Padání vlasů po hrstech? Hlavě chybí hlavně kyslík!

+4

1. Kvalita krve a zásobení kyslíkem
Základem zdravého růstu vlasů je dobře prokrvená vlasová pokožka. Pokud zásobení krví není dostatečné, není dostatečně okysličená, vlasový folikul hladoví. Vlasový folikul bez kyslíku uvolňuje a vypadne, tím dojde k vypadnutí často i celé hrsti vlasů.

Nejčastější příčiny:

  • Anémie (zejména z nedostatku železa, ale i B12 nebo methyl folátu kyseliny listové)
  • Zhoršená cirkulace krve, třeba při ztuhlosti krční páteře nebo chronickém stresu
  • Nízká hladina kyslíku v krvi, například při slabé funkci plic, dlouhodobém sezení a špatný návyk dýchání, nebo poruchách cévního zásobení, zejména v souvislosti s elektro-magnetickým děním, zářením, „saharským pískem“ atd., viz mnohé mé další články a seminář Bublina velryby

2. Štítná žláza
Vlasy jsou extrémně citlivé na hormonální rovnováhu. Hypotyreóza (snížená funkce štítné žlázy) často způsobuje difuzní řídnutí vlasů, především u žen. Typické je i zpomalení růstu a změna kvality – vlasy jsou jemné a lámavé.

3. Záněty a autoimunita

  • Alopecia areata (ložiskové vypadávání vlasů) je často spojena s autoimunitou.
  • Chronické záněty v těle – třeba ve střevech, dásních nebo kloubech – zatěžují detoxikační schopnosti organismu a mohou vést k útlumu růstových procesů, včetně vlasů.

4. Vitamín D
Tento „sluneční“ hormon reguluje imunitu, je vysoce protizánětlivý, podporuje regeneraci a také růst vlasových folikulů. Jeho chronický nedostatek zpomaluje obnovu vlasů, může souviset s padáním vlasů i se zhoršeným vstřebáváním dalších minerálů, jako je hořčík, vápník, zinek nebo železo.

Z naší zkušenosti je to zásadní doplněk pro každého, kdo řeší dlouhodobé vypadávání vlasů, i jakýkoli další zdravotní problém, který se nedaří vyřešit.

5. Stres a nervový systém
Vlasy mohou začít padat i po prožitku extrémního stresu (rozvod, ztráta zaměstnání, nemoc – covid, dlouhodobý tlak a stres, jiné zátěžové období typu těhotenství, porod, přechod). Chronický stres způsobuje také stažení cév, vyplavení kortizolu a narušení cyklu růstu vlasů. Psychické napětí často vede k tzv. telogen effluvium – dočasnému, ale někdy masivnímu vypadávání.

6. Nedostatek živin
Zinek, selen, biotin, omega-3 mastné kyseliny, vitamíny skupiny B – to vše jsou stavební látky vlasů. Jejich nedostatek, ať už z nedostatečné výživy, špatného vstřebávání nebo zvýšené spotřeby, bývá častou příčinou.

7. Toxicita a přetížení jater
Vlasy mohou padat i tehdy, když jsou tělo či hlava otrávená. Tělo se pak snaží vyčistit od těžkých kovů, toxických látek nebo léků. Pokud játra nestíhají detoxikaci, může tělo eliminovat toxiny kůží – a vlasový folikul trpí.


Minerály potřebné pro zamezení padání vlasů a podpoření růstu

Kromě železa v případě anémie jsou to vitamíny skupiny B (B6, B7 – biotin, B9 a B12), selen, zinek, křemík a všechny podporující doplňky pro kvalitu/detoxikaci krve: měď, chlorofyl a zelené potraviny, řasy, červená řepa, kopřiva, kájenský pepř, serrapeptáza, lumbrokináza, nattokináza.

Rodová homeoterapie – Adéla Lisická a jiří maria mašek – rozplétání rodových a genetických uzlů již od roku 2002

+4

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 1102 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář