Uzemnění: jak spojit své srdce se srdcem Země

Pozn. Tento článek již jednou vyšel na webu OSUD.cz.

Cameron Day

Jednu dobu se v duchovních kruzích považovalo za samozřejmé, že člověk musí být energeticky i fyzicky uzemněn.

Lidé diskutovali o tom, po jakých potravinách se cítí nejvíce uzemnění, jak jim v tomto směru pomáhá meditace v přírodě a tak dále.

V posledních několika letech jsem si však všiml trendu, kdy se uzemnění obecně zanedbává a dokonce se doporučují duchovní praktiky, které působí velmi „odzemňujícím“ způsobem.

Nedostatečné uzemnění má ten neblahý efekt, že může vést k tomu, že člověka příliš snadno strhne mínění druhých a také ho lze snáze ošálit těmi mnoha klamy, jimiž náš svět oplývá.

O nebezpečnosti nedostatečného uzemnění, pocitů nadpozemskosti a „vznášení“, částečného stavu mimo tělo apod. bych mohl pokračovat, ale bylo by to na úkor stručnosti článku.

Zaprvé, zpátky do těla!

Mnoho lidí je chronicky ve stavu, kdy jsou částečně mimo své tělo, a to z řady důvodů. Patří k nim např. nezahojená fyzická a citová traumata, život bez kontaktu se zemí (města, byty apod.), provozování meditací cílených na OOBE, nadměrné denní snění, nechuť čelit temnějším stránkám podvědomí, přehnané pití alkoholu/užívání drog, přílišné sledování televize a jiných forem digitální zábavy, příliš mnoho „čištění“ (ve smyslu diet a očistných kúr) a další.

Meditace cílená na Vyšší já (Higher Self Meditation) v rámci meditačního systému Self-Clearing System klade důraz na přivedení vnitřního světla zpět do těla, protože většina lidí se doslova energeticky vznáší sama nad sebou.

Opakované soustředění na usazení vaší energie zpět ve vašem srdci vám pomůže být skutečně ZPÁTKY V TĚLE.

Myslete na to, že Vyšší já je považováno za vyšší jen z toho důvodu, že se nad naším tělem vznáší velká část našeho Svrchovaného já, místo aby sídlila v něm.

Naučit se být plně přítomen v těle může chvíli trvat – v závislosti na tom, jak moc je člověk ze zvyku odpojen a jak si navykl na stav bez pořádného uzemnění.

Směřovat vlastní energii do srdce je ten nejzákladnější krok k tomu, abychom dosáhli plné přítomnosti ve vlastním těle.

Nohy na zem

I když člověk žije v husté městské zástavbě, nejspíš bude mít v dosahu nějaký park nebo podobné místo, kde je nějaká příroda. Choďte na taková místa  – základem je dostat bosé nohy na zem, tedy do hlíny, na trávu či do písku.

Pak už stačí jen jednoduchá uzemňující meditace a trocha procházení naboso.

Je to tak prosté, že to většina lidí úplně přehlíží. Raději si zapnou do zásuvky uzemňující podložku a říkají si, že mají vyřešeno.

Nemám nic proti groundingovým zařízením, ale nikdy nemohou nahradit hodnotu, kterou nám dají vlastní bosé nohy na zemi.

Plavání v přírodních koupalištích, chůze naboso a turistika v přírodě, to jsou dobré cesty, jak se energeticky přímo spojit se zemí. Když jdete na procházku či na túru v botách, aspoň se často zastavujte a dotýkejte se rukama stromů nebo jiných rostlin.

Vaše srdce a srdce planety

Pomocí procesu, při němž dochází k energetickému spojení našeho srdce se srdcem planety, dosahujeme stavu hlubokého, silného uzemnění.

Pro mě osobně je to nejmocnější forma uzemňování, ačkoli funguje nejlépe ve spojení s výše uvedenými kroky.

Od provádění prostého postupu popsaného níže se nenechte odradit tím, že většinu času trávíte v nějaké výškové budově nebo že je venku taková zima, že vás vůbec neláká sundat boty. Můžete se mu věnovat kdekoliv, dokonce i v letadle.

Dříve než se dostaneme k samotnému postupu, bych se rád zmínil o zakřivených energetických čarách.

Je sice snazší vizualizovat si rovné energetické linie, ale zjistil jsem, že zakřivené čáry jsou ve větším přirozeném souladu s naší prazákladní realitou svrchovaných rozšíření Zdroje než čáry rovné, které dělají umělejší, více mechanistický dojem.

Znovu – mohl bych se více rozepsat, ale pro účely článku se pokusím být tak stručný, jak to půjde.

Uzemnění srdce do zemského jádra – mé každodenní prosté uzemňovací cvičení

  • Zavřete oči a několikrát se zhluboka nadechněte. Soustřeďte se do přítomného okamžiku.
  • Zaměřte pozornost na své srdce a vizualizujte si, jak v něm roste energie vašeho Svrchovaného vnitřního já – je stále jasnější a větší.
  • Vyšlete z levé strany hrudi jemně zakřivený paprsek energie tak, aby mířil dolů do země.
  • Přestavte si, jak tato energie po dlouhém oblouku míří k jádru Země a nakonec se napojuje na jeho levou stranu.
  • V okamžiku, kdy tohoto spojení dosáhnete, Zemi v duchu (nebo nahlas) řekněte „zdravím tě a děkuji ti, že podporuješ moji lidskou zkušenost“. (Ta slova mohou být jiná, ale vždy vyslovená s upřímnou vděčností.)
  • Představte si další paprsek energie, jak vystupuje z pravé strany zemského jádra a po jemné křivce stoupá vzhůru, aby se spojil s pravou stranou vaší hrudi.
  •  Několik okamžiků se v klidu těšte z pocitu spojení a synchronizace svého srdce se srdcem planety.
  • Vyslovte (stačí v duchu) záměr být plně, hluboce uzemněn a spojen se zemským jádrem.
  • Otevřete oči a věnujte se svým obvyklým každodenním záležitostem v tomto hluboce ukotveném stavu.

Vřele doporučuji opakovat tento postup vždy několikrát denně, kdykoli budete mít volnou chvilku.

Trvá to jen pár minut, a až získáte praxi, budete schopní si toto napojení udržovat skutečně celý den.

Tento jednoduchý postup můžete provádět, i když budete sedět v kanceláři někde ve 20. patře… v takovém prostředí je to dokonce obzvlášť nutné, zejména pokud jste takový ten přízemní, hobití typ jako já.

Fyzická cvičení zaměřená na uzemnění

V ideálním případě můžete při stání či chůzi naboso v přírodě (poté, co spojíte své srdce se srdcem planety) provádět i některá fyzická cvičení, která podpoří vaše spojení s vlastním tělem.

Pokud nemůžete být v přímém kontaktu se zemským povrchem, můžete se aspoň věnovat „uzemňujícímu“ fyzickému cvičení. Může to být cokoli, jen ne ten druh cvičení, po kterém máte příliš lehkou hlavu a pocity „vznášení“.

Kdo například dělá Pět tibeťanů, tomu právě tyto cviky dobře poslouží, jen bych doporučil aspoň pro začátek vynechat ten první s otáčením, protože může vyvolávat snové, přehnaně odlehčené pocity, zejména u lidí, kteří jsou už tak neuzemnění.

Doporučuji začínat druhým cvikem a otáčení zařazovat po malých dávkách až nakonec. Vždycky se po otáčení uzemněte a bude-li uzemňování trvat příliš dlouho, raději příště otáčení vynechte.

Jestliže je vaší parketou jóga, provádějte sérii mírně náročných cviků, jen zpočátku vynechávejte delší dechová cvičení – z těch samých důvodů, které platí pro otáčivý cvik u tibeťanů.

Pokud vás tyto dva druhy cvičení nezajímají, vystačíte si s kliky, dřepy, ostrou chůzí nebo čímkoliv jiným, co vás baví, jen nepřekračujte limity svého těla. I přehnané cvičení může narušovat uzemnění, takže až bude vaše tělo žádat o odpočinek, tak mu ho dopřejte!

Uzemňující strava

Sice si nemyslím, že by existovalo něco jako dokonalá strava vhodná pro všechny, ale zjistil jsem, že uzemnění napomáhá zařazení kořenové a listové zeleniny (ideálně bio) do jídelníčku, který by měl jinak obsahovat hlavně potraviny o vyšší energetické hodnotě.

Kořenová zelenina je asi jasná – roste pod zemí, a proto nám předává kus své přirozené uzemněnosti. Listová zelenina je uzemňující vzhledem k vysokému obsahu minerálů, ale zdůraznit musím ještě nutnost konzumovat tyto druhy zeleniny v rámci stravy obsahující převážně potraviny s vyšším počtem kalorií.

Proti uzemnění působí nejen nedostatek mikronutrientů (vitaminů, minerálů a stopových prvků), ale i nedostatek makronutrientů (bílkovin, tuků a sacharidů). Jakékoliv kalorické omezení působí „odzemňujícně“.

To znamená, že je dobré pravidelně jíst i takové věci jako rýži, brambory, i ty sladké (navíc brambory také rostou v zemi!), avokádo, vejce, kokosový olej, máslo a jiné mléčné výrobky a kvalitní med. Znamená to, že si člověk může klidně čas od času dopřát třeba zmrzlinu.

Potraviny v biokvalitě jsou sice vždycky lepší, ale zbytečně se nestresujte nějakou dokonalou stravou, stres je totiž určitě horší než jíst potraviny z konvenčního zemědělství.

Solte si jídlo podle chuti. Sůl by si zasloužila svůj vlastní článek, ale jeho shrnutí by znělo, že přirozená, průmyslově nezpracovaná (např. himálajská, keltská atd.) sůl je pro vás dobrá, tak její příjem zbytečně neomezujte.

Jen pro upřesnění: ať vás ani nenapadne hnát to do extrému a živit se jen kořenovou zeleninou. Jednak nemá dost kalorií a jednak by vám chyběly další nutriční látky, takže byste skončili vyhladovělí, a tím pádem neuzemnění.

Ti z vás, kdo jedí maso – snažte se obstarávat si takové, které pochází z chovů, kde se zvířata krmí přirozenou stravou (pící).

Klíčem je vědomá bdělost

Hlavním klíčem k tomu, abyste byli energeticky přítomní ve svém těle a uzemnění, je všímavost vůči tomu, jak se cítíte a co se děje – nemůžete životem chodit jak ve snách.

Tady je několik znaků ukazujících na to, že nejste plně přítomní ve svém těle, a tedy jste neuzemnění: pocity „lehké hlavy“ a „vznášivosti“, problém soustředit se na daný úkol, ztrácení přehledu o konverzaci, když mluví ostatní, zapomínání a zakládání klíčů, telefonů a jiných věcí (…a dětí, psů či manželek), špatná koordinace, zapomínání, co se stalo zrovna před chvilkou atd.

Jakmile si všimnete, že se vám něco z toho děje (nebo něco, co je typické zrovna pro vás), nalaďte se na své Svrchované já a spojte své srdce se srdcem planety pomocí procesu, jenž je popsán výše.

Když dokážete do svého všedního života začlenit uzemňovací postupy jak fyzické, tak přímo energetické, uvidíte, jak se zvýší vaše schopnost udržet si v těle energii a využívat ji.

 

Zdroj

Napsat komentář