Vzhůru hleď! Výrazný posun dráhy Slunce zůstává i tento rok dál většině lidí utajen

No, někteří se nad tím již druhou zimu pozastavujeme. A kdy jindy se zabývat Sluncem, než právě o Vánocích.

Vedli jsme o tom rozsáhlé debaty minulý rok, lidé na facebooku upozorňovali, že Slunce dosahuje a zapadá zcela jinde, než jim dlouhé roky svítilo do baráku na Vánoce, atd.

Jak to, že je Slunce úplně jinde a pohybuje se v jiných drahách, než dříve?

Ano. Má být ve střední Evropě někde v půlce, uvádí se 23.5 stupne (nevim tedy proc ne 22.5 jako polovina 45 stupnu, ale ok, tohle jsem nastřelil na fcb, ale později hledal přesná čísla úhlů, viz tedy níže). Proč je tedy v JIŽNÍ Evropě v poledne někde zdaleka ne ani ve třetině, čili odhadem tak jeste o 10-12 stupňů níže, a připomíná to spíš ty stupně v CZ, i když ani je možná ne?

Změnil se úhel náklonu Země ( teorie o kulaté Zemi obíhající kolem Slunce), nebo se mění trasa Slunce (teorie ploché Země kde Slunce obíhá v kruhu pod kopulí)? Sleduje to někdo? Otazky, same otazky!Zajimave na tom je, že před pár lety se objevil plán, že za pár let 😉 chtějí majitelé Země posunout planetu dál od Slunce. Uz se jaksi evidentně stalo, přestože ale Slunce hřeje víc. Ještě ke všemu. Vtipné je, jak lidé řeší každou píčovinu, ale zcela zásadní věci jim absolutně unikají. 🙈

K Zemi hleď!? Ne.. vzhůru! Vzhůru k výškám. Leave the world behind.

Typický snímek pro letních cca 17:30-18:00 hodin. Vyfotil jsem ho v poledne řeckého času (13:00 SEČ). Slunce je podle mne výrazně níže, než by mělo být. Neodpovídá to cca těm 33 stupňům, a bodu výše než polovině výseče mezi dvěma krajními body trojúhelníku, jak přísluší pro 35. rovnoběžku a zimní Slunovrat na Krétě.
Pro sichr jsem se ptal i IA. Potvrdila, že Slunce by na zimní Slunovrat mělo být ve střední Evropě v půlce oblohy, cca 23 stupních mezi horizontem a „nadhlavníkem“, kdy je v pravé poledne v létě. Později jsem našel přesná čísla, je to samozřejmě pro CZ ještě níže. Jenže, není tomu tak…

Tak jsem to našel, nad ČR to není to „půle“ úhlového stupně trojúhelníku, ale přesně 16,5 stupně. Kréta je narozdíl od ČR 35. rovnoběžka, mělo by být někde na úrovni 33 stupňů, pokud se nepletu. Jenže tohle není 33 stupňů! Tipuji to právě na těch pod 20 stupňů.

Teprve po upozornění kamaráda na obrovské Slunce i jeho výšku krátce po poledni mi došlo, že není něco v pořádku… Slunce je na fotografii extrémně při selfie velké, což může být sice optický klam, nicméně, ten se týká spíše právě lidského oka, že to co je nízko nad obzorem, vypadá při pohledu očí větší.. což se týká i Měsíce.. loni jsme to tu i na facebooku intenzivně řešili, tu polohu Slunce v zimě. Tohle je foceno cca v 13:30 místního času:

Co se pozorování polohy v Praze týče, přijde mi, že tam kde má být někdy kolem Vánoc, je Slunce již někdy koncem listopadu. Proto jsem psal, že Vánoce jsme oslavili ve skutečnosti již koncem listopadu.

Z fcb komentářů:

Jirko roky sledujem že slnko je ináč, inde,…presne sme vedeli ako nám svieti, sledovali sme ho asi 3 roky a šporili na markízy…teraz po rokoch je to úplne ináč…už je to tak evidentné, že aj môj manžel mi dal za pravdu.

Taky jsem si všimla, že je nezvykle nízko. Když je na jihu, tak už je tak nízko, jako v létě před západem slunce.

A já jsem si říkala, jestli nejsem divná….

Edit:

Něco o číslech 666.

https://fb.watch/p9LWK1Ljdx/

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 813 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář