Čelíme nejsilnější bouři za posledních 70 let

Nastoupila další silná geomagnetická bouře. Nejsilnější za posledních 70 let. Na Zemi dne 20. listopadu dorazila magnetické anomálie za Slunce, která potrvá do 26. listopadu. Možná řada lidí citlivých na počasí její příchod již pocítila. Vědci jsou přesvědčeni, že současná magnetická bouře bude nejsilnější za posledních 70 let. Zahraniční zdroje uvádějí, že v důsledku proudu magnetického záření za Slunce se v zemské magnetosféře projevuje kriticky nebezpečná bouře, kdy ´síla geodopadů dosáhne až velmi silné karmínové úrovně´. Očekává se, že mohou selhávat různá elektronická zařízení včetně GPS a mobilních komunikací. Doslova během jednoho dne se z téměř klidu geomagnetická situace na planetě stala kritickou. To může přinést vážné dopady na zdraví lidí závislých na počasí. Vrchol úkazu bude 23. listopadu, kdy se objeví polární záře, údajně tam – ´kde ještě nikdy nebyla´.

Denní síla geodopadů v období 20. – 26. listopadu dosáhne 4–5 bodů. Teprve 27. a 28. listopadu magnetické anomálie odezní a síla geodopadů klesne na úroveň 3. Průměrná hodnota koeficientu Kp, který charakterizuje logaritmický index magnetické bouře, se bude v období 20. – 26. listopadu 2023 měnit v rozmezí 2-5. Lékaři připomínají, že změny vesmírného počasí velmi ovlivňují ´pohodu meteosenzitivních lidí´. Mohou vést až k masivním infarktům, hypertenzním krizím či mrtvicím. Jak se tomu bránit? Nejdůležitější a první věcí je ´nebýt nervózní a nevystavovat se stresu´.

Vyhněte se k o n f l i k t ů m a nepříjemným rozhovorům, návštěvám, radí. Je lepší věnovat se příjemným formám zábavy, která odvede od špatných myšlenek. Pozornost vyžaduje také jídelníček. Jíst méně tučných, smažených, uzených, slaných jídel. Více zeleně, čisté vody a ovoce. V exponované době je lepší nevěnovat se aktivnímu sportu . Ale vřele se doporučují procházky parkem, přírodou a dýchat čerstvý podzimní vzduch.

(Volg.mk ru/social/2023/11/20/magnitnaya-burya-20-noyabrya-2023-goda-geoudary-v-35-ballov-nakryli-zemlyu-do-28-noyabrya.html) (1news az/news/20231120121013424-Ozhidaetsya-geomagnitnaya-burya) (vkpress ru/life/massovye-infarkty-i-sboi-v-rabote-sotovoy-svyazi-moshchneyshaya-burya-prevratit-nedelyu-v-ad/?id=168486) Foto: (pxhere com)

Zdroj: Systém i-RU.cz

Napsat komentář