Tauridová žhavá stopa, Země se dostane v roce 2032 do bombardování meteority, což přivodilo konec části obyvatel Země

„Taurid Smoking Gun“

Země se v roce 2032 ocitne přímo před stejným proudem meteoritů Taurid, který před 12 800 lety způsobil masové vymírání a celosvětovou potopu a uvrhl Zemi na 1300 let do mini doby ledové.

Starověká památka nalezená v Turecku může být víc než jen památka – může to být nejstarší sluneční kalendář na světě. Vědci z Edinburské univerzity studovali symboly vytesané na sloupech Göbekli Tepe, rozsáhlého starověkého naleziště v jižním Turecku. Domnívají se, že tyto rytiny sloužily ke sledování dnů, ročních období a let, podobně jako kalendář. (Zdroj)

Tým si všiml, že každý tvar písmene „V“ vyrytý na sloupech mohl představovat jeden den. Na jednom pilíři bylo dokonce 365 „V“, což je stejný počet jako dnů v roce. Zjistili také, že zvláštní „V“ kolem krku postavy podobné ptáku by mohlo představovat letní slunovrat – nejdelší den v roce. To by mohlo vysvětlovat, proč se symbol „V“ objevuje na mnoha dalších sochách v oblasti, často kolem krku postav spojených s časem a stvořením.

Na podporu této teorie tým poukazuje na další sloup na místě, který se zdá zobrazovat proud meteorů Taurid trvající 27 dní, který byl dost možná zdrojem dávného zásahu kometou. Vědci se domnívají, že chrámové rytiny ukazují, že starověká civilizace přesně zaznamenávala data a všímala si, jak se pohyb souhvězdí po obloze liší v závislosti na ročním období. To by bylo 10 000 let předtím, než Hipparchos ze starověkého Řecka zdokumentoval v roce 150 př. n. l. kývání zemské osy, takže tento nově objevený kalendář značně předběhl svou dobu.

Hypotéza mladší hranice dryasu (Younger Dryas boundary, YDB) o kosmickém dopadu předpokládá, že zhruba před 12 800 lety zasáhly Zemi kusy velké komety, která se při vstupu do vnitřní sluneční soustavy rozpadla. Tato událost pravděpodobně způsobila řetězovou reakci, která vedla k „impaktní zimě“ (období intenzivního chladu) a epizodě klimatických změn nazývané mladší dryas (YD). (Zdroj)

Předpokládá se, že srážka také způsobila rozsáhlé požáry, vyhynutí velkých zvířat, jako jsou mamuti, a změny v lidských kulturách a úbytek populace. Důkazem tohoto vlivu je neobvykle vysoké množství platiny nalezené na 26 místech na severní polokouli, včetně ledových jader z Grónska, která vykazují nánosy platiny za období 21 let.

Počátek mladšího dryasu také vykazuje nárůst prachu a chemických látek spojených s lesními požáry, jako je amoniak a další hořící aerosoly, nalezené v ledových jádrech z Grónska, Antarktidy a Ruska. Tyto příznaky ukazují na jeden z největších požárů za posledních 120 000 let, kdy shořelo asi 9 % lesů na Zemi o rozloze 10 milionů km2.

Toto rozsáhlé vypalování a ochlazující účinek dopadu mohly podle teorie vyvolat změnu klimatu v období mladšího dryasu.

Studie z roku 2021 (Taurid complex smoking gun) zjistila, že 88 blízkozemních asteroidů, ukrytých v troskách, které vytvářejí meteorický roj Taurid, pravděpodobně pochází z rozpadu jediné komety asi před 20 000 lety. Astronomové z univerzity v Antioquii v Kolumbii studovali „komplex Taurid“, aby se dozvěděli více o tom, odkud tyto objekty pocházejí.

Graham Hancock

@Graham__Hancock

V knihách Magicians of the Gods (2015) & America Before (2019) jsem psal o obří kometě, předchůdkyni meteorického proudu Taurid, jejíž úlomky před 12 800 lety vyvolaly globální kataklyzma.

Nyní „Taurid Smoking Gun“ uznán:

https://sciencedirect.com/…/abs/pii/S0032063321001458#

&

https://discovermagazine.com/…/swarm-of-near-earth…

&

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 974 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář