Přimět Big Pharmu uznat chybu vyžaduje velké peníze: Chuck Norris žaluje 11 farmaceutických společností za otravu své manželky

(Natural News) Chucka Norrise, nezničitelného hrdinu akčních filmů a seriálů, zná asi každý. Teď se však možná pustil do největší bitvy svého života.

Daily Mail nedávno informoval, že Norris a jeho manželka Gena O‘Kelly žalují 11 velkých farmaceutických společností za zamlčování vedlejších účinků jednoho preparátu, který vyrábějí. Jedná se o kontrastní látku s obsahem gadolinia, což je podle Wikipedie „měkký stříbřitě bílý, vnitřně přechodný kovový ferromagnetický prvek, jenž nachází využití v jaderné energetice a při výrobě počítačových pamětí“. A také jako látka, jež poskytuje kontrastní pozadí při MRI snímkování.

Gena taková vyšetření podstoupila hned tři, a to za účelem posouzení stavu své revmatoidní artritidy. To bylo před pěti lety. Od té doby se krom původní artritidy potýká i s dlouhodobou únavou, bolestí a slabostí. Rodina je přesvědčena, že trpí otravou gadoliniem.

Výrobci kontrastních látek sice tvrdí, že se organismus kovu rychle zbavuje, ale nezávislé studie hovoří jinak. Podle nich se může ukládat v kůži, v mozku a kostech, kde zůstává léta.

Zatímco FDA, Americká asociace radiologů a jiné organizace trvají na tom, že MRI je bezpečné vyšetření, které „přináší velmi důležité informace, jež zachraňují životy“, rostoucí počet lidí si stěžuje, že po něm utrpěli vážné dlouhodobé následky.

Přetrvávající, nepříjemné příznaky

Jen pro představu, webové stránky GadoliniumToxicity.com uvádí následující příznaky otravy gadoliniem:

 • Bodavá, pálivá či řezavá bolest hluboko v kostech; zpravidla v končetinách, kloubech či v oblasti, na kterou bylo zaměřeno MRI;
 • Kožní problémy: léze a pigmentové skvrny;
 • Problémy se svaly včetně záškubů a slabosti;
 • Zrakové a oční problémy;
 • Narušení kognitivních schopností;
 • Potíže v oblasti ušní, nosní a krční;
 • Nízká tělesná teplota;
 • Vypadávání vlasů;
 • Svědění kůže;
 • Ztráta rovnováhy;
 • Otoky končetin.

Internetové stránky vysvětlují, že u většiny pacientů se symptomy dostavují do jednoho měsíce po vyšetření, někdy jen během hodin. Příznaky mohou pacienty děsit, protože jsou neobvyklé a na povrchu těla často není nic vidět. Mohou neblaze ovlivnit pacientovo duševní zdraví.

Norrisova manželka podle svých slov vynaložila na léčbu vyčerpávajících projevů otravy gadoliniem přes dva miliony dolarů. Platila si mimo jiné léčbu kmenovými buňkami.

Farmaceutické společnosti mlčí

„Naneštěstí je žaloba jediný možný krok, jehož pomocí se nám snad podaří přinutit farmaceutické společnosti, aby přijaly odpovědnost za ohrožování života těch mnoha nevinných lidí, kteří podstupují MRI,“ sdělila Gena O‘Kelley Daily Mailu. „Ty společnosti nadále tvrdí, že není žádná spojitost mezi gadoliniem a těmito nepříjemnými symptomy, ačkoli existují nezpochybnitelné důkazy, že tento těžký kov přetrvává v organismu roky, a ne hodiny.“

Právnická firma Cutter Law, která manžele zastupuje, podala žalobu na jedenáct různých farmaceutických společností, které se podílejí na výrobě gadoliniového barviva, včetně koncernů McKesson a Bracco.

Todd Walburg, jeden z právních zástupců Chucka Norrise a Geny O‘Kelly, upozornil, že nemoc způsobená ukládáním gadolinia v organismu (= otrava gadoliniem) se často mylně diagnostikuje jako něco jiného nebo se na příčinu potíží vůbec nepřijde. Výrobci sporného barviva si však prý jsou dobře vědomi jeho účinků, jen na ně cíleně neupozorňují veřejnost. Norrisovi hodlají vysoudit odškodné ve výši deset milionů dolarů.

 

Zdroj

1 komentář: „Přimět Big Pharmu uznat chybu vyžaduje velké peníze: Chuck Norris žaluje 11 farmaceutických společností za otravu své manželky

Napsat komentář