YouTube definitivně zakázal veškerý obsah, jenž zpochybňuje účinnost a bezpečnost očkování

Sayer Ji

Dne 29. září YouTube ohlásil nové „zásady nakládání s dezinformacemi o očkování“, a to v článku Zvládání škodlivého obsahu o očkování na YouTube, z něhož okamžitě citovaly stovky mainstreamových zpravodajských článků, psaných v tom duchu, že se jedná o velké vítězství nad antivakcinačním obsahem.

Novinové články zpravidla obsahovaly ještě nactiutrhačné výroky pochybné, netransparentně financované skupiny, zvané Centrum pro boj s digitální nenávistí, směrem k tzv. „tuctu hlavních dezinformátorů“ (což je 12 prominentních zastánců zdravého životního stylu, kteří jsou pro establishment obzvlášť nepohodlní).

Zmíněný blog YouTubu je uveden všeříkajícím odstavcem: 

Youtube nedovoluje obsah, který představuje vážné riziko mimořádné újmy způsobené šířením medicínských dezinformací o aktuálně podávaných vakcínách, jež jsou schváleny jako bezpečné a účinné jak místními zdravotnickými úřady, tak Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Toto se omezuje na obsah, jenž je v rozporu se směrnicemi místních zdravotnických úřadů a WHO o bezpečnosti, účinnosti a obsahu vakcín.

Dále YouTube důkladně vysvětluje, „co tyto zásady znamenají pro vás, jakožto tvůrce obsahu“:

Jestliže vkládáte obsah

Nevkládejte na YouTube obsah, jenž zahrnuje škodlivé dezinformace o aktuálně schválených a podávaných vakcínách. Jedná se o tyto okruhy:

Bezpečnost očkování: obsah, v němž bude uvedeno, že očkování vyvolává chronické vedlejší účinky s výjimkou vzácných vedlejších účinků uznávaných zdravotnickými úřady

Účinnost očkování: obsah, v němž bude uvedeno, že očkování nebrání přenosu nákazy a/nebo nebrání onemocnění příslušnou nemocí 

Obsah očkovacích látek: klamný výklad látek obsažených ve vakcínách

Příklady

Tady jsou některé příklady obsahu, který není na YouTube dovolený:

Tvrzení, že vakcíny způsobují vznik chronických vedlejších účinků, například:

    rakoviny

    cukrovky

    jiných chronických vedlejších účinků

Tvrzení, že vakcíny nesnižují riziko přenosu nákazy

Tvrzení, že vakcíny obsahují látky, jež nejsou uvedeny ve složení, například biologickou hmotu z lidských plodů či vedlejší produkty živočišného původu

Tvrzení, že vakcíny obsahují látky či zařízení, určená k identifikaci nebo sledování jejich příjemců

Tvrzení, že vakcíny mění genom příjemce

Tvrzení, že MMR očkování způsobuje autismus

Tvrzení, že očkování je součástí depopulační agendy

Tvrzení, že očkování proti chřipce způsobuje chronické vedlejší účinky, například neplodnost

Tvrzení, že očkování proti HPV viru způsobuje chronické vedlejší účinky, například ochrnutí

Orwellovská prohlášení YouTube představují vysoce znepokojivou formu státem placených dezinformací, které prohlašují, že chrání uživatele před tím samým, co samy dělají.

YouTube je v tomhle papežštější než papež, protože například k očkování proti covidu povoluje jen takový obsah, jenž bude bezpodmínečně chválit jeho údajnou bezpečnost a účinnost. Přitom oficiální dohledový systém americké vlády nad vedlejšími účinky vakcín (VAERS), který je navíc známý tím, že reportuje asi jen jedno procento případů, ukazuje, že na vakcíny dosud zemřelo přes 15 000 lidí. Onu „mimořádnou újmu“ tudíž způsobuje samotný YouTube se svojí cenzurou, kvůli níž se bude muset mlčet o rizicích experimentálních vakcín.

A kdyby byly vakcíny účinné, tak k čemu je potřeba přeočkování? A proč dostávají očkovaní covid? Nicméně podle nových zásad platných na YouTube povede pouhé pokládání takových otázek k vyřazení z platformy, přičemž budete jak vy, tak váš obsah označeni za „nebezpečné“ veřejnosti.

Oficiální stanovisko YouTube, tedy že svoboda projevu ve vztahu k tématům s nesmírnou důležitostí pro lidské zdraví, jako například k podstatě, původu, rizikům a přínosům očkování proti covidu-19 způsobuje „mimořádnou újmu vzniklou šířením medicínských dezinformací“, je drzost nejvyššího kalibru. A vezmeme-li v úvahu, že YouTube spadá pod mateřskou společnost Googlu, Alphabet, Inc., která financuje WHO a CDC, vlastní farmaceutické a biomedicínské firmy a sama inkasuje stovky milionů dolarů od výrobců vakcín, jako je GlaxoSmithKline, je jednání YouTube za hranicí střetu zájmů.

Ještě znepokojivější je to, co nové zásady YouTube způsobí stovkám milionů uživatelů, kteří buď budou muset praktikovat autocenzuru, nebo jim bude hrozit nucený odchod z platformy. Miliony lidí, kteří by byli dříve promluvili, budou mlčet a zdánlivě souhlasit s agendou, která nekompromisně ututlává škody napáchané vakcínami proti covidu a stejně vytrvale potlačuje bezpečnější, přirozené alternativy. Nedokážu říci, co z toho je větší nehoráznost: otevřená cenzura, nebo nucená autocenzura?

Nejnovější rozhodnutí YouTube je vyhlášením války pravdě a právu veřejnosti na informovaný souhlas. Ke svému úspěchu však bude vyžadovat mlčenlivý souhlas/poslušnost milionů uživatelů. 

Zůstanete tam, nebo se stanete součástí řešení?

Zdroj

Napsat komentář