Znepokojivá souvislost: pachatelé hromadných vražd ve školách a psychofarmaka
(Tento článek byl publikován v roce 2012, a přesto je téma bohužel stále aktuální. Pachatel posledního zločinu tohoto rázu, při němž na Floridě zahynulo 17 osob, totiž podle tohoto mainstreamového zdroje také užíval psychofarmaka. Nabízí se otázka, jaký vztah mají tato léčiva k těmto děsivým činům – v zemi, kde je pro mladého člověka snazší dostat se ke střelné zbrani než k alkoholu a kde se psychofarmaka rutinně podávají už dětem ve školkovém věku.)
J. D. Heyes
(NaturalNews) Ať už je to kvůli tomu, že většina mainstreamových novinářů o účincích psychofarmak prostě nic neví, nebo kvůli předpojaté politické agendě, lenosti, či kombinaci všech těchto prvků, budete se muset hodně snažit, pokud budete chtít najít žurnalisty, kteří si troufají spojovat rizika užívání těchto medikamentů s těmi hroznými masovými vraždami, k nimž v posledních letech dochází se znepokojivou frekvencí.
Tu nejnovější měl na svědomí dvacetiletý Adam Lanza, který tento měsíc zabil svoji matku a pak se vydal do základní školy Sandy Hookové v Newtownu v Connecticutu, kde povraždil dvacet předškoláků a šest dospělých.
Krátce po střelbě hovořily první exkluzivní zprávy z New York Daily News o tom, že se Lanza do vražedného řádění pustil, když se dozvěděl, že ho matka míní nechat hospitalizovat na psychiatrii. Zprávy citovaly jakéhosi chlapíka z baru, který si nepřál být jmenován a který novinářům vykládal o tom, jak mu Nancy Lanzová říkala, že si její syn záměrně pálí pokožku a že se bojí, že by ho mohla ztratit.
Chybějící detaily
V těch úplně prvních zprávách se podle InfoWars.com psalo i to, že Adam Lanza užíval nějaké psychoaktivní léčivo.
„Adamův strýc tvrdil, že mladík bral antipsychotikum s názvem Fanapt,“ uvedl New York Magazine na základě informací z New York Daily News.
Ale potom, jak upozorňují InfoWars.com, zmizel tento fakt z online verzí všech těchto zpráv.
Proč by mainstreamové noviny a časopisy skrývaly skutečnost, že Lanza – a celý zástup předchozích masových vrahů – užíval psychoaktivní medikamenty, které měly skoro jistě nějaký podíl na smrtícím chování všech těchto střelců?
Nabízí se odpověď, že kdybychom svalili vinu na psychofarmaka, otupilo by to ostří agendy odpůrců střelných zbraní.
Avšak fakt, že tyto tragické zločiny páchají psychiatrické případy na psychofarmakách, přece jen neunikl pozornosti.
Promlouvají tu peníze farmaceutických společností?
Ve své výzvě k zoufale chybějícímu federálnímu vyšetřování spojitosti psychofarmak a násilí uvádí Mezinárodní občanská komise pro lidská práva (Citizens Commission on Human Rights International = CCHRI) tři výmluvné skutečnosti:
— Navzdory tomu, že rozličné mezinárodní regulační orgány vydaly 22 různých varování před psychofarmaky s tím, že mohou vyvolávat mánii, násilné a nepřátelské chování a fantazie s obsahem vražd a že jejich užívání má vztah k hromadným střeleckým útokům a jiným masovým vraždám, se na federální vyšetřování této spojitosti psychofarmak a nesmyslného násilí doposud čeká.
— Přinejmenším 14 nedávných střeleckých útoků na školách mají na svědomí pachatelé, kteří buď užívali psychofarmaka, nebo je právě vysadili. Výsledky hovoří za vše: 58 zabitých, 109 zraněných. U ostatních střeleckých útoků nebyly informace o lécích užívaných pachatelem vůbec zveřejněny – jejich užívání nebylo ani potvrzeno, ani popřeno.
— Od roku 2004 do roku 2011 obdržel systém MedWatch Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) 11 000 hlášení popisujících vedlejší účinky psychofarmak, související s násilím. Tato hlášení se týkala 300 případů vražd, skoro 3000 případů mánie a více než 7000 případů agrese. Přitom sama FDA přiznává, že je jí standardně hlášeno jen 1-10 % případů, kdy se u nějakého léku vyskytly vedlejší účinky, proto je skutečný počet určitě vyšší.
Navzdory těmto hrůzným statistikám mainstreamová média nijak netlačí na přezkoumání účinků těchto léků, natož na jejich zákaz – na rozdíl od střelných zbraní, tam je ten tlak na zákaz zřejmý.
Že by to bylo zčásti i tím, že farmaceutický komplex vynakládá ročně desítky milionů na reklamu v korporátních médiích?