Průzkum veřejného mínění: čím více dávek „očkování“ proti covidu, tím větší víra v oficiální protiruskou propagandu

(Natural News)  Nový průzkum veřejného mínění, který provedla kanadská národní agentura EKOS, ukázal, že čím více člověk dostane dávek „vakcíny“ proti covidu-19, tím větší je pravděpodobnost, že zároveň věří každému slovu korporátní mediální propagandy o ruské invazi na Ukrajinu.

Neočkovaní Kanaďané podle této ankety ve srovnání se svými třikrát „očkovanými“ spoluobčany 12x častěji věří tomu, že Putinova invaze na Ukrajinu byla oprávněná. Téměř nikdo z těch, kdo jsou „plně očkovaní“ nepodporuje tento Putinův krok.

Pouhá dvě procenta třikrát očkovaných Kanaďanů uvedla, že podporují Putinův útok. U neočkovaných to bylo 26 %. Ředitel společnosti EKOS, Frank Graves, je přesvědčen, že vakcinační status je dosti spolehlivým indikátorem toho, jak se bude ten který občan stavět k situaci na Ukrajině.

Průzkum ukázal, že „plně očkovaní“ podporují prakticky cokoliv, co je „pro Ukrajinu“, od humanitární pomoci po konfiskaci majetku ruských oligarchů. Pravděpodobně z toho důvodu, že když médiím uvěřili s očkováním proti covidu, tak musejí tatáž média mít pravdu i o tom, že Ukrajina je dobrá a Rusko zlé.

„Každopádně valná většina očkovaných Kanaďanů souhlasí s opatřeními, která mají pomoci Ukrajině a poškodit Rusko, což je postoj, který zaujímá jen drobná menšina neočkovaných,“ informoval list Toronto Star, který, soudě z jeho obsahu, podporuje Ukrajinu.

Graves tvrdí, že neočkovaní podporují Rusko, protože moc čtou na internetu

Průzkum proběhl mezi 9. a 13. březnem. Náhodně vybranému vzorku 1 035 Kanaďanů byla položena série otázek o Rusku a Ukrajině.

Deset procent respondentů uvedlo, že nejsou očkovaní. Zbytek si nechal dát od jedné do tří injekcí proti covidu, aby tak stvrdil svoji poslušnost vůči Trudeauovu režimu.

Z těch, kteří obdrželi tři injekce, celých 82 % vyslovilo souhlas s uvalením tvrdších sankcí na Rusko, i kdyby to mělo znamenat mnohem vyšší ceny potravin a vytápění.

Naproti tomu jen 18 % neočkovaných respondentů vyjádřilo svoji podporu sankcím.

Co se týče přijímání ukrajinských uprchlíků, 85 % třikrát očkovaných uvedlo, že příval běženců přijmou s otevřenou náručí. Tyto pocity sdílí jen 30 % neočkovaných.

Respondenti se třemi dávkami téměř jednomyslně věřili tomu, že je Rusko v rámci invaze vinno pácháním válečných zločinů. Podobné přesvědčení vyjádřila necelá 33 % neočkovaných.

Průzkum slovy instituce, která jej prováděla, odhalil, že „poměrná většina odmítačů očkování pociťuje podstatně větší sympatie k Rusku“. Pravděpodobně kvůli tomu, že stejně jako v případě injekcí proti covidu neočkovaní pečlivě rešeršovali a zjišťovali si nezávislé informace, místo aby tupě spolkli cokoli, co jim naservírují váleční propagandisté.

Jak se dalo čekat, Toronto Sun o tom informoval jako o něčem špatném. I samotného Gravese výsledky rozčilily. Označil je za důsledek „vysoce leptavých vlivů dezinformací“.

Ironií osudu se Graves domnívá, že mají neočkovaní jiné názory, neboť „si to čtou na internetu“ a „konzumují to z těch samých zdrojů, které jim dodávaly antivakcinační materiály“.

To samé ovšem platí o plně očkovaných, kteří všechny své informace dostávají z CNN a podobně, ale o tom Graves pomlčel. Raději předstíral, že jeho názory jsou fakta a názory všech ostatních dezinformace.

Zdroj

Napsat komentář