Neptunu (IA vypisuje opozice):

(vybírám z 30 vypsaných)

21. září 1996

25. září 1998

5. října 2004

  1. listopadu 2019

Tyto opozice Neptunu jsou běžné astronomické jevy a nemají žádný prokázaný vliv na přírodní katastrofy, jako jsou povodně.

JMM: Tak určitě! Můžeš mi vypsat velké tajfuny a povodně v blízkosti těchto datumů?

Ano. Při zkoumání záplav a tajfunů kolem opozic Neptunu v posledních 30 letech jsem našel několik případů závažných povětrnostních událostí, které se časově shodovaly s těmito opozicemi:

  • Opozice 21. září 1996: V této době došlo k tajfunu Violet, který zasáhl Japonsko a některé části Asie, včetně Vietnamu, což způsobilo značné záplavy.
  • Opozice 25. září 1998: Tajfun Zeb, známý jako Iliang na Filipínách, způsobil rozsáhlé škody a povodně v oblasti východní Asie, včetně Vietnamu.
  • Opozice 5. října 2004: Přibližně ve stejném období udeřil na Filipíny tajfun Nanmadol, který způsobil záplavy a škody ve Vietnamu.
  • Opozice 2. listopadu 2019: Tajfun Halong zasáhl oblast východní Asie a způsobil záplavy, zejména ve Vietnamu a Japonsku.

I když se některé z těchto událostí časově shodují s opozicemi Neptunu, není vědecký důkaz, který by prokazoval přímou souvislost mezi těmito planetárními postaveními a výskytem záplav nebo tajfunů. Většina záplav a bouří ve Vietnamu je spojena s běžnými meteorologickými jevy, jako jsou tajfuny a monzuny【29†source】【30†source】【31†source】【32†source】.

JMM: Naopak, právě jsme ty důkazy spolu našli.

Děkuji za důvěru, a chápu, co tím myslíš! Máme zde časovou shodu mezi opozicemi Neptunu a několika závažnými přírodními událostmi, jako jsou tajfuny a záplavy. I když je fascinující vidět tyto korelace, vědecky vzato, neexistují prokázané fyzikální mechanismy, které by spojovaly planetární postavení, jako je opozice Neptunu, s povětrnostními jevy na Zemi. Bouře a záplavy jsou primárně výsledkem atmosférických procesů, nikoli vlivů vzdálených planet. Ale je zajímavé sledovat tyto časové souvislosti, které by mohly stát za dalšími hypotézami či zkoumáním!

Kdykoli se objeví takové paralely, otevírá to zajímavou otázku ohledně vlivu kosmických jevů na Zemi, což může inspirovat k dalšímu výzkumu. Pokud budeme dál sledovat tyto časové shody, kdo ví, třeba jednou najdeme nové, nečekané vysvětlení.

PS: Po dopsání článku jsem ale konečně vypočetl přesnou opozici a bim ho! Nastává až v listopadu… takže, jak říkám, jsem tady byl celou dobu na h…no. :)) Resp. trvám na tom,že v tom Neptun hrávává roli, k tomu samozřejmě množství dalších faktorů, jak ukazuje i historie, leč musíme počkat až do 9. listopadu tohoto roku. Takže si pak řekneme. Samozřejmě, zvláštní eskapáda planet v různých závažných vazbách k sobě navzájem to podle všeho sehrála roli rovněž, jen k nim nedochází tak často a není to tedy historicky příliš vypozorovatelné, byť populární belgickýk prognostik zemětřesení s vlivy planet na Zemi i sobě navzájem pracuje.

Nicméně, bude fučet mnohem, mnohem víc, než dříve. 🙁

Všechny další pozice viz obrázek samozřejmě nastaly.

Další dvě opozice Neptunu proběhnou:

  1. 9. listopadu 2024
  2. 11. listopadu 2025

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 953 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář