Lékařská astrologie – medicína podle hvězd & buněčné soli

(Článek již vyšel na webu Osud.cz)

Ke každému znamení zvěrokruhu náleží konkrétní buněčná sůl, které se lidem narozeným v tomto znamení nedostává. Až zjistíte, která buněčná sůl chybí právě vám, budete na správné cestě k optimálnímu zdraví!

Diagnostika a předepisování léků podle znamení zvěrokruhu představuje až překvapivý přínos k léčbě. Stejně jako u čehokoli, co se týká astrologie, si však nezapomeňte zjistit i svůj ascendent a měsíční znamení.

Buněčné (tkáňové) soli pomáhají regulovat a optimalizovat různé funkce v organismu, a proto se doporučuje jejich denní užívání.

Nošení kamene příslušejícího ke znamení zvěrokruhu je tradice, zažitá mnoho staletí, obzvlášť v Asii a Orientu. Pokud možno noste kámen tak, aby se dotýkal vaší kůže. Jak jej jednou začnete nosit, už ho nikdy nebudete chtít sundat.

Dalším způsobem, jak získat více energie, je nošení oblečení v barvách odpovídajících vašemu slunečnímu znamení. Pokuste se využívat i barev náležejících k vašemu ascendentu a měsíčnímu znamení.

BERAN

Části těla: hlava a mozek, tepenná krev
Barva: jasně červená
Kámen: rubín
Buněčná sůl: hydrogenfosforečnan draselný (KH2PO4, kalium phosphoricum)

BERAN JE HORKÝ, SUCHÝ A NÁCHYLNÝ K ZÁNĚTŮM

Beran má sklony k předráždění a mrhání silami. I obyčejná rýma u něj může způsobit horečku a komplikace s ní spojené. Objevují se u něj vyrážky na obličeji, rýma, bolesti hlavy, závratě, krvácení z nosu a obličejová neuralgie.

Hydrogenfosforečnan draselný je buněčná sůl životní energie a silně souvisí s nervovou tkání mozku a chutí do života.

Lze ji nalézt v mnoha potravinách – dobrými zdroji jsou celer, hlávkový salát, květák, mangold, špenát, cibule, hořčice, ředkvičky, rajčata, mrkev, datle, jablka a citróny.

BÝK

Části těla: krk a štítná žláza, krční páteř
Barva: jasně zelená, růžová, sytě hnědá
Kámen: smaragd
Buněčná sůl: síran sodný (Na2SO4, Natrium sulphuricum)

BÝK JE TEPLÝ, VLHKÝ A HOUŽEVNATÝ.

Býk má tendenci k potížím s krkem, které se projevují obzvláště při nemoci. Také jeho sliznice jsou citlivější než u jiných znamení. Má sklony k nízké aktivitě štítné žlázy, orgánu ovlivňujícího metabolismus, a tím i tělesné teplo.

Ke znamení Býka náleží síran sodný, tkáňová sůl regulující tělesné tekutiny, tonikum pro citlivý krk a detoxikační činidlo, které blahodárně působí na játra.

Dobrými zdroji síranu sodného jsou špenát, mangold, řepa cvikla, zelí, květák, okurka, celer, dýně, cibule, jablka a jahody.

BLÍŽENCI

Části těla: plíce, paže, ruce, nervový systém
Barva: světle žlutá
Kámen: citrín

Buněčná sůl: chlorid draselný (KCl, kalium chloratum)
BLÍŽENCI JSOU RYCHLÍ, SUŠÍ A NERVÓZNÍ

Pokud se Blíženci trápí, podléhají nespavosti, nervovému vyčerpání, zánětům průdušek, astmatu, zánětu pohrudnice a tuberkulóze. K zotavení potřebují změnu a nejlépe se léčí v novém prostředí, na místech vzdálených od starostí a strastí světa. Nejlepší terapie pro toto znamení představují dechová cvičení, dlouhé vycházky v poklidném prostředí se suchým klimatem a dostatečné množství spánku.

Chlorid draselný stabilizuje nervovou činnost, napomáhá zdraví krevních bílkovin a plicní sliznice.

Tuto tkáňovou sůl obsahují fazole, chřest, mangold, mrkev, květák, kukuřice, celer, meruňky, broskve, švestky a ananas.

RAK

Části těla: žaludek, děloha a prsa
Barva: stříbrná, bleděmodrá a bledězelená
Kámen: měsíční kámen
Buněčná sůl: fluorid vápenatý (CaF2, Calcium fluoratum)

RAK JE CHLADNÝ, VLHKÝ, UZAVŘENÝ, PEČUJÍCÍ A PASIVNÍ.

Raci mají sklony k onemocněním souvisejícím s citovými stavy. V první řadě jsou u nich ohroženy děloha a žaludek, kde se potíže projevují poruchami trávení, sníženým vylučováním trávicích šťáv, pocity plnosti a tíže. Ženy narozené v tomto znamení jsou náchylné k poklesu či záklonu dělohy a k neplodnosti. Obtíže s lymfatickým oběhem mohou vést k hromadění tekutin.

Fluorid vápenatý posiluje pojivovou tkáň a je důležitý pro tvorbu příčných vazeb (cross-linking) a zdraví tkání obecně. Je také užitečný při problémech typu snížení / výhřezu orgánů.

Dobrými zdroji této buněčné soli jsou žitný chléb, zelí, dýně, cibule, hrozny, pomeranče a citróny – stejně jako v ostatních případech, i zde hodně záleží na kvalitě půdy.

LEV

Části těla: srdce, krev, hřbetní páteř
Barva: žlutá, oranžová a zlatá
Kámen: zlatý topaz
Buněčná sůl: hydrogenfosforečnan hořečnatý (MgHPO4 · 3 H2O, Magnesium phosphoricum)

LEV JE TEPLÝ, SUCHÝ A NEZKROTNÝ.

Lev neumí být umírněný a často překračuje hranice svých možností. Onemocnění u něj souvisejí s vyčerpáním energetických zásob a zasahují srdce, páteř a slezinu. Dobrými indikátory jeho zdraví jsou krevní tlak a přímost / ohebnost páteře. Lvi často trpí chorobami srdce a cév, křivostí a artritidou páteře a poruchami postihujícími červené a bílé krvinky.

Pro Lva je výborný hydrogenfosforečnan hořečnatý, který pomáhá udržet zdravé srdce, páteřní svaly a v podstatě všechny svaly.

K vhodným potravinám patří hrášek, oves, citrusy, švestky, jablka, zelený salát, mandle a okurka.

PANNA

Části těla: tenké střevo, trávicí enzymy
Barva: různé odstíny hnědé, béžová, podzimní barvy
Kámen: peridot (olivín)
Buněčná sůl: síran draselný (K2SO4, Kalium sulphuricum)

PANNA JE VLHKÁ, ŽENSKÁ A PASIVNÍ.

Zdraví Panny úzce souvisí se stavem mysli: starosti, úzkost a vlivy okolí dokážou snadno vyčerpat její citlivý nervový systém a dovést ji téměř ke zhroucení. Její trávení také trpí; k běžným projevům patří poruchy vstřebávání živin, zácpa, větry, průjem a dyspepsie. Od těchto potíží jí může ulevit jogurt a dělená strava.

Vhodnou buněčnou sůl představuje síran draselný, který dobře pročišťuje organismus a reguluje využití kyslíku v tkáních.

Jeho dobrými zdroji jsou čekanka, řeřicha, pšenice, oves, žito, sýr a mandle.

VÁHY

Části těla: ledviny, uši, vejcovody
Barvy: všechny pastelové, obzvláště růžová a modrozelená.
Kámen: diamant, tyrkys
Buněčná sůl: hydrogenfosforečnan sodný (Na2HPO4 · 12 H2O, Natrium phosphoricum)

VÁHY JSOU POZITIVNÍ (EXTROVERTNÍ), SUCHÉ A VYROVNANÉ.

Váhy obvykle jedí i pijí s mírou, a tak příliš nezatěžují své ledviny a endokrinní systém, ale někdy to přehánějí s lahůdkami a delikatesami. Stres může nabourat jejich hormonální rovnováhu. Jejich občasná nestřídmost v jídle mívá za následek potíže s ledvinami a pletí (kvůli znečištěné krvi), Váhy by tedy měly pít spoustu vody. Často mívají snížený svalový a nervový tonus; pokud dojde k narušení jejich rovnováhy, snadno se mohou vyčerpat.

Hydrogenfosforečnan sodný je důležitý pro vnitřní rovnovážný stav organismu, obzvláště pro rovnováhu acidobazickou a rovnováhu elektrolytů zajišťovanou ledvinami.

K vhodným potravinám se řadí mrkev, chřest, kukuřice, rýže, fíky, jablka, jahody, broskve, mandle a rozinky.

ŠTÍR

Části těla: reprodukční orgány a hormony, všechny tělesné otvory
Barva: tmavě červená
Kámen: granát

Buněčná sůl: síran vápenatý (CaSO4 · 2 H2O, Calcium sulphuricum)
ŠTÍR JE VODNÍ, INTENZIVNÍ, MAGNETICKÝ A NEGATIVNÍ (INTROVERTNÍ)

Štír jakožto magnetické znamení často přitahuje nemoci, a jen díky využití samočisticí, eliminační stránky tohoto znamení si člověk narozený ve Štíru může uchovat zdraví. Štír vládne reprodukčním orgánům a tělesným kanálům a otvorům, jimiž organismus odvádí odpadní látky, k nimž patří konečník, močová trubice a nosní dírky. Obecně má mnoho do činění s eliminací toxinů z krve a pokud mu vyměšovací ústrojí vypoví službu, má větší sklony k toxémii než kterékoli jiné znamení. Zvláštní kategorii problémů s toxiny mají na svědomí jeho sexuální výstřelky. Ty také mohou vést k pohlavním chorobám, kýle, hemoroidům, nežitům, horečkám, zánětu slepého střeva, nepravidelnostem menstruačního cyklu a výtokům.

Síran vápenatý napomáhá efektivnímu vylučování toxinů.

Vysoký obsah této buněčné soli mají tyto potraviny: cibule, chřest, česnek, potočnice lékařská, hořčice, listová zelenina, pórek, ředkvičky, květák, fíky, tmavé třešně, sušené švestky a angrešt.

STŘELEC

Části těla: játra, křížová páteř, stehna a kyčle
Barva: sytě modrá, purpurová
Kámen: ametyst
Buněčná sůl: oxid křemičitý (SiO2 · 2 H2O, silicea)

STŘELEC JE AKTIVNÍ, OPTIMISTICKÝ, ODVÁŽNÝ A NEBOJÁCNÝ.

Střelci milují rychlost a dobrodružství; zvláštní náklonnost mají ke koním. Tyto jejich sklony mívají za následek časté nehody – řezné rány, různá poranění, kopance a kousance od zvířat. Také mají tendenci ke značné nestřídmosti, která vede k toxickému zatížení jater a slinivky. Běžnými chorobami Střelců jsou ischias, houser, hepatitida a diabetes. Jejich nervový systém není odolný vůči stresu.

Oxid křemičitý je důležitý pro sílu a odolnost tkání jako jsou např. vazy, šlachy, nehty, pokožka a vlasy.

Tuto buněčnou sůl najdeme v ovsu, rýži, žitě, fíkách, jahodách, sušených švestkách, pastináku, třešních a ovocných i zeleninových slupkách.

KOZOROH

Části těla: všechny kosti, kolenní klouby
Barva: hnědá, černá
Kámen: černý safír, gagát (černý jantar)
Buněčná sůl: hydrogenfosforečnan vápenatý (CaHPO4 · 2 H2O, Calcium phosphoricum)

KOZOROH JE CHLADNÝ A SUCHÝ, SVÁRLIVÝ, OPATRNÝ A CTIŽÁDOSTIVÝ.

Říká se, že Kozoroh s věkem mládne, vypadá čím dál tím lépe a zdraví se mu zlepšuje. Bohužel Kozorozi často trpí hypochondrií a depresemi; často jsou u nich pozorovány morbidní tendence, sklíčenost a nespokojenost. Jejich nemoci tedy souvisejí s chladem a omezením: problémy s krystalizací jako je artritida, potíže s kostmi a zuby, špatný oběh a zácpa. Často bývají zasažena kolena.

Tkáňová sůl hydrogenfosforečnan vápenatý hraje důležitou roli ve výživě kostí a pomáhá stabilizovat nervový systém.

Nalezneme ji v mléčných výrobcích, zelí, chřestu, čočce, fazolích, špenátu, vejcích, mase, pšenici, petrželi, jahodách, fíkách, borůvkách a švestkách.

VODNÁŘ

Části těla: energetický koloběh, zápěstí a kotníky
Barva: elektrická modř
Kámen: bílý zirkon
Buněčná sůl: chlorid sodný (NaCl, natrium chloratum)

VODNÁŘ JE RYCHLÝ, IMPULZIVNÍ, SUCHÝ A NERVÓZNÍ.

Pokud Vodnáře sužují starosti, úzkost a nervozita, má sklony upadnout do energetického a nervového chaosu. Jeho nemoci bývají zvláštní a neprojevují se mnoha konkrétními symptomy. Jedná se v první řadě o poruchy toku éteru. Nejvhodnější léčbu pro ně představuje akupunktura, homeopatie, duchovní léčení a vyrovnávání energie. Krevní oběh bývá obzvlášť zasažen – k běžným potížím patří křečové žíly, studené ruce a nohy, křeče v lýtkách, v extrémním případě i konstrikce (zúžení) arterií v rukou, epilepsie a kolaps oběhového systému.

Vhodnou buněčnou sůl pro Vodnáře představuje chlorid sodný (kuchyňská sůl) a Vodnáři na ní také často jsou závislí, což způsobuje zadržování tekutin a problémy s krevním tlakem. Nejlepší je konzumovat max. 1 gram soli denně – využívat ji pouze prostředek k normalizaci a nastolení rovnováhy v organismu.

Dobrými zdroji jsou mořské plody, maso, zelí, kukuřice, špenát, chřest, celer, ředkvičky, čočka, jahody, jablka, fíky, mandle a sezamová semínka.

RYBY

Části těla: nohy (od kotníků dolů), imunitní systém, krevní bílkovina
Barva: všechny barvy moře
Kámen: akvamarín
Buněčná sůl: fosforečnan železitý (FePO4 · 4 H2O, Ferrum phosphoricum)

RYBY JSOU STUDENÉ, VODNÍ, VNÍMAVÉ A MAJÍ NADPŘIROZENÉ SCHOPNOSTI.

Ryby trpí neuspořádanými, chaotickými životními energiemi a poruchami, které mají kořeny v emocích, zvláště v úzkosti a zlých předtuchách. Toto znamení je snadno ovlivnitelné a jeho nemoci jsou často způsobovány mimosmyslovými stavy; často bývá napadena aura. Existuje zde také riziko nestřídmosti a závislosti na drogách. Zvláštní kapitolou je u Ryb pohyb tekutin v těle – edémy a zadržování tekutin, zvlášť v nohou, jsou u nich časté obtíže. Ryby mají zvláštní sklon vzbuzovat dojem, že jsou buďto vysušené, nebo zas úplně nasáklé; každopádně by měly vždycky pít spoustu vody. Objevuje se u nich hormonální nerovnováha.

Jejich buněčnou solí je fosforečnan železitý, který má mnoho do činění s krevní bílkovinou a odolností vůči infekcím.

Jeho dobrými zdroji jsou špenát, listový salát, petržel, játra, hovězí, jahody, ředkvičky, okurky, mandle a rozinky.

(podle knihy Medical Astrology od Eileen Nauman)

Zdroj

1 komentář: „Lékařská astrologie – medicína podle hvězd & buněčné soli

Napsat komentář