Neurochirurg doporučuje pobyt venku jako nejdůležitější strategii k uchování zdraví

z interview dr. Heather Sandisonové s neurochirurgem a propagátorem zdravého životního stylu dr. Jackem Krusem

Dr. Jack Kruse: Pokud se opravdu vyznáte v biologii, tak víte, že jak chloroplasty, tak mitochondrie původně byly bakterie, kterých se v průběhu evoluční historie z určitého důvodu zmocnily jiné buňky. Tím důvodem bylo, že se umí zbavovat deuteria a udržovat tkáně plné vodíku, protože se ukazuje, že díky tomu můžeme ze slunce bezdrátově získávat víc světla, energie, informací, a programovat si tak prakticky všecko, co znáte z biochemie. Takhle fungujeme. Ne tak, jak vás učili.

Dr. Heather Sandison: Jak si tedy máme prakticky poradit s účinky života v budovách, jenž s sebou nese expozici modrému světlu a nedostatečný přísun slunečního světla? Jak to děláte vy?

Dr. Jack Kruse: No, nevím, jak se k tomu stavíte vy sama, ale každý, kdo sleduje moji práci, ví, že potřebujete být venku. Potřebujete být venku tolik, kolik bude možné, a omezit všechno, co vás drží uvnitř. Vy víte, že jsem neurochirurg, takže co to znamená pro mě? To nejdůležitější, co vám povím v tomhle podcastu a co souvisí s optimálním zdravím, je, že musíte po zbytek života vidět každý východ slunce. Proč? Protože nastavuje cirkadiánní mechanismus, který vám umožňuje zbavovat se deuteria, díky čemuž budete pečlivě směrovat své elektrony na vnitřní mitochondriální membrány. Také si budete tvořit melatonin. Většina lidí si myslí, že melatonin je hormon tmy, ale to on není. Ve skutečnosti je to sluneční hormon. Vytváří ho ranní a dopolední světlo, zvlášť s přechodem k UVA. A melatonin kontroluje mitochondriální biologii. Mitochondrie-

Dr. Heather Sandison: Znáte Geralda Pollacka?

Dr. Jack Kruse: Velmi dobře.

Dr. Heather Sandison: Jakým způsobem se tedy stavíte k jeho hypotéze čtvrtého skupenství vody?

Dr. Jack Kruse: Nemyslím, že je to hypotéza. Myslím, že Gerry trefil hřebíček na hlavičku. Jeho práce je podle mého názoru vynikající, ale problém je, že ji naneštěstí prováděl v laboratoři v nevhodných světelných podmínkách a nepoužil vodu zbavenou deuteria. Ale už jen to, co Gerry zjistil a jaké experimenty dělal, mnoha lidem otevřelo oči, protože to ukazuje, jak moc nám toho v biologii uniká. Gerryho práci sleduji asi tři roky, abych zopakoval jednu každou studii, kterou zrealizoval a zveřejnil ve své knize. Udělám to s vodou zbavenou deuteria a na slunečním světle a myslím, že efekt bude ještě mnohem větší, než si dokážete představit.

Dr. Heather Sandison: Shrnul byste laickými slovy, co z jeho práce považujete za směrodatné?

Dr. Jack Kruse: Je to velmi jednoduché. Voda je elektromagnetická baterie na sluneční světlo. Do hry se ale musí dostat i vaše kůže, aby to fungovalo pořádně. Když nebudete kůži vystavovat slunci, váš sluneční oxidačně-redukční potenciál („redox“) klesne a vy onemocníte. Nijak to nesouvisí s detoxikací.

Když vám klesne sluneční redox, nebudou vám pořádně fungovat různé věci, cykly, kousky MTHFR. Začnete v sobě hromadit těžké kovy, začnete v sobě hromadit různé bakterie a viry, rozhodí se vám imunitní systém a to je důvod, proč si lékaři provozující funkční medicínu myslí, že potřebujete detoxikovat.

Nemají tušení, že solární redox je elektrochemický poměr cytochromu 1 vůči AGBH. Je to elektrická míra. Musí činit -400 milivoltů. Gerry zjistil to, že když sluneční světlo dopadne na vodu, vytvoří čistý negativní náboj. A přesně to vám tu říkám. Mitochondrie jsou vytvořeny tak, aby předávaly mezi cytochromem 1 a cytochromem 5 čistý negativní náboj o -400 milivoltech. Když se respirační proteiny protáhnou, jak jsme zmínili před 25 minutami, tak hádejte, co se stane s tím elektrickým napětím. Klesne. Jak zjistíte, že začínáte být opravdu nemocní? Tak, že vám elektrické napětí klesne pod -200 milivoltů. Přesně takhle vzniká prakticky každá nemoc, o které jste kdy slyšela od všech ostatních, s nimiž jste také vedla interview.

Jak víme, že je to pravda? Inu, je jeden slavný výzkumník specializovaný na mitochondrie, jmenuje se dr. Doug Wallis. Je to světový expert na mitochondriální medicínu. Teď působí ve filadelfské dětské nemocnici. Čím se Doug proslavil? On je ten chlapík, který objevil 100hertzovou oscilaci na vnitřní mitochondriální membráně, ale ještě důležitější je, že zjistil, že když vzroste mitochondriální redox, dojde k heteroplasmii. A když heteroplasmie klesne, nemoci zmizí. Úplně zmizí. Musíte si poslechnout nějaká jeho videa na YouTube, protože kdybyste si četla jen přepisy, úplně by vás to vyvedlo z míry. Co Doug v podstatě říká? Že pokud snížíme poškození mitochondrií tím, že zlepšíme redox, nemoci odejdou.

Dr. Heather Sandison: A přitom jediné, co k tomu potřebujete, je sluneční světlo. Takže pacientům předepisujete pobyt venku?

Dr. Jack Kruse: Zásah do černého. To je klíč a tohle lidi učím. Učím mé lidi, jak neuvěřitelně důležité je pochopit, jak se správně spojit s přírodou, když jste ti nejchytřejší primáti na planetě, jen bez chlupů a chápavých končetin, takže v nesouladu s evolučními příkazy. Rád bych přiměl lidi pochopit důvod, proč se lidé dostali do potíží a divoká zvířata ne. Lvy a hrochy nemusím učit kvantovou mechaniku. A ten důvod je, že zvířatům jejich mozek nedovoluje porušit zákony přírody. Jenže mozek ve vaší hlavě a v hlavách všech vašich posluchačů ho porušuje pořád. Vy mě vlastně tím, že se mnou teď hovoříte a vedete toto interview, nutíte, abych ho také porušoval, a já s to uvědomuju. To je také důvod, proč až to tu skončí, zalehnu nahý na zahradu.

Dr. Heather Sandison: To je zajímavá představa. Takže recept dr. Kruseho zní, vezměte si dovolenou, buďte na pláži, jděte na procházku ven? Je tohle to nejlepší ze všech věcí, které můžeme udělat, abychom optimalizovali své zdraví?

Dr. Jack Kruse: To nejlepší jsem vám už poradil. Nenechte si už ani jednou uniknout východ slunce. Východ slunce nastavuje cirkadiánní metody a rytmy ve vašem těle. To vám umožňuje správný pohyb elektronů a protonů na vnitřních mitochondriálních membránách. Umožňuje vám to optimalizovat melatonin.

Dr. Heather Sandison: Co si myslíte o budících?

Dr. Jack Kruse: No, budíky jsou různé. Ten, co máte v očích, se jmenuje suprachiasmatické jádro a má to celé na povel. Jenže vy máte i periferní hodinové mechanismy, ty jsou před každým jednotlivým genem vaší DNA. V různých tkáních jsou různé, ale má je jedna každá buňka. Dokonce i ta jediná lidská buňka bez mitochondrií, tedy červená krvinka, má cirkadiánní hodiny. Cirkadiánní hodiny v červené krvince pulsují slunečním světlem. Červené krvinky poznají, jaká část dne právě je, a tento mechanismus určuje i to, že se musí každých 120 dnů obnovovat. Když nechodíte na sluníčko, máte sklony k anémii. Souvisí to s tímhle.

 (…)

Dr. Jack Kruse: Víte, kde mají lidé nejvíc mitochondrií. V mozku a v srdci. Když máte špatný redox, oba tyto orgány trpí. Nemoci mozku a srdce zabíjejí lidi víc než cokoli jiného. Problém je i v tom, že když máte redoxový potenciál pod 400, nemůžete ke všemu ani pořádně myslet. Pak nastávají problémy s chápáním informací. Takže mé Černé labutě (následovníky) učím, že si nejprve musí zlepšit stav mozkových mitochondrií, aby koncepčně porozuměli tomu, co se tu snažím vysvětlovat. Když k tomu dojde, všechny kousky do sebe zapadnou.

 (…)

Dr. Jack Kruse: Vidíte, že toho stíhám opravdu hodně. Všechno, co dělám, se nějak točí kolem času. Proč? Protože když je biologický stav mitochondrií optimalizován, máte ve svém životě více času. A základem je sluneční světlo.

Zdroj

Napsat komentář