Francouzi se nevzdávají a usilovně protestují proti covidovému teroru

Tyler Durden, Zero Hedge
Waking Times

Proti novým epidemiologickým opatřením demonstrovaly v uplynulých dnech desítky tisíc lidí ve Francii, Velké Británii a Izraeli, přičemž největší počet protestů se odehrál v pařížské metropolitní oblasti.

Agentura Reuters informovala, že v Paříži a jiných francouzských městech v sobotu zaplavilo ulice přinejmenším 200 000 demonstrantů, pobouřených kvůli covid pasům. Imunitní pasy byly v Evropě zavedeny uprostřed čtvrté vlny koronavirové nákazy.

Nová opatření, vydaná prezidentem Emmanuelem Macronem, má za následek už třetí týden protestů. Covid pasem se identifikují osoby, které jsou buď plně očkované, mají imunitu po prodělaném onemocnění, nebo byly v průběhu posledních 72 hodin testovány s negativním výsledkem. Předkládají je při vstupu do barů, restaurací, prostředků hromadné dopravy a na jiná veřejná místa.

Nezastíraným cílem tohoto opatření je přimět k očkování občany, kteří mu dosud vzdorují.

Nicméně když vláda dupe po svobodě rozhodování o vlastním těle a nutí nezanedbatelný díl populace k tomu, aby si nechal dát experimentální vakcínu, lze čekat odpor – zvlášť když měla svoboda pro všechny nastoupit už po prvním kole vakcinace, a lidé čekali, že se vrátí k normálnímu životu.

Teď je tu však více omezení, méně svobody a vláda doufá, že do lidí natlačí experimentální farmaceutický produkt. Občané se bouří.

„Vzniká nám tu segregovaná společnost a to je podle mého názoru v zemi, kde jsou uznávána lidská práva, nemyslitelné,“ sdělila Guardianu učitelka Anne, která se účastnila jedné z pařížských demonstrací. Své příjmení reportérům sdělit odmítla.

„Tak jsem šla do ulic. Nikdy v životě jsem se nezúčastnila žádného protestu, ale myslím si, že naše svoboda je v nebezpečí.“

Protestující se setkali i v jiných velkých francouzských městech včetně Marseille, Lyonu, Montpelieru, Nantes a Toulouse. Skandovali „svobodu!“ a „ne covidovým pasům“.

V sobotu také protestovaly stovky odpůrců očkování v centru Londýna. Mnoho demonstrantů mělo s sebou děti – vládní plán na vakcinaci dětí je silně pobouřil.

Účastníci demonstrace drželi transparenty s nápisy typu „nechte naše děti na pokoji“ a „ruce pryč od našich dětí“.

Stovky lidí demonstrovaly i v Tel Avivu – proti novým covidovým opatřením, spočívajícím v opětovné povinnosti nosit roušky a v používání zdravotního pasu. Na transparentech měli napsáno „Žádná pandemie není – je to podfuk“.

Varianta delta přiměla země po celém světě ke znovupřijetí covidových restrikcí a k zavedení covidových pasů. Deklarovaným cílem je utlumit šíření viru. Opětovné narušení života občanů a osekání jejich svobod vede k masovým protestům.

Zdroj

Napsat komentář