WikiLeaks upustily bombu: žádné americké volby prý neexistují

Baxter Dmitry

Na WikiLeaks se ve čtvrteční sérii tweetů nemohli vyjádřit jasněji – americké prezidentské volby jsou zmanipulované. Establishment už si prezidentku vybral a ta bude „zvolena“, i kdyby čert na koze jel.

V reakci na obvinění, že se WikiLeaks poslední dobou se svou partizánskou politikou dostávají do slepé uličky, skupina rázně odpověděla: „Vy snad nejste fanoušky zveřejňování pravdivých informací o zkorumpovaných mocenských frakcích, které 20. ledna převezmou vládu?“

Tweet WikiLeaks z 21.10.16 4:40 AM:

Žádné americké volby neexistují. Zmanipulované primárky, zmanipulovaná média, zmanipulovaný „krysař“ Trump, to všechno vede ke konsolidaci moci.

V den, kdy WikiLeaks publikovaly e-maily z osobního účtu Baracka Obamy, se na jejich Twitterovém účtu objevilo tvrzení, že výsledek voleb je od začátku naplánovaný: „Jaké volby? Už od začátku je jasné, kdo zvítězí. Tohle je v zásadě ukázkový příklad konsolidace moci.“

Vezmeme-li v úvahu to, co už víme o nekalém ovlivňování demokratických primárek, o tajné úmluvě mezi Demokratickým národním shromážděním a mainstreamovými médii a o faktu, že Hillary Clintonová podporovala nominaci Donalda Trumpa Republikány, lze snad s WikiLeaks nesouhlasit?

Volí se prezidenti, nebo jsou vybíráni?

Z Obamových e-mailů zveřejněných skupinou WikiLeaks vyplývá, že Bushova administrativa mnohokrát kontaktovala budoucího prezidenta ještě před volbami a tajně organizovala jeho přechod k moci.

Tento přechod proběhl v roce 2008 překvapivě hladce. Martha Joynt Kumarová v jedné ze svých knih napsala, že „byl nejlepší, co kdo pamatoval, zčásti proto, že události z 11. září 2001 přiměly každého uznat, že období výměny prezidentů je citlivá doba.“

Vzhledem k dnešním odhalením se nabízí otázka, proč šlo všechno tak hladce. Odpověď by mohla znít, že důvodem bylo to, že Obamu vybrala stínová vláda, a ne že byl zvolen občany.

Nejpozoruhodnější e-mail v dnešní várce textů od WikiLeaks je zpráva od Johna Podesty o pozvání od George W. Bushe „nově zvolenému prezidentovi“.

Skutečně „nově zvolenému prezidentovi“? Podesta odeslal mail Obamovi ještě předtím, než byly známy výsledky voleb.

Ale ono je to ještě horší.

Z e-mailů je jasné, že na plánu nástupu Baracka Obamy k moci se pracovalo dlouho předtím, než se v roce 2008 odehrály prezidentské volby. Podle memoranda, připojeného k jednomu z e-mailů, Obama diskutoval o svém příchodu do úřadu se členy Bushovy administrativy včetně tehdejšího ministra financí Hanka Paulsona ještě předtím, než se volby rozjely.

„Jak jste vypozoroval ze svých kontaktů s ministrem Paulsonem, je zjevně nadšen perspektivou, že budete jak Vy, tak Váš přechodový tým ve velké míře zapojeni do jeho politických rozhodnutí následujících po volbách.“

Are Presidents elected or selected?

Jsou tedy prezidenti voleni, nebo vybíráni?

Z dalšího připojeného memoranda je zřejmé, že počátek procesu přechodu přišel neobvykle brzy.

„Jsme v bodě, kdy se rozhodujeme, jakému personálu svěříme během přechodu hospodářskou politiku, kdo bude sloužit jako kontakt s ministerstvem financí a jak zkombinovat personál tak, aby disponoval schopnostmi vyžadovanými při nástupu do úřadu.

Za normálních okolností mají taková rozhodnutí padnout až po volbách a v ideálním případě po výběru Národního ekonomického poradce, ale samozřejmě toto nejsou normální časy.“

Nejsou normální? Možná v roce 2008 nebyly. O osm let později se však, jak se zdá, nic nezměnilo. Co v roce 2008 „nebylo normální“, se v roce 2016 víceméně stalo normou.

Díky WikiLeaks a bezprecedentní možnosti nahlédnout do zákulisí, kterou nám WikiLeaks poskytly, konečně dopadlo na stínovou vládu světlo. Rok 2008 nebyl jen rokem hladkého nástupu Baracka Obamy k moci, byl to i rok hladké konsolidace moci.

Žurnalistika podle WikiLeaks – zveřejňování čisté pravdy bez přikrášlení – elitě nejen pocuchala pírka. Celý kurník se úplně zbláznil. Vládnoucí strana slintá vzteky a mainstreamová média nebylo nikdy tak snadné prohlédnout, jako je tomu teď. Podívejte se například na toto video, kde je zachyceno, jak ve zpravodajství CNN ihned po zmínce o WikiLeaks zasáhne cenzura.

 

 

Zdroj

Napsat komentář