Lidé na dálkové ovládání: Grafen má zaplnit nízkoenergetické, terahertzové komunikační spektrum

5. února 2020

(pozn. red.: Zhruba před rokem a půl poprvé oznámili všem pozorným, o co zhruba půjde… )

Vědci vytvořili nové grafenové zařízení, které dokáže uvolnit nové a nepolapitelné frekvence v elektromagnetickém spektru. Podle zprávy na webu phys.org umožní toto zařízení vědcům přístup k terahertzovým vlnovým délkám, což umožňuje revoluční technologie.

Většině lidí jsou známější mikrovlny a infračervené záření – obě vlnové délky světla, které spadají pod vizuální spektrum. Stejně tak pod úrovní našeho základního smyslového vnímání existují terahertzové vlny (THz), které se nacházejí mezi nimi a jsou nízkoenergetické, což vědcům ztěžuje využití jejich energie a její další využití pro technologie. Tento problém se nazývá „terahertzová mezera“.

V minulosti bylo překlenutí terahertzové mezery nemožné, protože s rozsahem mezi 30 mm a 30 µm byly signály THz vln (T-záření) příliš slabé pro praktické využití.


Aplikovaná fyzika zlepšuje kvalitu života

Tato nová schopnost detekovat a zesilovat T-záření předznamená novou éru lékařské, komunikační, satelitní a dokonce i kosmologické techniky.

Například rentgenové záření – používané pro širokou škálu lékařských zákroků – je ve velkých dávkách škodlivé, ale v současnosti je nezbytné pro rozsáhlý katalog lékařských služeb. T-záření nabídne bezpečnou, nedestruktivní alternativu, která změní lékařskou praxi.

Tým fyziků, kteří stojí za THz zesilovačem, použil k vytvoření nového zařízení grafen a vysokoteplotní supravodič, což je technicky nový druh optického tranzistoru.

Vlastnosti grafenu – průhledný, necitlivý na světlo a s nulovou hmotností elektronů – se skládá ze dvou vrstev grafenu. Ve spojení se supravodičem jsou bezhmotné elektrony uvězněny mezi těmito vrstvami jako (velmi) lehký sendvič.


Výkon „ex nihilo“ z grafenového zesilovače

Zařízení je jako celek připojeno ke zdroji energie, a když záření (energie) dopadne na vnější vrstvu grafenu, zachycené částice se připojí k vycházejícím vlnám a zesílí je.

„Když THz světlo dopadá na sendvič, odráží se jako zrcadlo,“ uvedl profesor Fedor Kusmartsev z katedry fyziky Loughborough University ve zprávě na webu phys.org.

„Hlavní je, že se odrazí více světla, než na zařízení dopadne,“ dodal. „Funguje to proto, že vnější energii dodává baterie nebo světlo, které na povrch dopadá z jiných, vyšších frekvencí elektromagnetického spektra. THz fotony jsou grafenem přeměněny na bezhmotné elektrony, které se zase zpětně přemění na odražené, energeticky nabité THz fotony. Díky této transformaci si THz fotony berou energii z grafenu – nebo z baterie – a slabé THz signály se zesilují.“


Terahertzová energie přichází k vědcům ve vašem okolí

Tento průlom, poprvé publikovaný v časopise Physical Review Letters, přiměl tým autorů z řad fyziků pracovat na dokončení prototypu zařízení, které bude brzy testováno. Profesor Kusmartsev doufá, že zesilovač bude komerčně využit do jednoho roku.

Až se dostane na pověstné pulty, profesor Kusmartsev očekává, že zařízení radikálně změní technologie, zejména při studiu a mapování lidského mozku.

translation by deepL, zdroj

Pozn. redakce:

Věnujte prosím grafenu pozornost, i nadále se mu budeme intenzivně věnovat, věnujte prosím pozornost i tomuto článku! Díky honzovi b. za překlad a publikaci. A věnujte prosím pozornost a zajistěte ve vlastním zájmu vysokou přítomnosti glutathionu ve svém organismu (schopnost jater detoxikovat).


Začali jsme tedy hledat, jaké materiály nebo lépe řečeno nanomateriály mohou způsobit tyto vlastnosti uvnitř těla, a přišli jsme na některé kandidáty. Jedním z nich byl zpočátku grafen. Grafen uvnitř těla získává magnetické vlastnosti a je supravodičem. Slouží k ukládání energie a kondenzaci a byl silným kandidátem. Aniž bychom zatím věděli, co je uvnitř lahvičky, uvědomili jsme si, že průmysl, nebo spíše burza grafenového průmyslu, má vysoké vzestupné špičky právě v době, kdy začínala očkovací kampaň C-19 na začátku roku, na přelomu prosince a ledna. Ale také, což je docela zajímavé, v průběhu očkovací kampaně proti chřipce.


Když jsme viděli možnosti, které má grafen, nebo spíše nanočástice oxidu grafenu uvnitř těla, pokud jde o neuromodulaci a pokud jde o snímání elektrofyziologických účinků neuronů pro mapování mozku, uvědomili jsme si možnost, že se grafen vstřikuje. Může být grafen vstřikován? Ano. Grafen lze vstřikovat. A ve skutečnosti již některé vědecké práce upozornily na možnost, že by mohl být použit jako nanoadjuvans ve vakcínách.
S touto hypotézou podezření jsme udělali to, co mohl udělat každý a co doporučuji udělat i vám, pokud máte přístup k lahvičce s vakcínou.
Měli jsme přístup k zapečetěné lahvičce od společnosti Pfizer, a to prostřednictvím žádosti určené pro univerzitu, konkrétně na mé jméno. Po nějaké době zkoumání Dr. Pabla Campry Madrida, doktora chemických věd, bakaláře biologických věd a člena univerzity v Almerii, jsme získali tuto předběžnou zprávu, kde nám bylo sděleno, že ve vzorku jsou skutečně pevné důkazy o přítomnosti oxidu grafenu, a že je to také hlavní složka toho, co mylně nazýváme vakcínou.

více na této stránce

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 851 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář