Důkazy jsou NEPOPIRATELNÉ – chytré měřiče spotřeby elektřiny způsobují podstatné změny na srdci
Ethan Huff
(Natural News) Expert na mikrovlnné přenosy energie Warren Woodward publikoval nový výzkum, z něhož vyplývá, že navzdory oficiálním tvrzením o bezpečnosti tzv. smartmetrů působí záření, které se z těchto chytrých měřičů spotřeby energií uvolňuje, velmi neblaze na lidské srdce.
Woodward si vliv smartmetru otestoval přímo na sobě: lehl si poblíž zařízení zn. Elster a připojil se na EKG. Měřič spotřeby byl přitom připojen na vysokofrekvenční analyzér, který měří mikrovlnné frekvence.
Když byl smartmeter v klidovém stavu a údaje se pohybovaly mezi 0,1 a 0,2, ukazoval EKG zcela normální činnost srdce. Situace se však podstatně změnila, když údaj vyskočil na 139,3, neboli v době, kdy měřič započal s přenosem dat.
Krátká období, během nichž dochází ke změnám normálního srdečního rytmu, nejsou důvodem k vážným obavám. Když však k nepravidelnostem dochází opakovaně po delší dobu, může se srdce příliš namáhat, což ohrozí jeho funkčnost.
Přesně před tím varuje dr. Gilberto Leon, celostní lékař z arizonského Chandleru. Říká, že změny, které na srdci způsobují smartmetry, probíhají dlouhou dobu bez symptomů, tiše. K velkým poškozením může dojít, aniž by si to lidé vůbec uvědomili.
Neustálé bombardování mikrovlnným zářením podle něj představuje „nepřirozený sled událostí, na které nejsme naprogramováni“. Dr. Leon tvrdí, že dlouhodobé působení smartmetrů může nesmírně škodit normálnímu fungování myokardu.
Mnoho měřičů na obytných domech je mnohem silnějších než ten, který testoval Woodward
Myslete na to, že smartmeter od Elsteru, který Woodward testoval, přenáší jen asi čtvrt wattu. U přístrojů jiných výrobců jako Landis a Gyr Focus je tento údaj klidně trojnásobný.
Z toho vyplývá, že ničí srdce pravděpodobně ještě víc než Elster a jejich potenciální dopady na zdraví jsou mnohem horší, zejména u lidí, kteří již mají se srdcem nějaké problémy.
Woodward je celkově zdravý muž se zdravým srdcem. Změny srdeční funkce, které pozoroval na EKG, byly tudíž výhradně výsledkem vlivu chytrého měřiče spotřeby.
Mnoho smartmetrů navíc šidí zákazníky
Další studie, provedená na amsterdamské univerzitě aplikovaných věd, poukázala na pár jiných vážných problémů s chytrými měřiči spotřeby. Jde o to, že smartmetry často účtují zákazníkům větší spotřebu než skutečnou.
Více než půlka zkoumaných smartmetrů vykazovala řadu chyb jak výpočetního rázu, tak ve vztahu k přesnosti měření. V některých případech vyskočil přenášený údaj skoro šestkrát (582 %) nad skutečnou spotřebu. Zaznamenány byly i chyby v hodnotě 582, 566 a 475 % skutečné hodnoty.
Teoreticky by takové chyby mohly vést k tomu, že bude některým zákazníkům za odběr elektrické energie účtováno až šestkrát víc – což znamená pořádné prachy pro distributory elektřiny, které smartmetry propagují.
Dále jsou tu obavy z nebezpečnosti zařízení, protože už byly zaznamenány případy, kdy měřič náhle explodoval a začal hořet. Když je smartmetr špatně nainstalován, může dojít k tzv. hoření oblouku, což často vede ke spontánnímu výbuchu a hoření.
Proto některé organizace, k nimž patří mj. Americká akademie environmentální medicíny, volají po kompletním stažení všech chytrých měřičů spotřeby elektřiny, dokud nebudou důsledně prozkoumány jejich účinky. Veřejnost potřebuje znát rizika, dokud se tyto měřiče tak nerozšíří, že už nebude možné je odmítnout.
Díky za článek, je dobře vědět… a z vlastní praxe můžu říct, že na podobném principu fungují a se projevují i nové typy měřičů spotřeby tepla v domácnostech. Naměřené hodnoty jsou odečitatelné na dálku z ulice (dosah signálu je asi 30-50 m!!!), podle informací od člověka, který je instaluje na každý radiátor v bytě, měřiče vysílají signál sféricky do okolí každé 4 minuty, přičemž odečet hodnot se ale provádí pouze 1x ročně. Jiné se prý už nevyrábějí a postupně na ně i u nás „musí“ přejít všechny domácnosti, odebírající teplo z nějakého vzdáleného zdroje (teplárny…).
Jsme prošpikováni mnoha paprsky, které si zveme domů jen pro vlastní „pohodlí“, na následky nikdo nepomyslel. Bere snad tenhle vliv v potaz třeba lekař při diagnostice člověka, který má u radiátoru dlouhodobě lůžko, křeslo, nebo pracovní místo..?