Jirkovou optikou (315. Milí studenti, vaši profesoři a děkané vám lžou, nenechte se zmanipulovat!)

(foto kredit: Blesk)

Milí přátelé, zneužitím našich dětí pro politické cíle, navíc v den smutného výročí počátku Protektorátu, jsem upřímně zděšen. Jde suverenně o zatím největší ohrožení našeho demokratického vývoje od roku 1989. Prosím o vaše intenzivní šíření článku, a pokud možno, také osobní stížnosti a odpor proti politickým angažmá pedagogů našich dětí, vedených k boji proti demokratickým hodnotám naší společnosti, které jsem v listopadu 1989 co by student vysoké školy pomáhal se svými spolužáky sám vystavět, s nasazením všech sil, a tehdy vlastně i životů… Narozdíl od drtivé většiny dnešních politiků, drtivé většiny dnešních novinářů, drtivé většiny profesorů a děkanů. Toho 17. listopadu jsem tenkrát na Albertově, a později na Národní, stál. Holýma rukama jsem čelil brutálnímu zákroku umírajícího komunistického režimu, jehož konec byl již dávno domluven. Tak umírajícího, jako dnes umírá ten, který přišel po něm, a na jehož obranu se mnozí špatně informovaní staví, přičemž jsem přesvědčen, že stejně jako tenkrát, je již dnes domluven jeho pád a přechod na jiný politický systém.

jiří maria mašek, vydavatel a šéfredaktor Věk Světla.cz

stavka_a

zadeokracii

 

Milé děti, drazí studenti. Také jsem byl student. Ne ledasjaký.

Byl jsem ten, který dělal revoluci, kterou se dnes někteří z vás oháníte. Byl jsem jeden z těch tisíců, kteří vám přinesli svobodu a demokracii. Tak aspoň zní legenda.  Na té fotce asi ve dvacáté či třicáté řadě sedím na promrzlé listopadové dlažbě a zpívám Ach synku, synku. Možná aspoň třeba ta menší část ví, co se tenkrát 17. listopadu 89 stalo. Došlo k takovému politickému shromáždění, které svolal Socialistický Svaz Mládeže, komunistická odnož pro mladé. Vše bylo důkladně naplánováno, jak oficiálně, tak neoficiálně. A dav se nakonec urval a začal žít svým životem. To jsme si tedy mysleli tenkrát. Nakonec jsem seznal, jak moc vše bylo do nejmenšího detailu připraveno předem. Cokoliv vypadá v politice jako náhoda, je dlouho dopředu přesně tak připravováno.

Dnes už to vidím, jak moc jsme byli zmanipulovaní. Jak se tenkrát dohodly velké mocnosti, Spojené státy a Sovětský svaz, jinak by vlna převratů v komunistických zemích vůbec nebyla možná.Jak reformní křídlo KGB vymyslelo fámu o smrti studenta Šmída, kterou pak disidenti dostali do západních „štvavých vysílacích stanic“. (Západní štvavé vysílačky byly tenkrát pro větišnu z nás něco jako proruské blogy. Každý je poslouchal, ale nikde se tím nechlubil, protože by sklidil nejenom výsměch, ale dříve možná i nějaký ten rok ve vězení natvrdo, což je ostatně to, kam svobodné názory a jejich nositelé spějou i dnes. )

Jsem rád, že se to stalo. Ale jedním dechem musím říct, že vám vaši učitelé, profesoři, děkané a lektoři lžou. Historie není nikdy černo-bílá. Ani socialismus, kterým Československo kráčelo od roku 1948 do roku 1989, nebyl černo-bílý. Byly věci, které byly zlé, a věci, které byly dobré. Těch dobrých nebylo málo. Ano, vojáci strážící socialismus na západních hranicích občas zastřelili ty, kteří porušovali pravidla, což bylo nesmírně tragické. A mezitím 15 miliónů lidí žilo vcelku obstojný život. Ne, tenkrát jsme si to nemysleli, že je obstojný. Byli jsme oslněni tím, jak žili život lidé na západě, ti žili životy ještě obstojnější, klidnější, svobodnější.

Jenže od sametové revoluce, vlastně převratu uteklo již téměř 30 let.

Lidé na západě se nemají tak dobře, jako tenkrát. A lidé u nás se nemají mnozí vůbec tak dobře, jako za socialismu. Zopakuji to ještě jednou. Lidé u nás, mnozí z nich, se nemají vůbec tak dobře, jako za socialismu. Ano, mohou cestovat, ale nemají na to, ano, mohou kupovat banány, ale mnozí, zejména důchodci, nebo rodiny s malými dětmi, už na ně možná brzy nebudou mít. A dál?!

A velká část z nich, plus někteří ostatní, aby věci změnili, nebo aspoň zakonzervovali, před nástupem evropského Superstátu, v demokratických volbách volili Miloše Zemana, nebo Andreje Babiše. Těch nespokojených lidí je tolik, že jich je víc, než všech studentů na všech českých školách. Učí vás ve školách demokracii, učí vás demokracii, a jedním dechem vás nutí demokracii nerespektovat, šlapat po ní. Nevím, zda si to uvědomujete, asi ne, to byste se jinak nikdy nemohli nechat zneužít k podobným akcím.

29356952_624677571197150_6404600977768316928_n

Moc prosím, vzepřete se svým učitelům, profesorům, děkanům a rektorům.

Udělejte stávky proti jejich politické manipulaci. Proti znásilňování vašich svobodných názorů. Jsem zděšen tím, že dokonce i nedospělé děti jsou v březnových dnech roku 2018 svými nenávistí zmítanými pedagogy nuceni stávkovat ve jménu politiky.

Tím uděláte pro demokracii v naší krásné zemi mnohem více, než když budete někde pokřikovat proti Zemanovi, či Babišovi, či na ochranu už tak vysoce manipulativních médií, které zastupují pouze názor úzké vyprofilované v této chvíli již menšiny obyvatel ČR.

Neudělejte stejnou chybu, jako jsme udělali my. Nepouštějte svobodu a demokracii ze svých rukou těm, kteří se vydávají za její ochránce. Nepouštějte jí do rukou novinářům a politikům. Lžou, kradou, a na Slovensku zřejmě i vraždí… vaším jménem. Jménem obalamucených zpitomělých občanů. Pro tenhle systém jste jen rodné číslo. Bude vás mít plnou pusu, ale nic velkého pro vás nikdy neudělá. Nezajímáte ho. Prostě vás jen použije, a odhodí…

Jste jen další cihla ve zdi, kterou jednou vaše děti, nebo vnuci, budou potřebovat zbořit. Čím dříve, tím lépe. Nestojíte na té straně, na které si myslíte.

Vystupte z řady.

Vystupte ze zmanipulovaného davu.

Poslouchejte štvavé vysílačky a čtěte alternativní weby a blogy. Dnes jim Sorosovi propagandisté zvykli říkat proruské, aby je an block, an blog, ocejchovali takovou malou, židovskou hvězdou a zdiskreditovali. I tenhle můj. Protože Putin. Protože chemtrails.

Vzdorujte politikům. Ne těm dvěma, ale všem. Nechoďte na ty demonstrace, kde jsou poslanci části stran ve Sněmovně, včetně Miroslava Kalouska. Vzdorujte novinářům, vzdorujte svým profesorům a děkanům, pokud vám budou tvrdit, že existuje pouze jeden správný názor, jedna správná cesta.

V takovém případě vám totiž zcela jednoznačně lžou. A to část společnosti nedopustí. Už nikdy.

Poznámka autora: Pokud byste chtěli tento článek šírit e-mailem svým známým, pamatujte na to, že služba Centrum.cz spadající do impéria pana Bakaly stále cenzuruje odkazy na alternativní weby. Odesílateli napíše, že zpráva „může obsahovat virus“, adresátovi nepřijde žádná informace o tom, že mu někdo poslal e-mail. Je vhodné opustit služby Centrumu, ovšem podobné „zásahy“ lze postupně čekat i na dalších servrech… varujte své známé, kteří používají Centrum.cz.

tak_je_to

 

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 849 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář