Když se ve škole učí meditace, začnou se dít podivuhodné věci

Raven Fon

Jsem si jistý, že mnoho z vás má už nějakou zkušenost s fantastickou meditační praxí. Meditace se může chlubit celou řadou příznivých účinků na naše duševní a emoční zdraví, díky nimž má i měřitelný fyzický dopad na lidské tělo. Když vás trápí stres a stojíte před něčím, co pro vás představuje značnou výzvu, nabízí meditace vynikající způsob uvolnění a získání vhledu do příslušné situace. Umíte si představit, jak by se váš život mohl lišit od toho současného, kdybyste se naučili meditovat už v dětském věku? Ty účinky by zaručeně byly drastické, ovšem v kladném slova smyslu.

Učit děti meditovat je velmi užitečná činnost. Před několika lety se o tom z první ruky přesvědčili v jednom sanfranciském okrsku, kde proběhl program, jenž měl pomoci problémovým teenagerům na střední škole právě prostřednictvím meditace. Jeho název zněl „Quiet time“ (klidná chvilka); úkolem programu bylo poskytnout studentům příležitost 15 minut denně praktikovat transcendentální meditaci, spočívající mimo jiné v používání zvukové mantry. Vedení školy doufalo, že se budou studenti díky programu lépe zbavovat stresu a chaosu v hlavě i v životě. Podle stránek Collective Evolution byly po čtyřech letech od počátku programu zaznamenány tyto výsledky: 79% pokles případů vyloučení studentů z hodiny, 98.3% nárůst školní docházky a nárůst ukazatele prospěchu GPA v průměru o 4 body.

Kdybychom mladší generace začali učit meditaci, mohlo by to předcházet rvačkám a šikaně? Ubylo by podstatně studentů, kteří vůbec nedokončí školu? Mohla by být meditace nástrojem, který mladým lidem usnadní vstup do produktivního života a zvýší jim šance na úspěch a klid v duši?

Báječná organizace Tonic For The Soul nedávno spustila fundraisingovou kampaň pro svůj projekt, jehož cílem je dostat meditaci do škol v mnohem širším měřítku – učit meditovat děti a mladistvé během normální vyučovací doby. Propagační video je tady.

Záměrem organizace je „dodat mladým sílu pomocí prostředků přinášejících klid, soustředění a štěstí“, aby mohli vstoupit do života, jak nejlépe to bude možné. Vybrané peníze pomohou s tvorbou série řízených meditací, webových stránek a prezentačního stolu na některé z velkých výstav věnovaných zdraví a wellness. Dnešní děti se jednou stanou zítřejšími vůdci – představte si, jak by tato jediná prostá praxe mohla změnit naši budoucnost k lepšímu.

 

Zdroj

Napsat komentář