Rouškománie dopadla i na Británii – David Icke shrnuje tři důvody, proč lidé nosí roušku

Vic Bishop

Pojďme k sobě být na chvilku upřímní. Proč vlastně nosíme roušky a respirátory?

V nedávno zveřejněném videu zakazovaný a cenzurovaný David Icke analyzuje rouškový fenomén a srovnává ho s náboženstvím, tedy se světonázorovým systémem založeným na slepé víře. Nicméně lidé nosí roušky všude možně po světě. Jsou tedy všichni příznivci kultu sv. roušky?

Icke vyslovuje tři skutečné důvody, proč si lidé zakrývají obličej:

„Ten první by mohl být takový, že jste etatista. Věříte, že představitelé státu, vládní úředníci, toho vědí víc než vy. Když vám řeknou, co máte dělat, důvěřujete jim. Akceptujete jejich tvrzení, že mají zvláštní znalosti a na srdci mají blaho vaše i vašich spoluobčanů. Dali jste jim pravomoc ovládat váš život a životy všech ostatních.

Druhý důvod, který se týká jak etatistů, tak anarchistů, je takový, že jste nuceni chovat se, jak je vám přikázáno. Stát se svým monopolem na využití síly je ve společnosti jediný orgán, kterému projde, když na lidi vyvíjí nátlak. Ve Velké Británii by sice skoro každý řekl, že je morálně neobhajitelné použít fyzický nátlak k tomu, abyste někoho donutili ke splnění vašich příkazů, ale překvapivě si valná většina těch samých lidí myslí, že je v pořádku, když skupinka jednotlivců ve Westminsteru používá fyzický nátlak nebo hrozbu fyzickým nátlakem k ovládání milionů občanů. Dokonalý příklad kognitivní disonance. A tak to prostě je. Když potřebujete do práce jezdit autobusem nebo vlakem, jste teď nuceni nosit roušku. Ne proto, že tomu věříte nebo že to má smysl, ale proto, že byste se jinak nedostali do práce a nemohli zajistit rodinu.

Takže pokud k sobě budeme upřímní, roušku ve veřejné dopravě nosíme ze dvou důvodů. Buď šťastně akceptujeme, že jacísi speciální lidé, které jsme nikdy nepotkali, disponují výhradní pravomocí říkat nám, co máme dělat, jako otrokář otrokovi. Nebo se bojíme, že nás potrestají či nám ublíží, pokud se nepodřídíme. Tomu říkáme svobodný a otevřený demokratický stát.

Poslední důvod, proč se můžete rozhodnout pro nošení roušky je ten, že vás přesvědčily vědecké důkazy. Věříte, že když si nasadíte lacinou nebo podomácku ušitou roušku, ochrání to vás a ostatní před nemocí, jíž se můžete nakazit s pravděpodobností 0,4 – 5 % a kterou na 99,94 % přežijete.“

Důvod, proč lidé nosí roušky je tedy povětšině takový, že svět ovládá jen malá skupina osob. Lidé buď a) věří tomu, co se jim řekne; bez pochybností. To je velká většina. Nebo se b) bojí důsledků nepodřízení se tomu, co považují za ztrátu času a naprostý nesmysl (případně celou situaci vnímají takovou, jaká je, tedy jako psychologickou operaci namířenou proti lidské psychice).

Kam to ale celé zajde? Pokud může stát nařídit občanovi, aby si zakrýval obličej pod hrozbou, že nedojede do práce nebo si nenakoupí potraviny, co přijde dalšího?

Zdroj

Napsat komentář