15 tipů, jak podpořit svou energii a spiritualitu

(Článek již v minulosti vyšel na webu Osud.cz)

 Scott Petullo a Stephen Petullo

Vaše schopnost optimálně využít život závisí na tom, jak dokážete maximalizovat svou energii, minimalizovat úroveň stresu a udržet se ve svém mentálním, duchovním a citovém středu.

Budete-li jednat podle těchto 15 tipů, budete mít ze života více:

1) Doplňky stravy: Existuje mnoho přirozených doplňků, které vám pomohou zlepšit zdraví a cítit se lépe, samozřejmě pokud vyhovují vašemu konkrétnímu tělesnému typu. K našim nejoblíbenějším patří vitamín B12, jablečný ocet, rybí olej bohatý na omega-3 mastné kyseliny, panenský kokosový olej, extrakt ze zeleného čaje a mnoho dalších.

2) Vynechání doplňků na 1-7 dnů. Jednak ne všechny vitamíny a doplňky fungují u všech tělesných typů a jednak je občas za potřebí dát si s nimi pauzu. Čas od času je vynechejte a sledujte, jak se cítíte.

3) Více odpočinku. Pokud vám chybí čas na spánek a odpočinek, mohou vám tu a tam pomoci ornitin, melatonin, vitamín B3, GABA a jiné přípravky pro lepší spaní, ale nespoléhejte na ně každý den. Postarejte se také o to, aby se z vaší ložnice stalo prostředí, které je skutečně vhodné k hlubokému spánku – vytvořte si z ní tmavé, klidné a pohodlné útočiště.

4) Kdykoli je to možné, vyhýbejte se „toxickým“ lidem, zvlášť pokud jste duchovně vnímaví a snadno se na vás chytá energie ostatních.

Často se uzemňujte a obklopujte se bílým světlem, pomůže vám to k lepší ochraně.

Vaše podvědomí nedokáže odlišit skutečné ochranné pole od toho, které si představujete, takže má tato metoda spočívající v mentálním vytváření ochrany z bílého světla ještě pozitivnější efekt, než si možná uvědomujete.

5) Vyzkoušejte si nové prostředí. Vydejte se na krátký či dlouhý výlet a všímejte si toho, jak se na novém místě budete cítit.

6) Zkuste si něco nového – může to třeba mít souvislost s uměním, nebo si můžete vyzkoušet vařit nové jídlo. Dovolte si prostě se bavit, hrát si jako dítě a nesoudit výsledek svého „tvoření.“

7) Vypněte televizi a začtěte se do nové knížky – třeba do té, co už si nějakou dobu chcete přečíst a pořád na to nějak není čas. Dobrá kniha vás dokáže zanést do jiných sfér, podobně jako meditace.

8) Odpusťte sami sobě. Už jste si sypali popel na hlavu dost dlouho. Je načase nechat to být.

9) Odpusťte někomu jinému. Když odpustíte jinému člověku, nevymaže to karmu, kterou si sám vytvořil, ale zbavíte se bolesti, kterou vám způsobuje vaše rozhořčení a zatrpklost.

10) Udělejte pro někoho něco hezkého, aniž byste cokoli čekali na oplátku. Skutky od srdce působí na váš pohled na svět, a tím i na vaši spiritualitu, jako kouzlo.

11) Staňte se dobrovolníkem. Pomoc ostatním vás bude naplňovat a prohloubí váš pocit vděčnosti za to, co máte. Vděčnost je mocný duchovní nástroj.

12) Prozkoumejte své minulé životy. Zkuste za pomoci regrese do minulých životů (třeba prostřednictvím MP3) prozkoumat kořeny současných událostí nebo dávné vztahy s lidmi, které znáte. Takovéto zážitky vám mohou otevřít oči; možná prožijete skutečně vzrušující, transformující zkušenost.

Podle našeho názoru, vycházejícího z dlouhých let empirického výzkumu, reinkarnace doopravdy existuje, a budeme o tom přesvědčeni, dokud nebude prokázán opak. K dispozici je příliš mnoho empirických důkazů na to, aby byla teorie o reinkarnaci jen tak smetena ze stolu jako fantazie nebo podvědomá metafora.

13) Poslechněte si novou hudbu. Nechte svoji mysl putovat a zapisujte si své myšlenky.

14) Pročistěte si své energetické pole a požádejte o pomoc Boha nebo Světelné průvodce. Přitáhnout si negativní energie, entity a ztracené duše je bohužel až příliš snadné. Pravidelný duchovní  „úklid domu“  může prospět každému.

15) A samozřejmě meditujte. Meditace představuje jednu z nejlepších cest, jak se spojit se svou vyšší silou a „odlepit se,“ zvlášť když se jí věnujeme pravidelně. Považujte ji za svou tajnou zbraň, která vám pomáhá čelit mrzutostem tohoto světa s větší silou, trpělivostí a soucitem. Ohromný rozdíl se může skrývat v pouhých 10-20 minutách denně.

 

Zdroj

Napsat komentář