Síť 3D vám neuškodí, 4D by mohla, ale 5D už je rozhodně problém – co vám udělá s hlavou?

Anweshak Tejendra

Technika našeho moderního světa se neustále vyvíjí. O sítích 2G, 3G a 4G již patrně víte a také víte, jak těžké je v Indii najít dobrý signál.

Brzy však budeme mít možnost využívat výhod, které bude skýtat síť 5G, jež bude aspoň desetkrát rychlejší než 4G.

To je sice pěkné, ale tento technologický výdobytek by mohl mít na člověka nepříznivý vliv. Působení 5G se momentálně věnuje Massey University na Novém Zélandu – zaměřuje se zejména na potenciálně nebezpečné elektromagnetické záření.

Radiation 3

Zleva: dopad energie na hlavu, energie ztracená v jiných směrech než směrem k vysílači, energie přijímaná vysílačem

Cílem výzkumu je určit úroveň expozice lidského organismu elektromagnetickým polím generovaným sítí 5G a pak ji porovnat s limity stanovenými regulačními úřady.

„Jestliže bude bezdrátový signál shledán neškodným lidskému zdraví, podpoří tento výzkumný projekt důvěru spotřebitelů v budoucí telekomunikační služby. Pokud však tento projekt prokáže, že síť 5G má nebo může potenciálně mít nepříznivé účinky na zdraví, bude se po provozovatelích požadovat taková modifikace bezdrátové technologie, aby bylo zajištěno lidské zdraví,“ uvedl Faraz Hasan, vedoucí tohoto výzkumu z technické fakulty Massey University.

„Vzhledem k tomu, že někteří technologičtí giganti předpovídají napojení 50 miliard zařízení na tuto síť do roku 2020 a předpokládají zapojení mnohem vyšších přenosových frekvencí, je zásadní zjistit, jaký vliv bude mít tato telekomunikační technologie budoucnosti na zdraví svých uživatelů,“ dodal Hassan.

Lidské tělo je bioelektrický systém. Naše srdce a mozek regulují bioelektrické signály. Působení umělých elektromagnetických vln může narušovat biologické procesy našeho těla.

Vyjádřeno jednoduššími slovy, signály z elektromagnetického záření mohou rušit signály v naší hlavě.

To v některých případech může vést k fyzické a duševní nepohodě (zhoršenému metabolismu a mentálnímu fungování), případně ke špatnému spaní, ale v jiných případech se mohou vyskytnout obávané choroby, jako je rakovina a Alzheimerova nemoc.

V obavě ze zdravotních důsledků pro veřejnost zašel fyzik Ronald Powell tak daleko, že Federální komisi pro komunikaci (FCC) předal oficiální varování, v němž 5G technologii označil za „obzvlášť nehoráznou“, poněvadž vystavuje lidstvo záření bez jakéhokoli souhlasu veřejnosti a dokonce i bez oficiálního výzkumu, jenž by potvrdil její neškodnost.

„Bude to ozařovat každého včetně citlivých částí populace, jako jsou těhotné ženy, nenarozené a velmi malé děti, chronicky nemocní a postižení lidé a senioři,“ uvedl ve svém prohlášení.

radiation 1

Jak proniká záření z mobilního telefonu do lebeční dutiny (zleva) 5letého dítěte, 10letého dítěte a dospělého

S ohledem na to, že některé velké země, zejména Spojené státy, se už pustily do realizace plošného pokrytí 5G sítí (za podpory svých politických špiček), je velice zapotřebí důkladně prozkoumat účinky této technologie, než napáchá nějaké větší škody.

Mít rychlejší síť určitě zní lákavě, ale pokud za to budete muset zaplatit zdravím, rozhodně se jedná o důvod ke znepokojení.

 

Zdroj

Napsat komentář