Pár jednoduchých metod, jak se obrátit pro radu k intuici

Andrea Schulman 

Mnozí věří tomu, že mimosmyslovými schopnostmi disponuje jen hrstka lidí. Ve skutečnosti máme všichni zabudovanou jednu „mimosmyslovou“ schopnost: intuici. S trochou praxe můžete posílit své spojení s intuicí a naučit se ji vnímat tak dobře, že se na ni budete moci spolehnout.

Jestliže se pokoušíte zlepšit svůj život, je intuice nejlepší zdroj, k němuž se můžete obracet pro radu. Vždycky zná správnou odpověď, a když jí budete naslouchat, povede vás směrem, který pro vás bude vždy zcela nejlepší.

Je řada způsobů, jak komunikovat s intuicí. Pokud máte zájem o zlepšení kontaktu s tímto vnitřním zdrojem správných reakcí a odpovědí, bude nejlepší, když si vyzkoušíte několik různých technik a najdete si tu, jež s vámi bude rezonovat nejvíce. Dobré jsou tyto:

  1. Ptejte se svého těla: Když si nejste jistí, kudy se v životě vydat, zeptejte se svého těla! 

Například jste dostali nabídku nějakého zaměstnání, ale nejste si jistí, zda byste je měli vzít. Sedněte si tedy a zavřete oči. Několikrát se nadechněte a vydechněte. Čekejte, dokud se vnitřně zcela neztišíte. Pak se zeptejte svého těla, zda byste tu práci měli vzít a představte si, jak ji přijímáte. S očima stále zavřenýma si v duchu projeďte své tělo a všímejte si, jaké pocity se dostavují.

Vaše intuice se postará o to, aby se nějaké pocity skutečně projevily. Odpověď ANO vyvolá vysloveně dobrý pocit. Vaše tělo bude vibrovat energií, naskočí vám příjemná husí kůže nebo budete v srdci cítit vzrušení. Odpověď NE se dostaví jako špatný pocit. Budete se cítit vyčerpaní, bolaví nebo budete pociťovat tíži v žaludku.

  1. Sledujte okolní znamení:Nemusíte se pro radu obracet pouze ke svému tělu, ale i k okolnímu prostředí. 

Například si povídáte s někým z přátel a konverzace se dostává do poněkud nebezpečných vod. V takovém případě se můžete letmo podívat stranou nebo vzhlédnout a zaznamenat, k čemu to vaše oči ihned přitáhne. Třeba to bude stopka na konci ulice nebo nějaká výstražná značka – pak bude jasné, že máte raději změnit téma hovoru nebo našlapovat opatrně.

Náhody neexistují, znamení se ve vašem zorném poli nenacházejí bezdůvodně. Důvěřujte tomu, že v časech, kdy budete skutečně potřebovat vedení, vám znamení a signály, k nimž vás to bude přitahovat, poskytnou nápovědu, varování, nebo podporu.

  1. Zvolte si svá „šťastná znamení“: Další jednoduchý způsob komunikace s intuicí spočívá v určení a vnímání osobních šťastných znamení.

Možná je to pro vás čtyřlístek, motýl nebo určitá značka automobilu. Zavřete oči a požádejte svou intuici, ať vám ukáže vámi zvolená šťastná znamení, až budete na správné cestě.

Kdykoli je teď uvidíte (nebo o nich uslyšíte), budete vědět, že vám vaše intuice poskytuje kladnou zpětnou vazbu. Šťastná znamení jsou něco jako pokývnutí od vesmíru, která vám dávají vědět, že se rozhodujete správně.

  1. Zeptejte se a zapomeňte: Svou intuici můžete požádat i o složitější odpověď, než je prosté „ano“ a „ne“!

Sedněte si, zavřete oči a soustředěně alespoň minutu myslete na svoji otázku. A pak to nechte jít! Přesuňte se v myšlenkách k něčemu jinému. Věřte tomu, že vám intuice odpověď zajistí.

Možná pak dostanete nějaký výborný nápad ke své situaci během řízení nebo ve sprše nebo uprostřed nějakého rozhovoru. Ten nápad vám naskočí v hlavě jakoby odnikud.

  1. Vyspěte se na to: Sny jsou fantastický prostředek komunikace s intuicí.  

Tuto strategii je nejlepší realizovat před usnutím. Zavřete oči a soustředěně myslete na otázku, kterou chcete položit své intuici.

Odpověď se možná projeví ve snu, na který si ráno vzpomenete. Je také celkem možné, že si své sny nebudete pamatovat vůbec, ale ráno budete prostě vědět, co máte dělat.

Vždycky je dobré se na důležitá rozhodnutí vyspat. Ve snovém stavu jste výborně spojeni se svou intuicí.

Každou z těchto strategií je snadné začlenit do života a navíc to může být zábava! Postupně si můžete vyvinout vynikající vnímání intuice. Pak zjistíte, že než byste nad svými otázkami a dilematy neustále obsesivně přemítali, budete raději v klidu přijímat rady od své intuice a nechávat se vést.

Kdykoli pocítíte spojení s intuicí nebo se vám dostane odpovědi na vaše otázky, věnujte okamžik tomu, že za intuitivní vedení vyjádříte vděčnost. Čím více budete s vděkem myslet na pomoc, jíž se vám díky intuici dostalo, tím snáze budete tuto pomoc přijímat v budoucnu. Vesmír rád odměňuje vděčná srdce.

 

Zdroj

Napsat komentář