„Zabil jsem princeznu Dianu,“ ohromil všechny umírající agent MI5
Baxter Dmitry
Poté, co byl 80-letý agent MI5 v penzi, John Hopkins, nedávno propuštěn z londýnské nemocnice, s tím, že mu zbývá několik posledních týdnů života, odhalil neuvěřitelné zpovědi. Podle svých slov byl zapojen do 23 atentátů podniknutých britskými zpravodajskými službami mezi lety 1973 až 1999. Terčem těchto atentátů Britů byla a po pár hodinách podlehla i britská princezna Diana.
Hopkins, který pracoval pro MI5 po 38 let jako operativec, tvrdí, že byl často agenturou využit jako cílový agent, který diskrétně zavraždí osoby, považované za hrozbu národní bezpečnosti Velké Británie.
Absolvoval školení a výcvik i jako technický inženýr a muniční expert, takže podle svých slov má rozsáhlé zkušenosti i v méně konvenčních metodách zabíjení a ničení, jako jsou chemikálie a jedy.
80-letý Brit tvrdí, že byl přítomen atentátům MI5 mezi červnem 1973 a prosincem 1999, během období, o kterém říká, že „MI5 operovala s méně vnějším přesahem.“ Byl podle svých slov členem buňky sedmi operativců, kteří měli důvěru k politickým vraždám po celé Británii. Mnohými oběťmi byli politici, aktivisté, novináři anebo odboráři.
Podle něj však byla princezna Diana mezi jeho oběťmi „zcela unikátní“, neboť je jedinou ženou, kterou osobně zavraždil, a také jediným členem královské rodiny. Je také jedinou obětí, kterou si objednala zavraždit sama královská rodina.
(foto Mirror.co.uk)
Tvrdí, že smrt princezny Diany mu přinesla „ambivalentní“ pocity. Na jednu stranu byla Diana „krásná, dobrosrdečná žena“, která si nezasloužila zemřít tak záhy. Na druhou stranu podle Hopkinse byla vážným rizikem pro Britskou královskou rodinu:
„Znala tolik královských utajovaných faktů! Měla na rodinu obrovskou zášť, a chystala se vyjít ven s mnoha závažnými tvrzeními. Můj důstojník mi řekl, že musí zemřít! On dostal rozkaz přímo od Prince Philipa, a museli jsme to udělat tak, aby to vypadalo jako nehoda. Nikdy předtím jsem nezavraždil ženu, o to méně princeznu, ale jsem zvyklý uposlechnout rozkazu. Udělal jsem to pro Královnu a svoji zemi.“
Další fáze této obrovské konspirace pak zahrnovala podíl médií, pod přísným dohledem Backinghamu, které spolu navzájem komunikovaly, aby „prefabrikovaly příběh a byly si jisti, že všichni jedou na stejné lodi. Byla to dokonalá operace.“
„Britští novináři jsou všichni zodpovědní editorům, kteří zodpovídají oligarchům, kteří všichni touží po rytířských řádech od zločinné rodiny sídlící v Buckinghamském paláci. V Británii samozřejmě žádná svobodná masmédia nemáme,“ rezolutně tvrdí Hopkins.
„Tu vraždu prostě společně smetly ze stolu.“
80-letý muž, který tráví své poslední týdny doma, připouští, že bude nyní možná vzat do vazby, ale: „mohu říci, že je mi to dost upřímně jedno“. Hopkins vysvětlil, že jakékoli vyšetřování záležitosti by trvalo „věčnost“ a bylo by „velmi komplikované“, neboť je jen málo psaných záznamů kolem tajných aktivit MI5 a „moho mých kolegů už je stejně mrtvých“.
Ten nejdůležitější svědek, velící důstojník pana Hopkinse, zemřel na „náhlý infarkt na přelomu století“ , a tak předpokládá, že zosnovatel, Princ Philip, „samozřejmě nikdy nebude z ničeho obviněn“.
„Pokud by náhodou byl Prince Philip někdy zkoumán psychiatry, jsem si jist, že by byl diagnostikován jako psychopat. Vždyť má všechny podstatné rysy této diagnózy.“
Na dotaz, proč neodmítl tuhle práci, nebo neodkryl obří spiknutí v té době, objasňuje: „Agenti MI5 přísahají věrnost Koruně, nelze zůstat neutrální, když se něco týká královské rodiny. V nejlepším případě by mne odsoudili za velezradu, v tom nejhorším by Philip pro mne osobně přichystal nějaký děsivý osud.“
píčovina