Jirkovou optikou (308. Volby? Jste rukojmí, ale ponechte vztyčenou hlavu!)

jiří maria mašek, vydavatel deníků OSUD.cz a Věksvětla.cz

To, co se děje, je, že končí starý svět. Po staletí zde vládly určité rody, nebo rasy, které tvrdě manipulovaly lidstvo. Pro jeho ovládnutí používaly manipulaci v podobě náboženství, válek, dnes to pokračuje ekonomickými nástroji, měnami, hypotékami, kursy, to všechno udržují v chodu média masové manipulace, a v posledních 10-20 letech také tzv. nevládní organizace, nebo think-tanky, zpravidla soustředěné pod jedno ideologické centrum. Kapitalismus se s hlasitým rachotem hroutí, ten konec možná, i díky zrychlujícím se kataklyzmatickým změnám, už přijde rychleji, než by někdo očekával.

V každém případě, je paradoxní, že reprezentantem nové doby na důležitém, v podstatě nejdůležitějším postu v zemi, je už tak trochu stará struktura, Miloš Zeman, ale je to tak… je iracionální, je v srdci, dělá si, co chce a co považuje za dobré, ne co mu diktují ze zahraničí, nebojí se v rozhlase říci kunda, pane redaktore, protože pussy ta kunda prostě je a celá ta kampaň ruských neziskovek tak hrozně smrděla.. To, co rozehrává před volbami zejména ve vztahu k propagandistickým novinářům, je vysoká hra a majstrštyk, klobouk dolů i před jeho tiskovým mluvčím, Ovčáček je při tom všem, jak ho ty internety nenávidí, navzdory celé té štvanici na jeho osobu, výsměchu, chová jako téměř polosvatý svatý a je nad věcí. Jiného kandidáta, než MZ, navzdory tomu, že to není ani zdaleka ideální, a i navzdory tomu, že se snaží být masarykovským prezidentem lidu, což není příliš pravda, prostě nemáme. Věřím, že bude znovu zvolen, udělejte pro to, prosím, všechno. Zároveň je zřejmé, že ke konci svého druhého mandátu zřejmě již nedojde, a abdikuje, ne-li něco horšího, tak jak jsem upozorňoval již před jeho prvním zvolením. Zdá se, že elity zvolily již jeho náhradníka, je jím, k mé né úplně radosti, Mirek Topolánek, symbol korupce a klientelismu. Přesto, domnívám se, že i on by případně dokázal držet jakous takous středovou pozici, otevřenou i Rusku a dalším zemím, ne být loutkou západu, jako všichni ostatní kandidáti.

A jak už jsem psal, Češi byli vždy proti, jsou tak naučení, tak je naučilo 100 let jejich historie, ale málo pro něco. Nemáme vize, utápíme se v minulosti, která plodí nové a nové inferno.. Přesto, nevedeme si vzhledem k tomu vůbec špatně. Velký dík za to patří určitě i „proputinovským“ malým blogům, nám jednotlivcům, který držíme prapor jiného názoru, mnohdy prapor konspiračních teorií, které se zhusta ukazují později jako naprosté pravdy. Díky vám a držme se, režim nás bude zakazovat, bude nás zřejmě časem i odvlékat do převýchovných-koncentračních táborů, protože máme špatné názory, jiné, než ty jejich.. ve jménu pravdy a lásky, ale my, a stále více občanů ČR víme, že je to zatím jen lež a nenávist, kterou nám představitelé polistopadového režimu, ruku v ruce s mocenskými centry v Bruselu, Washingtonu, nbo Tel Avivu, vládnou. Teď záleží na vás, jak moc satanskou hydru pustíte ještě více ukousnout si naší krásné vlasti… nedejte jí zhynouti, bratři a sestry, braňte se, braňme se. Ve jménu trpících Jugoslávců, Syřanů, Ukrajinců, Iráčanů, LIbyjců, které naše vojenská uskupení, jejichž jsme bohužel členy, surově napadla a zničila..

V erbu státního znaku máme lva. Nikoliv kvůli tomu, co bylo.. ale možná kvůli tomu, co bude.

Hrrr, na ně!

(druhá, volně navazující část)

Dobrá, přátelé, možná ještě jednu osobní zkušenost.
 
Jak víte, když jsem začínal blogovat, a když nás za to ještě neplatil Putin, tenhle hon na čarodějnice neprobíhal, tak jsem měl pifku na Klause. Z mnoha důvodů.. jedním z nich bylo, že na každého politika, na každou akci mi zpravidla přistane v redakci pár mailů, a někdo chce občas dát kafe, tak pijeme kafe a mluvíme s někým, kdo je „insider“. No, Klaus nebyl jednoznačně konstruktivní postavička. V podstatě udělal mnoho chyb, a je podivné, že se o nich nepíše ani teď, když už se o nich z pochopitelných důvodů nepsalo tenkrát. Tenkrát byli všichni novináři jeho fanoušky. U nás nezávislá žurnalistika neexistuje, není tady nikdo a nic, kdo by to dělal nezávisle.. tedy, neměl nějaký záměr, a nedostával od někoho nějaký prachy… až, až na těch pár kluků a holek, kteří dělaj ty blogy, a nemaj z toho zpravidla nic. Ale mají svobodu psát si, co chtějí.. tedy, zatím svobodu měli. No a za Klausem samozřejmě odteklo spousta peněz… nechci říct, že je má on, ale prostě umožnili to, takže nejen investiční fondy, které se rozpustily v Karibiku, ale také největší korporace světa, jako třeba PPF, jsou jeho dětmi.
 
Jak říkají Češi.. „Nezavřeli ho, tak byl šikovnej.“ Byla to obecně šmé doba. Celých těch 27 let. Ukradli nám všem tolik peněz, že pokud to někdo někdy spočítá, asi se budete chytat za hlavu.
 
Já z jednoho vánočního večírku v době aktivní vlády Béma vím, že tenkrát končil druhou miliardu.. jak se sám, už trošku pod parou, protože trpěl komplexy méněcennosti, jako všichni malí velcí muži, pochlubil společným přátelům, když večírek končil. A to byl prosím jen pražský primátor. Takže ty ministry, násobte deseti, ty vládní koalice, politické strany, násobte stovkama, nebo tisícema.. Jsme u biliónů…
 
To je ten rozměr, že vám tihle lidé hrozně moc ublížili. Ukradli vám nos, mezi očima. Ale víte, nikdy se mi nedoneslo nic na Zemana. Jasně, měl kamarády, a také to teklo jejich směrem.. jen ty jejich „PPF“ musíme vydělit desetitisíci.. všichni ti Mynářové a další. Ale věřím, že prostě prachy šly mimo Zemana. Zajímá ho politika, zajímá ho logika, zajímá ho sociální demokracie. Zajímají ho běžní lidi. A ti lidi ho prostě vnímají… a vědí, že tu je pro ně. Což od Horáčka, veksláčka už za komunismu, asi nelze úplně čekat. Když jsem poprvé poslouchal jeho projev, bylo to v aule VŠE během převratu, říkal jsem si, takhle chytrej člověk.. to by byl předseda vlády! To by byl prezident.. a ono se to splnilo, a já nejsem z jeho politické kariéry zklamán.
 
Mám jednu schopnost, kterou využívám spíš pro svou terapeutickou práci, než pro cokoliv jiného. Tou je vnímání energií. Jsem schopen nacítit lidi a vyskočí mi na vnitřním displeji stupeň jejich temnoty, to, zda jsou zlí nebo dobří lidé.. prostě saldo. Nemám tam číslo, ale pocit.. Když jsem byl jednou někdy na sklonku století na tenisovém turnaji na Štvanici, dal jsem si u stolečku vedle Klause s jeho suitou klobásku.. no a načetl si ho. Překvapilo mne to.. on prostě není špatný člověk, všechny jeho křivárny, které udělal, zřejmě překlopilo něco dalšího, co vykonal.. pro sebe, svůj rozvoj, své kamarády, své děti, své rodiče, anebo pro lidi. Nevidím to tam úplně zřejmé, ale zřejmě to tam je.
Vím, že mne jeho vrchní štáb poradců četl a ještě třeba čte dodnes. Možná studuje. Takhle nepřímo jsem tvořil politiku. Ale měl jsem škraloup, spustil jsem „ekologické emailování“, tak to vyznamenání nakonec počkalo na loajálního Adama Bartoše. Nezávidím.. nedělám aktivismus kvůli vyznamenáním. Vím, že nás – OSUD.cz – četlo mnoho politiků, divili byste se jakých. Ano, současní poskokové Bruselu, Jandové a další mohou být právem nasraní, ovlivnili jsme svým psaní několik generací Čechů. A dál ovlivňujeme a setrváme, dokud nás od těch kompů neodtáhnou do koncentráků. A budeme nejspíš psát i tam… a na motácích to dostávat ven.
 
No, a tak nějak podobně jako Klause vnímám i Babiše, co se energetiky vyzařování týče. Mám proti němu spoustu výhrad. Jasně, je to pásek, je to nejspíš grázl, co zlikvidoval spoustu firem a firmiček, ale to už prostě velká kápa, kapitáni průmyslu, bývají. Kapitalismus je svinstvo a brzy na něj dojde.. už je v smrtelných křečích.. důležité je ale to, aby nestáhl pod vodu s sebou i vás, a důležité je také to, co přijde po něm. Všímáte si, jak vůbec nemáme tuchu, co přijde? Umělci o tom nehrají, filosofové nefilosofují, ekonomové nemají alternativy.. je ticho. Příšerné a děsivé ticho. Jenže oni jsou připraveni, desítky let dopředu. A ta budoucnost je pro vás připravená a není vůbec hezká. Jo, budete se mít trošku líp, budete se mít jednou všichni stejně.. ale zůstanete otroky, a oni pány. Už navždy. Už vás mezi sebe nepustí. Ta brána se zavře. Vás nechají kupovat potraviny v Tescu a Glóbusu. Do vás a vašich dětí napíchají očkování a prášky, abyste byli unavení a šediví. O to víc vynikne jejich zářivost. O to víc vyniknou elitní školy jejich dětí. Sami si budou dovážet čisté potraviny jenom pro ně. Někdy je naleznete i v běžném obchodě, jsou na nich různé značky, podle čeho se poznají. Například královská koruna.. Takhle si to naplánovali…
Zatím neukradl, narozdíl od těch, co tu loupili těch 27 let zcela nepokrytě, ODS, ČSSD, TOP09, zatím neukradl nic.. jen prostě ulil nějaký prachy z Bruselu. Myslel si, že to projde.. a podváděl. Podváděl, jako podvádí 90% těch, co berou dotace. Znám firmy a lidi, kteří žádali dotace z Bruselu. Podváděli. Protože podmínky prostě nelze bez podvodu splnit. Kdyby nebyl politik, tak by mu to prošlo, jako to prošlo mnohým dalším. Jenže vyrostl, a protože začal mafii šlapat po hlavě, tak to na něj samozřejmě vytáhli, a chtějí ho skoupat, aby mohli ještě pár zbývajících věcí ukrást, i když církevní restituce byl majstrštyk, který už se asi nepodaří překonat. Ještě tu však pár věcí je… voda v síti i v zemi, elektřina, letiště, dálnice, pár důležitých pozemků, pár bank, které lze přimáčknout ke zdi a vydírat.. ještě tu ten biliónek leží na zemi. Jen se sehnout. Jasně, Babiš je taky mafie.. ale, je opravdu jeden rozdíl mezi Kalouskem, který oficiálně nemá prakticky žádný majetek, a přitom je na čelných místech žebříčku těch, kteří mají v srdci Evropy nejvíc.. protože mu nelze nic vzít, a mezi Babišem, kterému lze vzít všechno.

 

Takže, kdo říká, že Zeman nebo Babiš lžou, asi lžou, jasně.. abyste byli politikem, musíte se naučit lhát. Ale důležitý je, jaký je kdo člověk, a jak moc komu ublížil. Důležitý je, jak bude v následujících vodách, kdy EU bude hajpovat politický systém směrem do ostré totality, jak moc bude stát buď se svým lidem, anebo s panáky z Bruselu, či Washingtonu. To, kde stál Zeman, už víme. Snažil se stát uprostřed. Neříkal nic o tom, že máme odejít z EU, ale také se otevřeně zastal Putina, před tím honem, který na něj pořádají západní vlády, aby skryly své průsery a neúspěchy, aby skryly své války, aby dál mohly nerušeně krást, tak jako ti naši panáci.
 
Bohužel, nebudu schopen teď v lednu volit, nebudu v ČR, ale podle mne ten, kdo politiku sleduje, kdo jí rozumí, to nikomu jinému než Zemanovi tentokrát hodit nemůže. Pokud.. pokud nemá ve svém srdci hlubokou nenávist, nechce se pomstít, pokud není členem partajníků pražské kavárny. Pokud není členem velkopanské šlechty, která už s Čechy jako občany, a s ČR jako vlastní, nemá příliš společného. V pražských kavárnách už sedí Bruselané, Berlíňané.. dříve Češi, kteří převlékli kabáty. Zpravidla kvůli prachům. A že vy vyděláváte ve své montovně 15 tisíc hrubého? Nebo učíte děti za 16 tisíc hrubého? Nebo že vám finančák obstavil účty? Hele, na to sere pes. Ten kavárenskej pinč určitě. A bude na to srát jak Horáček, tak Drahoš. Tak doufám, že vy všichni, kteří politice rozumíte, a které nestrhla pražská kavárenská móda, že prostě Zemana na ten Hrad už v prvním kole dostanete. Budu vám i sobě držet palce. Je to špinavá hra.. vy jste jejich rukojmími. Tak to prostě ještě nějakou dobu bude, ale snažte se aspoň chovat i s těmi řetězy na rukou důstojně, a se vztyčenou hlavou.
Nezapomeňte, že ti, kteří tam budou házet jiné kandidáty, jsou především ti, kteří hlasitě aplaudovali klukům, kteří ukradli posvátnou vlajku, a pověsili tam trenky. Originální. Ale český osud si o tom myslí něco jiného.. a jeden z těch blbounů za to zaplatil životem. Jsou věci, na které se nesahá.. jsou věci, a lidé, kteří jsou nedotknutelní.
A pokud jste dosud nevěděli, koho budete volit, a viděli jste rozhovor Veselovského s Hannigem na DVTV, dýchly na vás 50. léta politické šikany, jen už už přivést ty bodré muže z STB čekající na Hanniga venku před redakcí… tak teď už myslím musíte mít naprosto jasno. Nenechme naši vlast ideologům. Nenechme ji cenzorům. Nenechme nakráčet potichu politické procesy, kdy budeme ještě rádi vzpomínat na pošťuchování a vzájemné si hájeni názorů v tenkrát ještě svobodných diskusích.

 

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 837 posts and counting.See all posts by veksvetl

2 komentáře: „Jirkovou optikou (308. Volby? Jste rukojmí, ale ponechte vztyčenou hlavu!)

  • 13.1.2018 (10:33)
   Permalink

   Je zajímavé, že slovy o pravdě lásce se často zaštiťují ti, kterým je v reálu spíše bližší ta lež a nenávist (nebo hrané pózy).

   Pokud volby nedopadnou tak, jak by si část lidí přála, tak to má zřejmě na svědomí skutečnost, že větší část lidí si prostě přála něco jiného. A to je základ demokracie, umět se smířit i s tím, že něco bohužel nedopadne tak, jak bych si přál.

Napsat komentář