WHO odmítá proti covidu doporučit ivermektin, třebaže jeho účinnost potvrzují její vlastní data

Joe Martino

Světová zdravotnická organizace (WHO) minulý týden aktualizovala své směrnice k onemocnění COVID-19 a k farmakům, která lze použít k jeho léčení. Bohužel do nich opět nezahrnula ivermektin, a to navzdory  metaanalýze (následné analýze více studií či klinických testů), která ukázala, že při léčbě tímto prostředkem se dostavuje 81% pokles úmrtnosti pacientů než při standardní léčbě. Patrný byl dále 64% pokles počtu hospitalizací. To jsou pádná čísla, a přesto se WHO nasazení ivermektinu brání.

Jak uvedl filipínský zástupce ve WHO, Rabindra Abeyasinghe, aktuálně dostupné údaje „nejsou dost silné, abychom mohli hájit používání ivermektinu při léčbě či prevenci covidu“.

Dále pokračoval v tom smyslu, že bez kvalitních podkladů by WHO svým doporučením vyvolávala ve veřejnosti falešný pocit bezpečí. To je sice pochopitelné, ale víme-li, jak efektivní a bezpečný ivermektin je, určitě by se nejednalo o falešné naděje. Zajímavé je, že WHO nemá problém doporučovat veřejnosti experimentální vakcíny!

Přitom ivermektin není na rozdíl od mRNA vakcín žádná novinka. Jedná se o lék, jenž se používá už dlouhá léta, třebaže k jinému účelu. Dodneška proběhlo 49 studií ivermektinu (26 z nich byly randomizované, placebem kontrolované klinické testy), které prokazují, že toto farmakum covid skutečně léčí.

Už v prosinci 2020 řada amerických lékařů žádala regulační úřad CDC, aby se ivermektinem seriózně zabýval, neboť v něm viděli nepopiratelný léčebný potenciál, ale žádost nedopadla na úrodnou půdu.

Souhrnné výsledky studií účinků ivermektinu na covid ukazují, že v 80 % dochází ke zlepšení stavu pacienta, když je medikament podán časně, v 89  %  když se užívá preventivně, a v 50 % případů se stav pacienta po podání ivermektinu zlepší i tehdy, když jej dostane v pozdních fázích infekce. Možná si lámete hlavu, proč se bezpečný, dlouhodobě používaný lék, který navíc vykazuje značnou účinnost, na covid nepoužívá, ačkoli experimentální vakcíny ano. Je v tom háček: vakcíny se sice používají, ale v nouzovém režimu. Nebyly oficiálně schváleny a žádný jejich výrobce neponese odpovědnost za újmu, kterou způsobí lidem. Na rozdíl od ivermektinu u vakcín ještě neproběhly žádné kompletní dlouhodobé studie bezpečnosti.

Antiparazitikum ivermektin objevili William C. Campbell a Satoshi Ōmura v 70. letech. Původně veterinární přípravek byl později schválen k použití i v humánní medicíně. V roce 2015 oba vědci za objev obdrželi Nobelovu cenu. Zde je úryvek tiskového prohlášení Nobelova výboru:

„Dnes se odvozenina avermectinu ivermektin používá ve všech částech světa, jež jsou sužovány parazitárními onemocněními. Ivermektin je vysoce efektivní proti řadě parazitů, má omezené vedlejší účinky a je volně dostupný po celé zeměkouli. Důležitost ivermektinu pro zlepšování zdraví a pohody milionů osob postižených říční slepotou a lymfatickou filariázou, především v nejchudších oblastech světa, je nezměrná. Léčba je tak úspěšná, že jsou tyto nemoci na prahu vymýcení, což by byl velký krok v historii lidstva.“

Nemoc skoro vymýcená bez očkování? Zajímavé. Možná by to s covidem dopadlo stejně, kdyby se potenciálu ivermektinu dostalo větší mediální a hlavně odborné pozornosti. Je trochu znepokojivé, že se [americká] média neobtěžovala informovat o problematice ivermektinu. Vzhledem k tomu, jaký díl populace se co do získávání informací spoléhá výhradně na mainstreamová média, lze oprávněně říci, že v této věci mainstream nedělá svou práci.

Existuje řada prostředků, které se jeví slibně, co se týče prevence a léčby covidu-19. Mám na mysli především vitamin D a vysoké dávky vitaminu C, nyní i ivermektin. Naneštěstí je oficiální přístup takový, že se tyto prostředky ignorují, všem se nasadí rouška a zakáže se všechno možné. Řešením je prý očkování experimentální vakcínou. Když lidé veřejně vysloví otázku, proč jsou jiné metody ignorovány, dočkají se výsměchu a označení za konspirační teoretiky.

Já si také nemyslím, že je ivermektin nějaký zázračný lék, ale naznačuji, že v kultuře, která se nesmírně bojí nějaké nemoci, je pokrytecké ignorovat bezpečný a potenciálně účinný lék a zároveň propagovat experimentální vakcíny.

Pokrytectví je poznávacím znamením současné situace. Nedostatek transparentnosti a čestnosti při rozhodování o opatřeních, jež mají řešit covidovou krizi, bije do očí. Lidé si toho všímají – i ti, kteří se dřív smířili s lecčíms.

Jak říkám už delší dobu, nedůvěra ve vládnoucí instituce není důsledkem nějakých bláznivých internetových konspirací, nýbrž rostoucí vnímavosti občanů vůči takovým druhům jednání oněch institucí, jež nedávají smysl.

WHO uvádí ivermektin na svém seznamu nezbytných léčiv pro rok 2019. Proti parazitárním onemocněním je ivermektin úžasně účinný a navíc je jeho bezpečnost ověřena nejen studiemi, ale i dlouhými lety praxe, avšak proti covidu jej nasadit nemůžeme. Bylo by nezodpovědné neptat se proč.

Zdroj

Napsat komentář