Království Ženy a míru? Naposledy před 6.000 lety, muži přinášejí války a zkázu

Co vám obrázek připomíná, milé ženy a milí muži?

Vysvětlení vypadá prostě, ale musíme začít přeci jen zeširoka.

Vláda mužů je pravidelně spjata s temnotou, válkami a zabíjením. A naopak. Jenže, za příkladnou vládou a Světlem Ženy, Bohyně, se musíme vydat nějakých 5-6 tisíc let zpět. Do tzv. Mínojské kultury, na Krétu. Vláda Bohyně zde kulminovala o přibližně 1.000 let dříve, než je udáváno, tedy nikoli 2.700 let před naším letopočtem, ale přibližně 3.600 let před naším letopočtem. Posvátné zvíře tehdejší doby byl býk. Z mnoha důvodů. Zejména však proto, že jde o posvátné ženství, viz obrázek. Ale potom také proto, že naše hvězdné rodiče a Stvořitele je třeba nejspíš hledat směrem souhvězdí Býka. Například mýty a příběhy minulosti spojovaly Býka s Nebem – a Nebe je spojováno s tím, že je nahoře, ne dole: na Středním východě se mu říkalo Nebeský býk – Gut Anna – a Gilgameš s ním bojoval. Předpokládá se, že od tohoto „Guta“ jsme získali jméno pro Boha, Gott a God. A ostatně, že by snad období temna a všechna další trvaly 432.000 let, není příliš věrohodné? Ale co když 100x méně?

Vynoříme se nyní z temnoty, což je ovšem vždy historicky spojeno s fénickým přerodem, tedy se zničením celé civilizace ohněm, a vodou, pravděpodobně v návaznosti na nebeského Ničitele a červeného draka, tedy oblak radiace a kosmického prachu, který, možná, „úřadoval“ i v dobách ne tak dávných a tehdejší covid se jmenoval mor? Jistě, někteří mohou věřit na blechy, stejně jako někteří dnes stále ještě věří na netopýry.

Ale zpět k tématu.. No, takže kam jinam zamířit při psaní naší knihy o posvátném spojení (nejen) Matky a dítěte, ale o rodičích dětech, a rodech a tom, co nás všechny ty dlouhé řeky života pojí, a co nás naopak odpojuje a tráví? Kam tedy jinam zamířit, než na bájný a moudrostí Ženy protkaný ostrov Kréta. Adéla Lisická se dnes již přesunula ze svého zimního sídla v Turecku do Atén a již za pár dní se setkáme na Krétě. Dobrodružství, které vy si budete moci ze stránek naší knihy přečíst zhruba o tři čtvrtě roku později, začíná..

A možná už teď třeba také víte, s kým vlastně o mnoho mnoho let později bojují ti „mužští svalnatí hrdinové“ s červeným hadrem v ruce ve speciálních arénách. Ach! Kdybychom jen věděli.. každopádně… Ólé!

(jmm)

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 813 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář