Jód – potlačované vědomosti, které mohou změnit váš život

Formou článku už jsem dlouho nedával žádný odkaz jinam, ale tohle je povinná četba, kterou přeloži server Naseveru.org, takže, část článek a pak odkaz k nim!

Gabriela Segura, MD
Sott.net
Vzhledem k vysoce toxickému stavu, v němž se většina lidí nachází, rychle se měnícímu prostředí, v němž žijeme, a neuvěřitelné schopnosti jódu posilovat zdraví lidí a zlepšit jejich život, jsem se rozhodla napsat následující shrnutí o užívání jódu jako úvod do tohoto tématu. Informace zde uvedené jsou založeny na předběžném výzkumu, který je k dispozici v této diskusi o jódu na fóru, a  knihách Jód: proč jej potřebujeme, proč bez něj nemůžeme žít [Iodine: Why You Need It, Why You Can’t Live Without It] (5. vydání) od Dr. Brownsteina, a Jódová krize [The Iodine Crisis] od Lynne Farrowové.

Jód může potenciálně zlepšit vaše zdraví

Jód je nezbytná mikroživina. To znamená, že každá jednotlivá buňka každého člověka jej potřebuje. Evoluční biologové se domnívají, že konzumace mořských plodů, a tudíž absorpce jódu, hrála důležitou roli v rozvoji a vývoji lidského mozku. Jód má také vynikající antibakteriální, protirakovinné, antiparazitické, protiplísňové a protivirové vlastnosti.

Bohužel v našem moderním světě nedostatek jódu u obecné populace dosahuje pandemických proporcí,  díky vytlačení jódu z našich těl toxiny, jako je bromid, pesticidy a potravinářské přídatné látky, v životním prostředí. Moderní zemědělské techniky také způsobily nedostatek jódu a dalších minerálů v půdě. Tudíž plodiny pěstované v půdě s nedostatkem jódu mají nedostatek jódu.

Některé druhy stravy a životní styl také mohou vést u jednotlivce k nedostatku jódu. Ti, kteří jedí velké množství pečiva (chleba, těstoviny atd.), jež obsahuje velké množství bromidu, jsou ohroženi. Dále vegetariáni a ti, kteří nemají rádi mořské plody, mořskou zeleninu nebo sůl.

Podle Dr. Brownsteina, autora knihy Jód: proč jej potřebujeme, proč bez něj nemůžeme žít [Iodine: Why You Need It, Why You Can’t Live Without It], zhruba jedna třetina světové populace žije v oblasti s nedostatkem jódu. On spolu s dalšími výzkumníky, kteří se zabývají výzkumem jódu, otestovali tisíce lidí a našli ty samé výsledky: testy u přibližně 96% pacientů ukázaly nedostatek jódu. Světová zdravotnická organizace uznala, že celosvětově je nedostatek jódu největší příčinou mentální retardace které lze předejít. Nedostatek jódu byl identifikován jako významný problém veřejného zdraví ve 129 zemích a až 72% světové populace je postiženo nějakou poruchou kvůli nedostatku jódu.

Následující nemoci souvisí s nedostatkem jódu:

Jód je v USA přidáván do soli, aby se předešlo vzniku strumy. Ale jak již víme, přidané množství nemá téměř žádný vliv, aby dokázalo zabránit nebo kompenzovat mnoho jiných forem onemocnění.
 •     rakovina prsu
 •     rakovina štítné žlázy
 •     rakovina vaječníků
 •     rakovina dělohy
 •     rakovina prostaty
 •     autoimunní onemocnění štítné žlázy
 •     hypotyreóza
 •     fibrocystické onemocnění prsů
 •     ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou)
 •     chronická únava
 •     fibromyalgie

CELÝ ČLÁNEK

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 838 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář