Na CNN zazněl seriózní hlas, podle nějž nebude očkování proti covidu bezpečné pro seniory

(Natural News) Je vůbec bezpečné, aby se staří lidé nechali očkovat proti covidu-19? Podle dr. Helen Talbot z komise poradců amerického Centra pro zvládání a prevenci nemocí (CDC) to tak není. Právě Talbotová byla jediná, kdo při přijímání rozhodnutí, zda toto experimentální očkování doporučit seniorům, hlasoval proti.

Věřte nevěřte, mainstreamová CNN poskytla lékařce prostor, aby vyjádřila své obavy z podávání vakcíny křehkým, zranitelným starým lidem. Nemohla by pro seniory z pečovatelských zařízení, kteří často trpí různými chronickými nemocemi, být vakcína proti koronaviru pověstná poslední kapka do přeplněného džbánu?

Právě toho se členka poradní komise obává, a proto také nedoporučuje očkování těchto skupin obyvatelstva, přinejmenším dokud se nebude vědět víc o vedlejších účincích vakcíny.

„Řekla bych, že jsem byla za černou ovci…,“ uvedla Talbotová. „Dosud s tím nejsem srovnaná. Nebylo to snadné hlasování.“

Bohužel nebyl její hlas motivován soucitem se staršími bližními. Důvodem jejích obav je možný vývoj situace takovým směrem, že by senioři v domech s pečovatelskou službou mohli začít po očkování houfně umírat a široká veřejnost by se natolik vyděsila, že by odmítla očkování.

Proto někteří „experti“ volají po tom, aby byli jako první očkováni zdraví lidé. Pokud se ukáže, že mladí a zdraví nemají po očkování problémy, bude pravděpodobnější, že si starší a křehčí lidé nechají také vyhrnout rukáv.

Vakcíny proti COVIDu-19 nebyly nikdy testovány na nejohroženějších skupinách

Aby bylo jasno, samotná možnost ohrožení citlivé skupiny obyvatelstva neleží na srdci ani Talbotové, ani CNN, aspoň pokud můžeme soudit z rozhovoru. Jde hlavně o to, aby umírání starých neodradilo od očkování mladé!

Toto ovšem nebyl jediný hlas, jenž upozornil na nepředvídatelné důsledky očkování seniorů.

Dr. Kelly Moore, ředitelka skupiny „Immunization Action Coalition“, jejímž úkolem je podporovat pracovníky, kteří budou v první linii chystané imunizace (neboli zdravotníky a jiné osoby, které budou provádět očkování), otevřeně přiznává:

„Jelikož nebyl zkoumán účinek vakcín na tyto populace, nevíme nijak přesně, jak u nich budou fungovat… z dosavadních zkušeností víme jen to, že očkování u seniora s chatrným zdravím nefunguje tak dobře jako u člověka, jenž je v kondici a plný elánu, ačkoli jejich věk může být stejný.“

Dr. Mooreová konstatuje, že není způsob, jak na sto procent vědět, zda očkování proti covidu pomůže skutečně starým, ohroženým lidem, neboť nebyli zahrnuti do testovacích skupin.

„Existují pochybnosti o přímé prospěšnosti vakcíny pro osoby žijící v těchto zařízeních, neboť jsme dosud neprozkoumali, jak dobře funguje vakcína v této skupině.“

Tolik o vědeckých poznatcích. Zároveň však dr. Mooreová veřejnosti podsouvá myšlenku, že když zemře starý člověk po očkování, tak vlastně zemřel na něco jiného. Zvlášť pokud se už blížil ke konci svého života.

„Chtěli bychom, aby lidé pochopili jednu věc – že se nemusí děsit, pokud se objeví zprávy o tom, že den či dva po očkování v těchto zařízeních s dlouhodobou péčí někdo zemřel nebo těch úmrtí bylo i více,“ prohlásila dr. Moore.

„My to očekáváme a je to normální jev, neboť v pečovatelských domovech pro staré lidi se umírá často.“

Zdroj

Napsat komentář