Držte si klobouky, jedeme z kopce! Toto léto bude retrográdních hned 6 planet

consciousreminder.com

Planety naší sluneční soustavy jsou při svém oběhu kolem Slunce v neustálém pohybu.

Při sledování noční oblohy si za nějakou dobu nevyhnutelně musíme všimnout, že se planety naší sluneční soustavy oproti hvězdám v pozadí pohybují. Existují však chvíle, kdy se planeta náhle pohybuje v opačném směru (k západu), a právě tehdy hovoříme o retrograditě.

Retrográdní pohyb je takový, který nám ze Země připadá opačný, než by měl být. Důvodem je optická iluze, za kterou mohou rozdíly oběžných drah. V oblasti astrologie však retrogradita zpravidla nevěští nic dobrého.

Například Merkur je planeta, která vládně komunikaci, a tak mohou lidé, kteří jsou vnímavější vůči jejímu vlivu, v tomto období očekávat častá nedorozumění, komunikační problémy a neshody s přáteli. Merkur se retrográdně pohybuje tak třikrát až čtyřikrát ročně, vždy asi po dobu tří týdnů.

To proto, že Merkur obíhá Slunce nejrychleji. Ze všech devíti planetárních energií (astrologicky vzato) naší sluneční soustavy se retrogradita týká sedmi (= skutečných planet). Naproti tomu žádné z našich dvou světelných nebeských těles, tedy Slunce ani Měsíc, se nikdy do retrogradity nedostává.

  1. Retrográdní Pluto – Planeta Pluto bude retrográdní do 30. září a zahrne nás skutečným smyslem pro směr. Pomůže vám překonat všechny vaše bolesti, trápení a potíže v životě tím, že z vás udělá odhodlanější jedince. Díky zesílení vaší síly vůle zvýší i vaši schopnost sebeléčení a regenerace z různých ran.
  2. Retrográdní Saturn – Saturn už je retrográdní nějakou dobu a vydrží mu to do 6. září. Opačný pohyb planety úzce souvisí s vaší karmou. Když je Saturn retrográdní, lidé jsou konfrontováni s minulostí, a pokud se chtějí v životě posunout o trochu dál, musí napravit svá pochybení.
  3. Retrográdní Jupiter – Jupiter už je retrográdní nějakou dobu a z retrogradity se dostane 10. července, tedy mnohem dřív než Pluto a Saturn. Energie retrográdního Jupitera nejsou tak cenné, jako je tomu v případě předchozích dvou planet, ale stále jsou velmi silné.
  4. Retrográdní Neptun – Neptun stráví v retrograditě dlouhou dobu: opačně se začal pohybovat 18. června a do normálu se vrátí až 24. listopadu. Je to planeta života a pozitivní energie, ale zároveň přináší zpět minulost, a když se lidé vyhýbají konfrontaci s ní, může Neptun vyvolat karmické odezvy.
  5. Retrográdní Mars – Mars se do retrogradity dostal nedávno – 26. června – a k normálu se vrátí 27. srpna. Mars je planeta plná příslibů a přinese s sebou zdroj ohromující energie, jakou lidstvo ještě nikdy nepocítilo.
  6. Retrográdní Merkur – Merkur do retrográdního pohybu vstoupí v průběhu července a normálně se začne pohybovat 18. srpna. Zpětný pohyb Merkuru přináší mnoho smutku a žalu. Nutí člověka postavit se tváří v tvář věcem, před nimiž se schovávali; odkrývá to, co bylo skryté.

 

Zdroj

Napsat komentář