Aktualizace prostředků na covid, post-covid a detox od spike proteinů

pozn. red. Děkujeme redakční kolegyni za sledování updatů na různý detox a boj proti spike proteinům, jak z očkování, tak případně post-covid. Zde pře(d)kládáme pro vás v českém jazyce. Léky, doplňky, koření a byliny včetně dávkování uvedeny níže. Pokud byste chtěli podpořit Soninu práci a zároveň některé doplňky či léčiva nakoupit, drobné provize dostává z Brainmarketu přes tento odkaz. Slovenští čtenáři pak Brainmarket.sk tady. Děkujeme.

Vzhledem k tomu, že infekce Covid-19, vakcíny Covid-19 a problematika škodlivosti hrotových proteinů jsou nové, vychází tato příručka ze zavedeného i nově vznikajícího lékařského výzkumu a z klinických zkušeností zahraničních lékařů a celostních zdravotníků; bude se vyvíjet podle toho, jak se budou objevovat nové důkazy.

Zahrnuté patentově chráněné léky a doplňky stravy mohou být ve světě různě dostupné.

Komu by mohl být tento průvodce detoxikací proteinů na hrotu prospěšný?

Pokud jste prodělali vakcínu Covid-19, v nedávné době vám byla aplikována injekce Covid-19 nebo se u vás objevují příznaky, které mohou souviset s přenosem vakcíny Covid-19 (tzv. vylučování), může vám být prospěšné užívání jedné nebo více položek z našeho seznamu léků a doplňků stravy na snížení zátěže spike proteiny. Protein spike, který je jednak součástí viru Covid-19, jednak se v našem těle vytváří po očkování, může kolovat po našem těle a způsobovat poškození buněk, tkání a orgánů. Nevíme, jak dlouho zůstávají proteiny spike v těle, nicméně tato příručka je určena ke snížení zátěže.

Mnoho lidí nebylo schopno najít pomoc při onemocnění souvisejícím s proteinem spike (nazývaným také spikopatie) prostřednictvím stávajících zdravotnických služeb. Tyto informace jsou relevantní, pokud se u vás vyskytly nežádoucí reakce po vpichu, máte Long Covid nebo post Covid-Injection Syndrome (pCoIS).

Důležité upozornění: Tento průvodce detoxikací od spike proteinu slouží pouze pro vzdělávání. Pokud jste po očkování onemocněli, vyhledejte prosím pomoc lékaře nebo celostního zdravotníka. Informace o nemocech po injekci Covid naleznete v průvodci WCH po injekci.

Protein spike se vyskytuje ve všech variantách viru SARS-CoV-2. Ve vašem těle se také vytváří, když dostanete injekci Covid-19. I když jste neměli žádné příznaky, nebyli jste pozitivně testováni na Covid-19 nebo se u vás po injekci vyskytly nežádoucí vedlejší účinky, může ve vašem těle stále přetrvávat protein spike. Abyste je po injekci nebo infekci odstranili, doporučují lékaři a holističtí lékaři několik jednoduchých opatření.

Předpokládá se, že co nejrychlejší očista těla od spike proteinů (dále označovaná jako detoxikace spike proteinů) po infekci nebo očkování může ochránit před poškozením způsobeným zbývajícími nebo cirkulujícími spike proteiny.

V tomto průvodci detoxikací spike proteinů probereme několik klíčových vlastností těchto stavů, na které se lze při detoxikaci zaměřit:

Spike protein
receptory ACE2
Interleukin 6 (IL-6)
Furin
Serinová proteáza

Důležité bezpečnostní informace před zahájením detoxikace

Nepouštějte se prosím do detoxikace bílkovin s hroty bez dohledu důvěryhodného lékaře. Vezměte prosím na vědomí následující:

Čaj z borovicového jehličí, neem, komonice lékařská, Andrographis paniculata - NESMÍ se konzumovat v těhotenství.
Hořčík - Předávkování je možné a při konzumaci lipozomálního hořčíku se hůře odhaluje. Proto zvažte kombinaci lipozomálního a běžného hořčíku nebo jen běžného hořčíku. 
Zinek - Při konzumaci multivitamínu, který již obsahuje zinek, nezapomeňte upravit množství zinku konzumovaného v ostatních doplňcích stravy.
Nattokináza - Neužívejte při užívání léků na ředění krve nebo pokud jste těhotná nebo kojíte.
Vždy zvažte dávkování - Při užívání multivitamínu nezapomeňte odpovídajícím způsobem upravit množství jednotlivých doplňků. (Např. pokud váš multivitamín obsahuje 15 mg zinku, měli byste o toto množství snížit dávku doplňků zinku). 
Třezalka tečkovaná - Tento přípravek interaguje s mnoha léčivými přípravky. Neměl by se užívat, pokud užíváte jiné léky, bez porady s lékařem.

Proaktivní a podpůrná opatření

Prakticky všechny stavy lze snadněji zvládnout v jejich raných stadiích. Koneckonců je jistě lepší zdravotní krizi zcela odvrátit než na ni reagovat. Jak se říká, unce prevence vydá za libru léčení.

Pro podporu zdravého imunitního systému je zásadní zdravá strava.

Tipy

Změňte svůj jídelníček tak, abyste snížili konzumaci prozánětlivých potravin. Doporučuje se dieta s nízkým obsahem histaminu. Vyhýbejte se zpracovaným potravinám a GMO.
Potraviny uvedené v tabulce 1 můžete zařadit do každodenního jídelníčku i předtím, než se nakazíte přípravkem Covid-19 nebo dostanete injekci Covid-19, pokud se pro to přesto rozhodnete.
Přerušovaný půst: Přerušované hladovění spočívá v zavedení časového rozvrhu jídla, při kterém se střídají období dobrovolného půstu a období bez půstu. Ti, kteří praktikují přerušovaný půst, obvykle každý den zkonzumují všechny své denní kalorie během 6-8 hodin. Tento způsob stravování se používá k vyvolání autofagie, což je v podstatě recyklační proces, který probíhá v lidských buňkách a při němž buňky degradují a recyklují své složky. Autofagie slouží tělu k odstranění poškozených buněčných proteinů a může zničit škodlivé viry a bakterie po infekci. 
Doporučuje se každodenní konzumace multivitamínu. Ten kromě vitaminu C a vitaminu D3 poskytuje základní přísun vitaminu A, vitaminu E, jódu, selenu, stopových prvků a dalších látek.
Za dobrý způsob detoxikace bílkovin hrotu se považuje tepelná terapie, jako je saunování a horké koupele.

Co je to spike protein?

Virus SARS-CoV-2 obsahuje na svém povrchu protein spike. Pokud jste viděli snímky koronaviru, jedná se o výstupky podobné slunci, které jsou často zobrazovány na vnější straně viru.

Během přirozené infekce hrají bílkoviny spike klíčovou roli, protože pomáhají viru proniknout do buněk vašeho těla. Oblast proteinu, známá jako S2, spojuje virový obal s membránou vaší buňky. Oblast S2 také umožňuje, aby byl protein spike koronaviru snadno detekován imunitním systémem, který pak vytváří protilátky zaměřené na virus a vážící se na něj.

Proteiny spike jsou také produkovány vaším tělem po podání injekce Covid-19 a fungují podobně, protože jsou schopny se spojit s buněčnými membránami. Protože se navíc vytvářejí ve vašich vlastních buňkách, vaše buňky jsou pak cílem vašeho imunitního systému ve snaze zničit protein spike. Reakce vašeho imunitního systému na proteiny spike tak může poškodit buňky vašeho těla.

Nové důkazy také ukazují, že v jádře našich buněk protein spike zhoršuje schopnost buněk opravovat DNA.
Proč bych měl zvážit detoxikaci bílkoviny spike?

Protein spike z přirozené infekce nebo vakcíny Covid způsobuje poškození buněk našeho těla, proto je důležité podniknout kroky k jeho co nejlepší detoxikaci.

Spike protein je vysoce toxická součást viru a výzkumy spojují spike protein vyvolaný vakcínou s toxickými účinky. Výzkum proteinu spike probíhá.

Protein spike viru je spojován s nežádoucími účinky, jako jsou: krevní sraženiny, mozková mlha, organický zápal plic a zánět myokardu. Pravděpodobně je zodpovědný za mnoho nežádoucích účinků vakcíny Covid-19, o kterých se hovoří v příručce po injekci WCH.

Japonská biodistribuční studie vakcíny společnosti Pfizer zjistila, že během 48 hodin po očkování se částice vakcíny dostaly do různých tkání v celém těle a nezůstaly v místě vpichu, přičemž vysoké koncentrace byly zjištěny v játrech, kostní dřeni a vaječnících.

Nové důkazy o spikopatii naznačují, že účinky související se zánětem a srážlivostí krve se mohou objevit v jakékoli tkáni, ve které se protein spik nahromadí. Kromě toho recenzované studie na myších zjistily, že protein spike je schopen překonávat hematoencefalickou bariéru. U lidí by tedy mohl potenciálně vést k neurologickému poškození, pokud by nebyl z těla odstraněn.


Jak snížit zatížení proteinem spike

Podpora lidí s dlouhodobým Covidem a nemocí po očkování je novou a rozvíjející se oblastí zdravotnického výzkumu a praxe. Následující seznamy obsahují látky, které mohou být užitečné. Tento seznam sestavili mezinárodní lékaři a holističtí praktici s různými zkušenostmi s pomocí lidem při zotavování z Covid-19 a postinjekční nemoci.

Naštěstí existuje celá řada snadno dosažitelných přírodních řešení, jak snížit zátěž organismu bílkovinami z hrotu.

Některé „inhibitory vazby proteinů“ inhibují vazbu proteinu spike na lidské buňky, zatímco jiné protein spike neutralizují, takže již nemůže způsobit poškození lidských buněk.

Inhibitory spike proteinu: Prunella vulgaris, borovicové jehličí, emodin, neem, extrakt z listů pampelišky, ivermektin.

Neutralizátory bílkoviny hrotu: Třezalka tečkovaná, list komonice lékařské, vitamín C.

Bylo prokázáno, že ivermektin se váže na bílkovinu hrotů, čímž se potenciálně stává neúčinným při vazbě na buněčnou membránu.
Několik rostlin vyskytujících se v přírodě, včetně jehličí borovice, fenyklu, badyánu, třezalky a listu komonice, obsahuje látku zvanou kyselina šikimová, která může pomoci neutralizovat bílkovinu bodláku. Kyselina šikimová může pomoci snížit několik možných škodlivých účinků bílkoviny hrotu a předpokládá se, že působí proti tvorbě krevních sraženin. 
Pravidelné perorální dávky vitaminu C jsou užitečné při neutralizaci jakéhokoli toxinu.
Čaj z borového jehličí má silné antioxidační účinky a obsahuje vysoké koncentrace vitaminu C.
Nattokináza (viz tabulka 1), enzym získávaný z japonského sójového pokrmu "Natto", je přírodní látka, jejíž vlastnosti mohou pomáhat snižovat výskyt krevních sraženin.

Co je to receptor ACE2?

Receptor ACE2 se nachází v buněčné stěně, ve výstelce plic a cév a v krevních destičkách. Na receptory ACE2 se připojuje protein Spike.

Bylo navrženo, že velké koncentrace proteinu spike se mohou vázat na naše receptory ACE2 a účinně „sedět“ a blokovat pravidelné fungování těchto receptorů v různých tkáních. Narušení těchto receptorů je spojeno s mnoha nežádoucími účinky v důsledku změny fungování tkání.

Pokud se proteiny hrotů naváží na buněčnou stěnu a "zůstanou tam", mohly by vyvolat útok imunitního systému na zdravé buňky a případně vyvolat autoimunitní onemocnění. 
Protein spike by se mohl navázat na receptory ACE2 nacházející se na krevních destičkách a endoteliálních buňkách vystýlajících cévy, což by mohlo vést k abnormálnímu krvácení nebo srážení krve, což obojí souvisí s trombotickou trombocytopenií vyvolanou vakcínou (VITT).  

Jak detoxikovat receptory ACE2

Látky, které přirozeně chrání receptory ACE2:

Ivermektin
Hydroxychlorochin (se zinkem)
Kvercetin (se zinkem)
Fisetin 

Důkazy naznačují, že vazba ivermektinu na receptor ACE2 zabraňuje tomu, aby se s ním místo něj vázal protein hrotu.


Co je to interleukin-6?

Interleukin 6 neboli IL-6 je primárně prozánětlivý cytokinový protein. To znamená, že je přirozeně produkován tělem v reakci na infekci nebo poškození tkáně a iniciuje zánětlivou reakci.
Proč se zaměřit na IL-6?

Některé přírodní látky napomáhají procesu detoxikace po zánětu žláz tím, že se zaměřují na interleukin 6.

Vědecké důkazy ukazují, že cytokiny, jako je IL-6, se vyskytují v mnohem vyšších hladinách u osob nakažených Covidem ve srovnání s nenakaženými jedinci.

IL-6 byl použit jako biomarker pro progresi Covid. Zvýšené hladiny IL-6 byly zjištěny u pacientů s poruchou dýchání. Metaanalýza odhalila spolehlivý vztah mezi hladinami IL-6 a závažností covidu. Hladiny IL-6 byly inverzně spojeny s počtem T-buněk u pacientů na jednotkách intenzivní péče.

Prozánětlivé cytokiny, jako je IL-6, jsou exprimovány také po očkování a studie naznačují, že se mohou dostat do mozku.

Inhibitory Il-6 byly ve skutečnosti doporučeny WHO pro těžké případy Covid, u kterých byly popsány jako život zachraňující.


Jak se zbavit IL-6

Následující seznam přírodních látek, včetně několika základních protizánětlivých doplňků stravy, lze použít k prevenci nepříznivých účinků IL-6 tím, že inhibují jeho působení.

Inhibitory IL-6 (protizánětlivé látky): extrakt z listů pampelišky lékařské (Boswellia serrata) a extrakt z listů pampelišky lékařské.

Další inhibitory IL-6: (Nigella sativa), kurkumin, rybí olej a další mastné kyseliny, skořice, fisetin (flavonoid), apigenin, kvercetin (flavonoid), resveratrol, luteolin, vitamin D3 (s vitaminem K2), zinek, hořčík, jasmínový čaj, koření, bobkový list, černý pepř, muškátový oříšek a šalvěj.

V antivirové terapii se používá několik přírodních látek rostlinného původu. Bylo prokázáno, že rostlinný pigment kvercetin vykazuje širokou škálu protizánětlivých a protivirových účinků. 
Bylo prokázáno, že zinek působí jako silný antioxidant, který chrání organismus před oxidativním stresem, což je proces spojený s poškozením DNA, nadměrným zánětem a dalšími škodlivými účinky.

Co je furin?

Furin je enzym, který štěpí bílkoviny a biologicky je aktivuje.
Proč se zaměřit na furin?

Bylo prokázáno, že furin odděluje bílkovinu spike a umožňuje tak viru vstup do lidských buněk.

Na proteinu Covid spike je přítomno místo štěpení furinem, o kterém se předpokládá, že činí virus infekčnějším a přenosnějším.

Inhibitory furinu působí tak, že zabraňují štěpení proteinu spike.
Jak se detoxikovat od furinu

Látky, které přirozeně inhibují furin:

Rutin
Limonen
Baicalein
Hesperidin

Co je serinová proteáza?

Serinová proteáza je enzym.
Proč se zaměřit na serinovou proteázu?

Inhibice serinové proteázy může zabránit aktivaci proteinu hrotu a také snížit vstup viru do buněk, a tím snížit rychlost i závažnost infekce.
Jak detoxikovat serinovou proteázu
čaj g15eb262a7 1920 1

Látky, které přirozeně inhibují serinovou proteázu a mohou pomoci snížit hladinu spike proteinu v těle:

Zelený čaj
Bramborové hlízy
Modrozelené řasy
Sójové boby
N-acetylcystein (NAC)
Boswellia (kadidlo)

Co si vzít? Kolik si vzít? Odkud pochází? Kde ho získat?


Tabulka 1. Léky a doplňky stravy, které přicházejí v úvahu
Látka Přírodní zdroj (zdroje) Kde získat Doporučená dávka


Ivermektin Půdní bakterie (avermektin) Na lékařský předpis
0,4 mg/kg týdně po dobu 4 týdnů
V případě symptomů se řiďte protokolem FLCCC I-Recover.


*Před použitím zkontrolujte návod k použití, abyste zjistili, zda neexistují kontraindikace.


Hydroxychlorochin Na lékařský předpis 200 mg týdně po dobu 4 týdnů
*Před použitím zkontrolujte návod k použití, zda neexistují kontraindikace


Vitamin C Citrusové plody (např. pomeranče) a zelenina (brokolice, květák, růžičková kapusta) Doplněk: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 6-12 g denně (rovnoměrně rozděleno mezi askorbát sodný (několik gramů), lipozomální vitamin C (3-6 g) a askorbylpalmitát (1-3 g)).


Prunella vulgaris (běžně známá jako samorostlík) Samorostlík Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 7 uncí (207 ml) denně


Borovicové jehličí Borovice lesní Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Konzumujte čaj 3 x denně (konzumujte také olej/pryskyřici, která se v čaji hromadí)


Neem Neemový strom Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Podle pokynů lékaře nebo přípravku


Výtažek z listů pampelišky Doplněk stravy z pampelišky (pampeliškový čaj, pampelišková káva, tinktura z listů): obchody s přírodními potravinami, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Tinktura podle pokynů lékaře nebo přípravku


N-acetyl cystein (NAC) Potraviny s vysokým obsahem bílkovin (fazole, čočka, špenát, banány, losos, tuňák) Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Až 1200 mg denně (v rozdělených dávkách)


Čaj z fenyklu Rostlina fenyklu
Doplněk: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Bez horní hranice. Začněte s 1 šálkem a sledujte reakci těla.


Hvězdicový anýzový čaj Stálezelený čínský strom (Illicium verum) Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online

Žádný horní limit. Začněte s 1 šálkem a sledujte reakci těla.


Třezalka tečkovaná Rostlina třezalka tečkovaná Doplněk stravy: prodejny zdravé výživy, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Podle pokynů na doplňku stravy.


Listy kostivalu (Symphytum) rod Symphytum Doplněk stravy: prodejny zdravé výživy, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Podle pokynů na doplňku stravy.


Nattokináza Natto (japonská sója) Doplněk stravy: prodejny zdravé výživy, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Podle pokynů na doplňku stravy


Boswellia serrata Boswellia serrata strom Doplněk stravy: prodejny zdravé výživy, lékárny, prodejny doplňků stravy, online Podle pokynů na doplňku stravy


Černý kmín (Nigella Sativa) čeleď motýlokvětých rostlin Obchody s potravinami, obchody se zdravou výživou


Kurkumin Kurkuma Obchody s potravinami, obchody se zdravou výživou


Rybí olej Tučné/mastné ryby Obchody s potravinami, obchody se zdravou výživou Až 2000 mg denně
Skořice rod Cinnamomum obchod s potravinami


Fisetin (flavonoid) Ovoce: jahody, jablka, mango Zelenina: cibule, ořechy, víno Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Až 100mg denně (konzumovat s tuky)


Apigenin Ovoce, zelenina a byliny petržel, heřmánek, vinný špenát, celer, artyčoky, oregano Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 50 mg denně


Kvercetin (flavonoid) Citrusové plody, cibule, petržel, červené víno Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Až 500 mg dvakrát denně, užívat se zinkem


Resveratrol Arašídy, hrozny, víno, borůvky, kakao Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Až 1500 mg denně po dobu až 3 měsíců


Luteolin Zelenina: celer, petržel, cibulové listy


Ovoce: slupky jablek, květy chryzantém Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 100-300 mg denně (typická doporučení výrobce)


Vitamín D3 Tučné ryby, oleje z rybích jater Doplněk: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 5000 – 10 000 IU denně


Vitamin K Zelená listová zelenina Doplněk: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 90-120mcg denně (90 pro ženy, 120 pro muže)


Zinek Červené maso, drůbež, ústřice, celozrnné výrobky, mléčné výrobky Doplněk: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 11-40 mg denně


Hořčík Zelenina, celozrnné produkty, ořechy Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Až 350 mg denně


Jasmínový čaj Listy jasmínu obecného nebo rostliny Sampaguita Obchod s potravinami, obchody se zdravou výživou Až 8 šálků denně


Koření Obchod s potravinami
Listy bobkového listu Rostliny bobkového listu Obchod s potravinami


Černý pepř Piper nigrum rostlina Obchod s potravinami


Muškátový oříšek Myristica fragrans semeno stromu Obchod s potravinami


Šalvěj Rostlina šalvěje Obchod s potravinami


Rutin Pohanka, chřest, meruňky, třešně, černý čaj, zelený čaj, čaj z černého bezu Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 500-4000 mg denně (před užíváním vyšších dávek se poraďte s lékařem)


Limonen Kůra citrusových plodů, jako jsou citrony, pomeranče a limetky Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Až 2000 mg denně


Baicalein rod Scutellaria Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 100-2800 mg denně


Hesperidin Citrusové plody
Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online Až 150 mg dvakrát denně


Zelený čaj Camellia sinensis listy rostliny Obchod s potravinami Až 8 šálků čaje denně nebo podle návodu na doplňku stravy.


Brambory hlízy Brambory Obchod s potravinami


Modrozelené řasy Sinice Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 1-10 gramů denně


Andrographis paniculata, právenka latnatá, Zelená rostlina chiretta Doplněk stravy: obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 400 mg x 2 denně

*Zkontrolujte, zda nejsou rozpory


Ostropestřec mariánský extrakt Silymarin Doplněk stravy; obchody se zdravou výživou, lékárny, obchody s doplňky stravy, online 200 mg x 3 denně


Sójové boby (bio) Sójové boby Obchod s potravinami, obchody se zdravou výživou

Většina těchto položek je snadno dostupná v místních obchodech s potravinami nebo jako doplňky stravy v obchodech se zdravou výživou.

Poznámka: Tento seznam není úplný a byly navrženy i další látky, například serrapeptáza a CBD olej. Světová rada pro zdraví bude tento dokument o detoxikaci bílkovin na hrotu nadále aktualizovat, jakmile se objeví nové informace.

Někteří holističtí lékaři také doporučují látky k očistě organismu od kovů po očkování, například zeolit a aktivní uhlí. Světová zdravotnická organizace včas připraví pokyny k detoxikaci od kovů.

zdroj, translation via deepl and deeps

Dislaimer: Nepouštějte se prosím do detoxikace spike-proteinů bez dohledu důvěryhodného lékaře. Redakce nenese odpovědnost za případné špatné použití uvedených prostředků a léků z přeloženého článku, v případě pochybností kontaktujte svého lékaře.

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 815 posts and counting.See all posts by veksvetl

1 komentář: „Aktualizace prostředků na covid, post-covid a detox od spike proteinů

Napsat komentář