Studie prokázaly, že imunita proti covidu, získaná očkováním od Pfizeru, mizí už po dvou měsících, obzvlášť u rizikových skupin

(Natural News) Dvě různé studie prokázaly, že jen pár měsíců po aplikaci vakcíny od Pfizeru strmě klesá množství protilátek v krvi a že covidová infekce je mnohem častější u očkovaných jednotlivců.

Navzdory těmto studiím společnost Pfizer 7. října ohlásila, že požádala federální úřad pro kontrolu potravin a léčiv o svolení k používání této vakcíny u dětí od 5 do 11 let.

Studie z Izraele ukazuje, že imunita začíná strmě klesat po dvou měsících od očkování

Izraelští vědci posoudili v rámci plánované dlouhodobé studie data o 4 800 zdravotnících. Jejich studie ukázala, že množství protilátek po druhé dávce vakcín od Pfizeru rychle klesá, zejména u mužů, osob nad 65 a pacientů s poruchami imunity.

Vědci zjišťovali hladinu protilátek nejprve 4-17 dnů po aplikaci druhé dávky a následně každé čtyři týdny po dobu šesti měsíců. Nejvyšší titr byl vždy zjištěn v období od 4 do 30 dnů po druhé dávce.

Výrazem titr se označuje koncentrace nějaké látky v tekutině, například protilátek v krvi.

Dále vědecký tým pozoroval významný postupný pokles hladiny imunoglobulinu.

Klesání hladiny protilátek je po očkování celkem běžné, ale rozhodně ne takovou rychlostí. Například po očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám se množství protilátek snižuje každý rok dejme tomu o pět až deset procent.

Studie z Kataru: pět měsíců po druhé dávce už je očkování prakticky k ničemu

Druhá studie proběhla v Kataru, kde je vysoká proočkovanost, a zkoumala přímo nemocnost.

Získaná data ukázala, že první dva týdny po první dávce vakcíny od Pfizeru je účinnost očkování velmi nízká. Třetí týden po první dávce vzrůstá na 36,8 % a vrcholu dosahuje první měsíc po druhé dávce: 77,5 %.

Pfizer se chlubí údajnou 95% účinností své vakcíny, ale v Kataru to tak nebylo. Pět až sedm měsíců po druhé dávce už byla účinnost jen cca 20 %.

Společnost Pfizer si ovšem zaplatila vlastní studii, z níž její vakcína vychází podstatně lépe. Podle této studie účinnost vakcíny 6 měsíců od podání druhé dávky klesá cirka o polovinu, což je tak akorát „dobré“, aby se lidé museli přeočkovávat, ale zase ne tak zlé (míněno pro zisky firmy), aby očkování odmítli úplně jakožto víceméně neúčinný a navíc riskantní podnik.

Další jsou na řadě děti

Společnost Pfizer požádala 7. října FDA o autorizaci své vakcíny proti covidu k očkování dětí ve věkovém rozmezí 5 – 11 let. Ty by dostávaly oproti dospělým třetinovou dávku. Výsledky, založené na předběžných testech, by měly být stanoveny během tohoto podzimu.

Bývalý reportér listu New York Times a spisovatel Alex Berenson varuje, že z klinických dat, která Pfizer získal, nevyplývá žádný přínos pro děti, které vakcínu dostanou. Dále upozornil na to, že údaje získané na základě testu, jehož se zúčastnilo 2 300 dětí, ukazují jen to, že dětský organismus vytváří spike proteiny – nic dalšího, včetně protilátek, o skutečné imunitě nemluvě. A to už se vůbec nehovoří o tom, že covid je pro děti méně nebezpečný než sezónní chřipka, zato má očkování nepřehlédnutelné vedlejší účinky (stejné jako u skupiny 16 – 25 let) – silnou bolest hlavy, únavu a horečku.

Berenson napsal, že tiskové prohlášení společnosti Pfizer z 20. září, v němž jsou uvedeny výsledky testů, nezmiňuje ani to, zda očkování snižuje pravděpodobnost hospitalizace. Ono je to beztak skoro jedno, protože vážný průběh covidu zdravým dětem prakticky nehrozí. Pak se ovšem nabízí otázka, k čemu je očkování dětí vůbec dobré.

Takže si to shrňme: vakcína Pfizeru chrání dospělé, a obzvlášť ty, kteří patří do některé z ohrožených skupin, skutečně dobře jen pár měsíců. Vyznačuje se řadou vedlejších účinků, z nichž některé mohou být velmi vážné. Dětem není vůbec k ničemu, jen jim nabourá imunitu. Závěry nechť si udělá každý sám.

Zdroj

Napsat komentář