Lady Gaga si myslí, že její fibromyalgie je trest za to, že prodala duši

Baxter Dmitry

Lady Gaga se domnívá, že její nemoc je fyzickým projevem působení temných sil, které se zmocnily jejího těla a duše poté, co se na počátku své kariéry zaprodala iluminátům – tak to aspoň tvrdí členové štábu, který o této popové hvězdě produkoval nový dokument.

Netflix natočil nový dokument Gaga: Five Foot Two. Je to dokumentární portrét, který zohledňuje silné i slabé stránky utrápené hvězdy. Přinejmenším to tak vypadá, vzhledem ke všem těm intimním záznamům zkoušek, nahrávání ve studiu, veřejných vystoupení, soukromých rozhovorů vedených pozdě v noci, návštěv u lékaře a četných zhroucení v slzách.

Střižnou nicméně neprošly některé scény, které byly podle štábu nadmíru zajímavé: Lady Gaga se prý obrátila na katolického kněze ohledně možnosti exorcismu, jenž by ji zbavil „temné spirituality“, kterou si prý na začátku své kariéry pozvala do těla.

Okamžik, kdy „darovala svoji duši“ iluminátům – po jedné varietní show v klubu v newyorské čtvrti Lower East Side – popsala Gaga jako „velmi reálnou a niternou zkušenost, nic metaforického“:

„Právě jsem se vrátila z pódia, byla to dobrá show a já jsem ještě byla plná aplausu a lásky obecenstva. Stála jsem venku, zapalovala jsem si cigaretu a přemýšlela jsem, kde bych splašila nějaký další kokain. Bolestně jsem toužila po větším množství kokainu. Po větším množství všeho. Chtěla jsem se prostě cítit dobře. Cítit cokoliv. Pak na mě promluvil nějaký muž – zvláštní bylo, že nebylo na pohled možné určit jeho věk. Měl na sobě oblek. Opíral se o zeď, kouřil a řekl mi: ‚Myslím, že ti můžu dát, co je potřeba. Chceš to?‘ Zeptala jsem se, jaké ‚to‘. Domnívala jsem se, že se mě pokouší sbalit. Ale on se usmál a řekl: „Všechno. Úspěch. Slávu. Bohatství. Moc. Chceš to všechno?‘

Zvědavě jsem se na něj podívala. Neuměla jsem si ho nikam zařadit. Pak zazpíval jednu z mých starších písniček, bylo to nadpozemské. Zírala jsem na něj, jako by byl nějaký vzácný temný drahokam vyzdvižený z hlubin oceánu. Padla jsem na kolena a ptala jsem se, koho mám chvalořečit.

Podívala jsem se mu přímo do očí a řekla jsem, že to chci všechno.

Řekla jsem mu, že udělám cokoliv.“

Gaga tehdy zkoušela prorazit – hrála po barech, varieté a v nočních revuích. Měla jen malý komerční úspěch a veřejnost ji neznala… než se setkala s tím mužem, kterého popisuje jako svého „osvíceného prince“.

Po uzavření obchodu s „princem“ Lady Gaga brzy zjistila, že „úspěch je brnkačka“. Výměnou za duši získala Gaga schopnost vytvářet komerčně úspěšnou hudbu, díky níž dosáhla slávy. Najednou se stalo, že elitní spolupracovníci, producenti a promotéři stáli frontu přede dveřmi jakési neznámé zpěvačky z varieté.

Během jediného roku se z ní stala popová hvězda s platinovými alby na kontě a s mnohamilionovou fanouškovskou obcí po celém světě.

„Jeho sliby se splnily velmi rychle.“

„Na začátku jsem si myslela, že jsme dobrý tým. Ale zanedlouho jsem začala trpět.“

Gaga léta bojuje se silami, které usilují o nadvládu nad jejím já. Ve válce sama se sebou je i v dokumentu – jednu její stránku to táhne k veřejnému vystupování, zatímco ta druhá lamentuje nad tím prohnilým obchodem, který uzavřela s „temnými silami“.

Gaga je přesvědčená, že její fibromyalgie, fyzická nemoc projevující se chronickou bolestí, kterou zpěvačka nějakou dobu trpí, je fyzickým projevem jejího boje za osvobození od nahrávacího průmyslu a zrušení smlouvy s „temným princem“.

Lady Gaga says donating her soul to the 'dark forces' within the music industry has resulted in her getting fibromyalgia

„Oni vám mohou na chvíli dát zvláštní schopnosti, vnější krásu, talent a bohatství… ale nevydrží to,“ řekla Gaga. „To je ten důvod, proč je tolik lidí, kteří koketují s temným uměním, tak nešťastných. Nejdřív zazáří jako kometa a nakonec spáchají sebevraždu nebo se odrovnají narkomanií či alkoholismem.“

Lady Gaga posunula evropskou část svého celosvětového turné Joanne World Tour z důvodu „silné bolesti, která jí brání vystupovat“. V instagramovém příspěvku, kde je vyfocená s rukama sepjatýma v modlitbě a s krucifixem, píše:

Výsledek obrázku pro lady gaga praying with crucifix

Vždycky jsem otevřeně hovořila o svých fyzických a duševních bojích. Léta jsem se snažila dobrat na jejich dno. Je složité a obtížné to vysvětlit a pokoušíme se na to přijít. Až zesílím a až se budu cítit připravená, vylíčím svůj příběh hlouběji a plánuji to; tím víc, že nejen zvýším povědomí, ale též podpořím rozšíření výzkumu pro dobro těch, kteří trpí stejně jako já, takže budu také schopná pomoci. Slovo „trpět“ nepoužívám proto, abych vyvolala lítost či vzbudila pozornost, a jsem zklamaná, když vidím, že někteří lidé na internetu tvrdí, že to přeháním, že si to vymýšlím nebo že si hraji na oběť, abych se vyhnula turné. Kdybyste mě znali, věděli byste, že nic nemůže být dál od pravdy. Jsem bojovnice. Slovo trpět používám nejen proto, že trauma a chronická bolest mi změnily život, ale i proto, že mi brání žít normální život. Také mi brání v tom, co na světě miluju nejvíc: vystupovat před mými fanoušky. Těším se, že se brzy vydám na turné, ale právě teď musím být se svými lékaři, abych byla silná a vystupovala pro vás všechny dalších 60 let nebo víc. Moc vás miluju.

 

Zdroj

Napsat komentář