Inzerát na pronájem pokoje od Vlasty Marka

Vlastimil Marek, jeden z mála opravdu duchovních učitelů v ČR, částečně jsme zveřejňovali i jeho texty na OSUD.cz, spolupracoval jsem s ním i ve své duchovní akademii. Rád zveřejňuji jeho inzerát. jmm

(fotocredit: Dajana.cz)

Inzerát na pronájem pokoje, kde bych měl pokoj od očekávatelných letních veder (1. dubna jsem měl v nevyvětratelném pokojíku 26 stupňů, a ještě ve čtyři ráno 25,2!) a stále intenzivnějšího rámusu, prachu a chaosu velkoměsta… Coby sedmdesátiletý důchodce se sice šourám (dělám, co můžu, a co nemůžu, prostě dělám pomalu), beru ráno čtyři a večer dva léky na zděděný vysoký tlak krve a cukrovku 2. typu, ale hlava mi stále slouží: navíc mám spoustu životních zkušeností a umím prakticky poradit (ony se ty situace osobní, rodinné, vztahové i politické, opakují).

Třeba by se našla partička zenových (jógových) meditátorů v nějakém zenovém centru a zastrčená místnůstka, nebo houf zkušených a stále aktivních maminek kolem mateřského centra (z nichž některá ví o pokojíku v domečku), nebo skupinka ekologicky či permakulturně zaměřených zahrádkářů, či intuitivních pedagogů, u kterých bych se v malinké místnůstce (se svými několika triky, kalhotami od Vietnamců, počítačem, ručníkem a miskami na jídlo) uskrovnil, abych mohl nabídnout, co umím: učitelské šťouchy v rámci satsangů, natrhávání realit či laskavé imaginární šoky nečekaných odpovědí (to pro zájemce na Cestě), partnerské poradenství, naučím alikvotní zpěv, mantry, ping pong, nebo třeba vedenou meditaci při škrábání brambor (aby to byla harmonizující zábava) a vrozený optimismus plus veselé historky z duchovního hledačství, nebo příležitostné podvečerní diskuse o praktické duchovnosti i teď a tady, v Čechách… Donedávna jsem se neustále o někoho staral a někomu pomáhal, pomůže někdo mně?

Jinými slovy, našlo by se nějaké místečko, ideálně tak 500 m nad mořem (není podmínkou), kde bych mohl azylově hlavu složit (v oddělené tiché místnůstce bez průvanu, nejlépe s umyvadlem a wi-fi)? Za byt a stravu samozřejmě ze svého důchodu zaplatím (žádné jiné hmotné potřeby již nemám), a až na občasné noční zakašlání či fénování zpocené hlavy nikoho neobtěžuji. Stravuji se vegetariánsky a velmi střídmě, nekouřím, neřídím, nepiji alkohol, ale už ani čaj, jen potřebuji občas nakoupit (jednou měsíčně vybrat bankomat či jednou za tři měsíce navštívit lékárnu) a jednou týdně si přeprat těch pár drobností (detaily domluvíme, až bude třeba).

Díky za ochotu zauvažovat (případně přeposlat inzerát dále)… Vlastimil Marek

zdroj

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 838 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář