FBI provedla razii na klinice, kde COVID-19 léčili vitaminem C

Ethan Huff

(Natural News) Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) spolu se zaměstnanci ministerstva zdravotnictví provedli razii ve zdravotnickém zařízení v Michiganu, kde se potenciálním pacientům s wuchanským koronavirem, tzn. osobám s podezřením na infekci nebo pozitivně testovaným, nitrožilně podával vitamin C. Následně zařízení s názvem „Allure Medical Spa“ zavřeli pro „podezření ze spáchání podvodu“.

Majitel zařízení, dr. Charles Mok, uvedl, že důvodem byla nabídka podávat intravenózně vysoké dávky vitaminu C všem klíčovým pracovníkům, kteří jsou vystaveni riziku infekce novým koronavirem. Přitom právě tento postup využívají při péči o pacienty v Číně, Jižní Koreji a jiných zemích.

Allure se jinak zaměřuje z větší části na léčbu křečových žil, estetickou chirurgii a preventivní postupy.

Razie se odehrála 23. dubna, a to ve velkém stylu. Do zařízení vtrhli agenti a úředníci v respirátorech a ochranných kombinézách, zabavili lékařské záznamy a jiné „důkazy“, které odnášeli z budovy v krabicích. Dokumenty třídili ve třech provizorních stanech.

„Obvinění zní, že klinika poskytovala podvodnou léčbu onemocnění COVID-19 a nedodržovala řádné protokoly ochrany pacientů a personálu,“ řekla mluvčí FBI Mara Schneider.

„Toto není typický zásah. Protože jsme nevěděli, do čeho jdeme, museli jsme naše speciální týmy vybavit vhodnými osobními ochrannými prostředky,“ dodala. Ty vypadaly takhle (vlevo je foto majitele kliniky):

Dr. Mok se provinil mimo jiné tím, že dával infuze vitaminu C zdarma lidem, kteří si je nemohli dovolit

Stejně jako samotná „podvodná léčba“ úřady možná rozčililo to, že v Allure vitamin C podávali i zadarmo. Jak řekl jeden lékař z kliniky, který si přál zůstat v anonymitě, dr. Mok „je průkopníkem léčebného trendu, který má potenciál stát se standardem, a vždycky dával na první místo zdraví pacientů. Často léčil zdarma.“

Jak šéf kliniky uvedl na jednom ze záznamů, „pokud budete splňovat zdravotní podmínky pro poskytnutí léčby, přijmeme vás i s nevyhovujícím pojištěním – dokonce i bez něj.“

Po celých USA existují různá zařízení, kde zájemcům o „nakopnutí“ imunitního systému podávají infuze vitaminu C. Zjevně však není přijatelné otevřeně hovořit o tom, že se jedná o prevenci či léčbu onemocnění COVID-19.

Než federálové Allure zavřeli, měla klinika údajně mnoho spokojených zdravých zákazníků. Jedna z pacientek sdělila Fox News, že tam dochází už roky a „vždycky byli tak vstřícní, nápomocní a sdílní“.

V průběhu razie sice nebyl nikdo zatčen, ale dr. Mok čelí na základě federálních zákonů obvinění ze zdravotnického podvodu a spiknutí za účelem spáchání takového podvodu. Udal ho jeden ze zaměstnanců.

Zdroj

Napsat komentář