Z očkování se stalo nedotknutelné téma – cenzura je téměř všudypřítomná

z článku dr. Josepha Mercoly

Je výroba a prodej vakcín výnosná? To si pište! Mnozí propagátoři očkování se ohánějí argumentem, že vakcíny svým výrobcům přinášejí jen minimální zisk, a tudíž za současnou očkovací mánií nestojí finanční motivy. Jediný příklad: před dvěma lety uvedl blog Skeptical Raptor, že „konspirační teorie o ziskové výrobě očkovacích látek je dodneška jeden z nejvtipnějších mýtů antivakcinačního světa“.

Skutečnost je taková, že např. v roce 2015 vydělala společnosti Pfizer vakcína proti pneumokokům Prevnar 13 více peněz než oba její „bestsellery“, Lipitor a Viagra; tržby za Gardasil 9 činily podle CNBC v roce 2018 tři miliardy dolarů (zdroje informací jsou uvedeny pod orig. článkem).

Jak poznamenal list Financial Times, „zisky z prodeje Prevnaru 13 se v roce 2015 vyhouply na 6,25 miliardy díky doporučení vlády USA, podle nějž by se tato vakcína měla začít používat i u seniorů nad 65 let, a ne jen u dětí. Úspěch Prevnaru dokazuje, že vakcíny mohou být stejně lukrativní jako kterákoli jiná léčiva“.

Cenzura brání sdílení zkušeností z první ruky – pokud jsou negativní

Když máte nějaký výnosný byznys, potřebujete si ho chránit a hlídat si jeho průběžný růst. To je ve světě obchodu normální. Co není normální, je zapojit vládu, která nařídí používání vašeho produktu a zároveň zakáže sdílení nepříznivých recenzí, které by mohly mít neblahý vliv na jeho prodej a/nebo vás přimět ke zvýšení jeho bezpečnosti.

A přesně to se děje v oblasti výroby vakcín. V nedávných měsících jsme byli svědky vysloveně šokujících snah o cenzuru negativních zpráv o očkování. Důvodem je prý to, že „dezinformace“ o očkování brání lidem činit rozumná rozhodnutí o zdravotní péči.

Nenechte se však mýlit. Ve skutečnosti se děje to, že Big Pharma a vláda blokují pokusy rodičů dětí, které utrpěly v souvislosti s očkováním újmu, o sdílení jejich příběhů. Nechtějí, aby zazněla smutná pravda, že očkování je spojeno s riziky. Ta konfrontace probíhá mezi vládou ovládanou korporacemi a rodiči poškozených dětí, a ne mezi vládou, pečující o občany, a šiřiteli dezinformací.

Na újmě způsobené očkováním není nic dezinformačního. Dezinformace nejsou ani údaje, často získané z oficiálních zdrojů, které nepříznivě vypovídají o farmaceutických společnostech a jejich produktech. Současná cenzura blokuje zcela skutečné příběhy a důležitá data; usiluje o to, aby veřejnost znala o očkování jen polovinu pravdy.

Platformy a sociální média v první linii cenzury

V nedávných měsících zaplavily média zprávy o tom, jak internetové platformy a sociální média přiživují strach z očkování a šíří „fake news“. Dr. Art Kaplan, profesor bioetiky a vedoucí katedry pro etiku medicíny na medicínské fakultě New York University, se rozohňoval, že se „technologické společnosti nemohou stát prostředky, jimiž se šíří nákaza dezinformací“ a že musejí podniknout kroky směrem k cenzuře informací, jež by mohly občany vést k vyhýbání se očkování. V reakci na takové hlasy:

YouTube zbavil „antivakcinační“ kanály možnosti inzerovat na platformě.
Facebook skrývá obsah kritický vůči očkování a blokuje reklamy, které „obsahují dezinformace o očkování“.
Pinterest blokuje vyhledávání klíčových slov souvisejících s očkováním, jakož i „memy a piny ze stránek provozujících antivakcinační propagandu“.
Amazon ze své streamovací služby Prime Video odstranil filmy kritické k vakcínám a jejich bezpečnosti, včetně oceněného dokumentu „The Greater Good“. Totéž platí pro knihy, které pojednávají o rizicích a selháních očkování a o biomedicínské či holistické léčbě autismu.
Google skrývá obsah a videa, jež mají vztah k problémům s bezpečností vakcín.
Instagram blokuje hashtagy související s očkováním, např. #vaccinescauseautism, a hashtagy, které údajně šíří dezinformace, průběžně přidává na černou listinu.

Přidává se i Twitter

Na tento seznam cenzorů si nově můžeme přidat Twitter, který 10. května 2019 oznámil, že uživatelé vyhledávající tweety související s očkováním budou neprodleně přesměrováni na „důvěryhodný zdroj informací o zdravotnictví“, jmenovitě na vaccines.gov, stránky provozované ministerstvem zdravotnictví.

„Nedůvěryhodné komentáře a informace o očkování“ už napříště nebudou při vyhledávání navrhovány. Twitter plánuje rozšířit své cenzurní aktivity i na „jiné důležité otázky týkající se zdravotnictví“…

A to je jádro problému, že ano? Nic si nenalhávejme, cenzura neskončí u informací o očkování. Jsou i jiná toxická a zároveň velmi výdělečná průmyslová odvětví, a než se stačíte rozkoukat, zjistíte, že k některým informacím jednoduše přestanete mít přístup.

Možná patříte k lidem, kteří si myslí, že omezit přístup k informacím o rizicích očkování není až tak špatný nápad, ale nebude trvat dlouho a vlak cenzury zastaví i ve vaší stanici a potlačí informace, které budou zajímat zrovna vás. Jak dojde na cenzuru, nástroj potlačující svobodu projevu, myšlení a svědomí, dostáváme se na kluzký led.

Pokud se dnes práce myšlenkové policie osvědčí u očkování, může se zítra stát, že si nic nepřečtete (a nebudete moci sdílet) o jiných ožehavých tématech, ať už je to znečištění životního prostředí, změna klimatu, fluorizace vody, toxická kosmetika, nebezpečné výrobky pro malé děti, GMO plodiny, potraviny plné pesticidů nebo cokoli jiného, co by mohlo poškodit finanční zájmy korporací.

Myslete globálně, jednejte lokálně.

Postavit se tlaku establishmentu není nikdy snadné, ale teď je to zapotřebí víc než kdykoli jindy. Nemůžeme si přece nechat vnutit mlčení.

Pokud jste vy nebo někdo od vás z rodiny utrpěli újmu způsobenou očkováním, prosím mluvte o tom. Když spolu nebudeme sdílet informace, každý se bude bát promluvit. Když budete mít na problematiku očkování jiný pohled, než jaký byl prezentován v článku ve vašich lokálních novinách, napište šéfredaktorovi. Zavolejte do talk show v rádiu, které předkládá jen jednu stranu očkovacího příběhu.

Řeknu vám to na rovinu – musíte být stateční, protože pokud se pokusíte veřejně mluvit o rizicích spojených s očkováním, pravděpodobně se vám dostane značné kritiky. Buďte na ni připraveni. Jen když se podělíme o pravdivé informace o vakcínách, otevře se veřejná diskuse a lidé nebudou mít strach o tomto tématu mluvit.

Nemůžeme přece lidi, kteří utrpěli z očkování újmu, zamést pod koberec a chovat se k nim jako ke „statisticky přijatelným vedlejším škodám“ celostátní uniformní povinné vakcinace, kvůli níž riskuje postižení či smrt až příliš mnoho lidí. Nemůžeme se k lidským bytostem chovat jako k pokusným králíkům.

 

Zdroj

Napsat komentář