Opravdu je to koronafejk – šéf bulharské asociace patologů tvrdí, že neexistují žádné protilátky specifické pro nový koronavirus

Arjun Walia

Předseda Bulharské patologické asociace, dr. Stojan Alexov, označil WHO za „zločinnou medicínskou organizaci“, která vyvolává strach a hysterii nepodloženou skutečnými, ověřitelnými důkazy existence pandemie.

Dr. Alexov je rovněž přesvědčen, že aktuálně neexistuje možnost vyvinutí vakcíny proti viru. Ještě více šokující je, že podle jeho slov evropští patologové dosud neidentifikovali žádné konkrétní protilátky typické pro SARS-CoV-2.

Tyto ohromující výroky poněkud zpochybňují horečnou aktivitu, s níž farmaceutické společnosti vytvářejí vakcíny, které už jsou dokonce ve fázi klinických testů.

Tyto pochybnosti se vztahují i na údajný objev protilátek ke koronaviru (které se začínají používat k léčbě pacientů). Na těchto protilátkách jsou postaveny drahé (a bohužel také nepřijatelně nepřesné) sérologické testy používané v mnoha zemích. Na přítomnosti těchto specifických protilátek v krvi mají být dokonce založeny imunitní certifikáty prosazované Billem Gatesem. Ty se mají začít intenzivně používat v 15 zemích včetně Velké Británie, USA a Kanady v podobě tzv.  COVI-PASSu.

Tělo si vytváří specifické protilátky na patogeny, s nimiž se setká. Jsou to tzv. monoklonální protilátky a zjišťování jejich přítomnosti je jedním z mnoha klíčových úkolů patologie. Ta k tomu využívá tzv. imunohistochemických postupů, které spočívají v označení protilátek barvou ve vzorcích. Patologové pak zkoumají vzorky tkání získané biopsií či pitvou a sledují, zda a kde se v nich vyskytuje příslušné zbarvení, a tudíž i patogeny, na něž si organismus vytvořil protilátky.

Pokud tedy nebyly k novému koronaviru určeny protilátky, nemohou patologové zjistit, zda je v těle přítomen virus SARS-CoV-2. Nemohou potvrdit, zda za pacientovu nemoc skutečně může tento virus, nebo ne.

Prohlášení dr. Alexova je velmi kontroverzní, ale je nutné podotknout, že tento lékař má nezpochybnitelnou reputaci. Svoji profesi vykonává 30 let, je předsedou Bulharské patologické asociace, členem komise poradců Evropské patologické společnosti a vedoucím oddělení histopatologie v Onkologické nemocnici v bulharském hlavním městě Sofii.

Dr. Alexov ostatně není sám, kdo tvrdí podobné věci. Prezident Tanzanie John Magufuli se už dříve nechal slyšet, že dovezené sady na testování koronaviru jsou chybné a produkují tolik falešně pozitivních výsledků, že je místní lékaři otestovali i na kozách a dokonce na papáje. Testy vyšly pozitivní. John Magufuli prohlásil: „Něco se děje. Už dříve jsem říkal, že ne každá pomoc, kterou tato země obdrží, je pro ni dobrá.“

Víra v to, že masmédia přinášejí správné informace založené na faktech, rychle klesá i u důvěřivějších částí obyvatelstva. Počet lidí, kteří začínají zpochybňovat kroky a opatření vlády, vůčihledně narůstá. Tento vývoj je typický pro každou situaci, která zahrnuje hromadné „ohrožení“, ať už pandemií, terorismem nebo něčím jiným. Jako by tyto události zároveň podporovaly kolektivní probouzení. Stále více lidí si uvědomuje, že ti, kdo přicházejí (často s drastickým) řešením nějakého problému, měli nejspíš prsty i v jeho vzniku. Taková je moderní geopolitická strategie; funguje to tak už nějakou dobu.

Právě teď probíhá bitva o lidské vnímání, o jeho kontrolu. Odráží se nejen na koronavirové situaci, ale i na jiných událostech.

Veškeré informace, které by mohly pro oficiální výklad událostí představovat hrozbu, narážejí na tvrdou opozici a často i zesměšnění. Renomovaným vědcům (a v koronavirové krizi jich promluvilo celkem dost), kteří si dovolí oponovat, se rychle dostane nálepky konspiračních teoretiků a jejich názory jsou smeteny ze stolu.

S Covidem-19 je to zvlášť těžké. Příznaky jsou různorodé, testy nespolehlivé, hysterie kolem jeho výskytu obrovská a vládní opatření donedávna nepředstavitelná. V informacích je z důvodu jejich různorodosti těžké se vyznat.

Mnoho lidí se začíná spoléhat na své vlastní informační zdroje a rešerše k tématu, místo na zprávy z oficiálních zdrojů. Zároveň jim dochází, jaká síla se skrývá v kolektivu. Pokud jsme schopni se spojit a sedět doma, případně chodit po ulici se zakrytým obličejem kvůli (neprokázanému) koronaviru, čeho dalšího bychom při vzájemné spolupráci byli schopni dosáhnout? Opravdu potřebujeme držet u moci veřejné figury, které nemají na srdci naše blaho? Proč je vůbec dál volíme? Proč podporujeme systém? Čím více se nás probudí, tím větší šance na změnu.

Celé video s českými titulky ZDE: https://www.topcz.net/nikdo-cele-zemi-nezemrel-coronavirus-dulezita-odhaleni-dr-%E2%80%8B%E2%80%8Bstojana-alexova-video-titulky-cz/

Zdroj

Napsat komentář