Hodně štěstí, vítejte ve Věku Světla!


Naše republika má dnes svátek. Je jí 98 let. I když to není už ta původní. Ta Česká republika je mnohem mladší, než původní Československo.

A vidíte. My dnes startujeme Věk Světla. Je to také nástupnický web po OSUDu.cz, který tu s námi setrval takřka 17 let!

Proč jsme přešli?

Má to vlastně dva hlavní základní důvody.

  1. Tím hlavním byly problémy na starém servru. Také to, že náš redakční systém běžel v Drupalu, na serveru, na který začali jeho správci, krátce řečeno, kašlat, s tím, jak z firmy rClick odcházeli další a další lidé. Až nakonec zbyl majitel samotný. O weby, o server je třeba se starat. Oni žili jaksi z podstaty. Ze setrvačnosti. A to se zle nevyplatilo, server začal padat.. přes léto se ještě výpadky daly vydržet, ale v posledních týdnech už to bylo tak moc, že se to vydržet nedalo. Na má volání reagovali tím, že to opravili. A padalo to dál.. takže.. jsme na novém servru. A když už, tak kompletní změna. Takže i redakčního systému. Zastaralý Drupal vyměnil WordPress, mnohem jednodušší, rychlejší, programátory celého světa stále vyvíjený. Pro vás to bude znamenat, že je web výrazně rychlejší při natahování, a pro nás admin je jako nebe a dudy. U natahování obrázků na OSUD jsme někdy trávili desítky minut…
  2. Doména OSUD.cz byla fantastická. K zapamatování, k vystihnutí v jednoduchosti toho, o co jde.. stala se symbolem, je to všeobecně známá značka, řekl bych, že velká část internetu ji zná. Část lidí miluje a navštěvuje, část lidí nenávidí, či se posmívá. Vznikl dokonce i web, který na stejné doméně, pouzhe pod subdoménou .biz měl mou snahu ničit a zesměšňovat. Navíc, .. energeticky být stále více spojen s osudem české země, nebo Čechů, je tak trošku sebevražda. Takže, využil jsem příležitosti, když změna, tak kompletní.

Takže, vítejte ve Věku Světla! 🙂

Je zde ještě jedna velká novinka. Náš web je nyní velmi dobře čitelný a přehledný i pro ty z vás, kteří si čtete své oblíbené čtení na mobilních telefonech, nebo tabletech!

Jsme na hraně s rozpočtem, nevím, jak dlouho vydržíme, ale zkusíme společně oslavit ty osmnáctiny v říjnu, resp. prosinci příštího roku. Možná vás požádáme o finanční pomoc. Uvítáme i případné sponzory, kteří by byli oschotni a schopni zaplatit více, než jen členský BASIC, nebo i GOLDEN poplatek. To je další změna. Máme zde dvě hladiny členství. BASIC a GOLDEN. V té GOLDEN bude každý měsíc několik článků navíc, ale hlavně to je řešení pro ty, kteří chtějí měsíčně a půlročně pomoci prostě těmi o 35,- Kč více, než jen 165,- Kč.

Děkujeme, že jste s námi. Ještě jsme stále tady. A možná, že teprve začínáme!

 

PS: V této chvíli je konvertováno již zhruba 50 uživatelských účtů z OSUDu. Přes link, který vám dorazil na email, je třeba ihned změnit vaše uživatelské heslo.

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 837 posts and counting.See all posts by veksvetl

5 komentářů: „Hodně štěstí, vítejte ve Věku Světla!

Napsat komentář