Bez očkování „sedmi miliard zdravých lidí“ to prý nepůjde

Phillip Schneider

Zatímco miliony lidí v posledních týdnech skončily bez práce a ve finanční tísni, Bill a Melinda Gatesovi si nedávno koupili novou haciendu za 43 milionů dolarů v kalifornském San Diegu a k tomu pro jistotu další dům za 18 milionů v Santa Fe. Když nemá zrovna Gates plnou hlavu nakupování luxusních nemovitostí, prezentuje se v národních médiích se svými řešeními pandemie.

Hodně zajímavá konverzace se například objevila ve Show Ellen Degeneres. Gates s DeGeneres minulý týden debatoval po internetu o tom, že život se prý nevrátí k normálu, „dokud 7 milionů zdravých lidí“ nedostane jeho vakcínu, která bude vyvinuta už brzy.

Samozřejmě se oba tiše shodli na tom, že jediné řešení je vakcína a o jiném ani nestojí za to diskutovat, ačkoli už se objevily zprávy, že virus mutuje a vytvoření vakcíny se možná vůbec nezdaří.

Bill: „…situace je taková, že dokud skoro každý na celém světě nedostane vakcínu, nebudeme se plně moci vrátit k normálu.“

Ellen: „…Já si tedy neumím představit, že bych v červnu nebo červenci šla do nějaké plné restaurace, když nebudeme mít vakcínu… jak to vidíte s aklimatizací k normálu, když na tohle nebudeme mít lék?“

Bill: „…musíme se začít dostávat situaci do normálu co nejdříve. To se ale nestane, dokud nebudeme mít tu fenomenální vakcínu nebo léčebný postup, který bude účinný ve více než 95 %, a tak musíme předpokládat, že se to nestane dřív než za 18 měsíců od nynějška. – Bill Gates

Osmnáct měsíců izolace by zdemolovalo naše občanské svobody a zničilo ekonomiku na mnoho dalších let, ale vakcína, ať už bude fungovat nebo ne, by vydělala obrovské množství peněz.

„Ekonomika se k normálnímu stavu nijak rychle nevrátí, protože nejen že jsou zavřené všechny ty továrny a všechny činnosti ustaly, ale navíc poté, co se vše uvolní, budou lidé opatrní na to, aby chodili ven a utráceli. K tomu se jim sníží úspory a práci budou mít méně jistou než dřív,“ konstatoval Gates

Bill Gates, Anthony Fauci a jiní už několik týdnů hovoří o možnosti vakcíny proti koronaviru a imunitního certifikátu pro každého. Takové potvrzení o imunizaci by se vyžadovalo, aby se člověk mohl zapojit do základních aktivit, jako je školní docházka, docházka do zaměstnání a návštěva kostela.

Nadace Billa a Melindy Gatesových financuje vývoj vakcín tak, že podporuje přední farmaceutické společnosti, a také podporuje vývoj nových technologií – například mikrojehličkové technologie, která by umožňovala implantaci záznamu o imunizaci pod kůži. Ten by bylo možné přečíst chytrým zařízením pomocí infračerveného světla. Na tyto projekty jdou mnohamilionové granty.

„Musíme se co nejdřív dostat do fáze, kdy bude situace aspoň zčásti normální. Všechno doopravdy změní až vakcína, a proto musíme přijít a nějaký způsob, jak se ujistit o její bezpečnosti. Tohle je moc důležité, když ji dostane sedm miliard zdravých lidí,“ prohlásil Bill Gates v interview.

Gatesovo přesvědčení o nutnosti karantény a očkování a o nevyhnutelnosti ekonomické recese mnozí občané nesdílejí. Po celých Spojených státech se odehrávají protesty za otevření americké ekonomiky a návrat k občanským svobodám, které mizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Zdroj

Napsat komentář