Covid jako vysokohorská nemoc! Elity se snaží dál rouškami a očkováním narychlo ovlivnit a změnit metabolické procesy v těle, lidé čelí působení extrémního stresu, jde jeho zdroj z Vesmíru? (1/2)

Možná i vy jste si stále jistější, že roušky na „covid příznaky“ nefungují, protože se šíří roušky neroušky, resp. v těch územích, kde jsou povinné roušky, tak více. Proč nás tedy nutí, jsou úplně blbí? Částečně ano, ale částečně jde hlavně o to, že nošení roušek má jiný důvod. Má přivyknout lidi na jiné dýchání a změnit procesy v těle. Jde hlavně o práci s kyslíkem, ale výraznou roli v tom vše hraje také cukr. ˇPojďme se nejprve podívat, co je to vysokohorská nemoc, někteří lékaři objevili shodné projevy covidu právě se stavem pobytu v horách.

O změnách v atmosféře Země a novými typy záření jsem už napsal několik článků a dnes se tedy k tématu znovu vracím.

Koho dnes zajímají staré novinové titulky.. ale měly by! Tenhle je třeba 12 let starý…

Vysokohorská nemoc

 • problémy s dýcháním
 • snížená schopnost těla vázat na červené krvinky kyslík
 • rychlý úbytek cukru
 • obrovská únava
 • otok plic

Vysvětlení je tady: Podle platné teorie je otok způsoben tím, že některé plicní arterie nemají dostatečnou svalovinu, aby se při hypoxii stáhly. Tlak poté poškozuje stěny kapilár a způsobuje plnění alveolů tekutinou i krevními buňkami. Symptomy plicního edému jsou extrémní únava, nemožnost popadnout dech, modré či šedé rty, případně nehty (cyanóza), chrčivé nebo bublavé dýchání, kašel, sevření nebo tlak v prsou. (zdroj)

 • otok mozku

Ve vyšších polohách se nicméně spouští forma produkce erytropoetinu, hormonu stimulujícího tvorbu nových červených krvinek, což pak pomáhá místním stabilizovat jejich životní podmínky, případně ukazuje u návštěvníků či sportovců na možnost a rychlost adaptace-trénovanosti.

Rostlinou, která výrazně pomáhá k zmírnění příznaků je známá Koka, tedy původní základ receptury na Cola-locovu limonádu :). Koka už dnes v coca-cole obsažena není, možná snad v homeopatickém množství, i když zlí jazykové říkají, že v oblastech Jižní Ameriky lze ještě stále dostat coca-colu „pravou“.

Co je zajímavé, na horskou nemoc, resp. následky z ní, stejně jako na covid pomáhají glukokortikoidy, tedy steroidní hormony, produkované kůrou nadledvin. Podle některých zjištěných látek v pcr testech povzbuzují chemikálie právě produkci nadledvinek. Zajímavé, že?

Jenže je to něco, co zřejmě tělo dělá přirozeně. Vnímá stres, zřejmě způsobený zářením a zvyšuje produkci kortizolu. To pak následně výrazně zvyšuje hladiny cukru, který se snaží dodat rovnováhu, resp. samozřejmě zvýšenou uvolněnou energii pro boj organismu se zvýšeným výdejem, už de facto bojem.. Naše těla tedy v této době podle všeho čelí tak obrovskému stresovému přetížení, které mnoho generací před námi znaly jen v případě a podmínkách válek. A zde je mimochodem vysvětleno i záhadné tloustnutí části populace:

Hlavně kortizol má vliv na metabolismus sacharidů, protože snižuje utilizaci glukózy v periferii, takže má hyperglykemizující efekt. Zvyšuje tvorbu glykogenu a jeho ukládání do jater. Podporuje glukoneogenezi z proteinů, čímž rovněž zvyšuje glykémii. Hlavním katabolickým účinkem je rozklad proteinů a snížení jejich tvorby. Způsobuje redistribuci lipidů, zvyšuje se uložení tuků v oblasti břicha, na zádech a tváři na úkor končetin.

Druhy glukokortikoidů:

zdroj

Ukazuje se, že vedlejší účinky použití glukokortikoidů však neuvěřitelně kopíruje zvýšené četnosti některých aktuálních potíží lidí, označím je tučně:

 • iatrogenní Cushingův syndrom,
 • zpomalený růst u dětí,
 • tendence k hyperglykémii,
 • atrofie kůže (zejména v místě podávání),
 • svalová atrofie a svalová slabost,
 • osteoporóza,
 • riziko avaskulární nekrózy hlavice femuru,
 • zvýšené riziko výskytu katarakty,
 • zvýšený intrakraniální tlak,
 • zvýšená srážlivost krve,
 • poruchy menstruace.

Podle níže uvedeného zjištění amerických lékařů podání jednoho z kortikosteroidů Budesonide na astma umenší následnou hospitalizaci o 90%, zároveň ale u části lidí mohou vyvolat výše uvedené příznaky. Zdá se tedy, že odezva těla na covid, ať ta imunitní, či následně (u někoho) léčebná, je vlastně boj mezi dvěma hranami. Hrana příliš velké odezvy mozku a nadledvin, a hrana naopak příliš nízké odezvy. Co je ale důležité, je to, že tělo je pod značným tlakem a tedy stresem nejspíš nikoliv až ve chvíli vypuknutí covid příznaků, ale ty jsou již jen ona příznačná poslední kapka.

Zpět k vysokohorské nemoci. Ta se týká nejen návštěvníků vysokých hor, ale mnohdy také třeba leteckého personálu. Ti jsou navzdory přetlakovým chráněným kabinám přeci jen vystaveni vyššímu záření, nepřidají jim ani rentgenové kontroly na letištích.

Zatímco vakcínami elity míří už zřejmě přímo na imunitní zánětlivou odezvu působení silného stresu, včetně oxidačního, tedy využití dýchaného kyslíku i záření, rouškami pak samozřejmě na upravení dýchání, respektive odběru kyslíku a jeho následného použití v těle. Je třeba říci, že netrénované tělo po příchodu do vysokohorského prostředí začíná hyperventilovat, tedy – mnohdy i nevědomě – rychleji dýchat, doslova lapat po dechu. Zde je třeba poukázat třeba na respirační alkalózu, jenž je způsobena zvýšeným vylučováním CO2 plícemi. V důsledku znamená silnou alkalizaci krve, kdy zvýšené dýchání zvyšuje pH krve nad normální rozmezí (7,35–7,45). Nošením roušek však dochází nejprve naopak k respirační acidóze a snížení pH krve do kyselých hodnot, což krev i ředí, kdy ztrácí část červených krvinek. To by však mohlo postupně nutit systém dýchání k lepšímu využití kyslíku a také silnějšímu vylučování CO2, a domnívám se, následné zvýšené tvorbě červených krvinek i destiček a zahuštění krve. Jsme rázem u eskymáků, kteří tuto jinovou, zásaditou krev mají a pro její ředění používají zejména ze stravy rybí oleje, my ostatní si musíme pomáhat k rozředění krve kromě ryb i Omega-3 kyselinami v doplňcích, zeleninou, cibulí a česnekem, či pektinem. Nebo zásaditými vodami původem z Maďarska Royal Waters (kód na slevu při odběrů větších množství přímo od dodavatele v jeho e-shopu by měl být stále aktivní a zní: letsgojin ). O covidu v oblasti pólů toho není příliš známo.. podle všeho by ale právě oblast pólů povýšená o vysoké hory, pokud by tam byly výrazněji zastoupeny, vytvářela ideální resistenci a imunitní krytí proti covid příznakům. Je jen hříčkou osudu, že nejbohatší Čech Kellner právě v tomto prostředí vysokých aljašských hor přišel o svůj život…

Jakou roli v tom všem tedy má Slunce, jsme mu stejně jako horolezci, horalé a piloti a letušky nyní nějak blíže? Hraje v tom roli tlak? Nebo jen „odpadla“ část atmosférického krytí? Kam mizel ozón, proč se ozonová vrstva ztenčovala? A proč už mizet přestal? Je ozón univerzální lék, nejen na covid? Tak o tom zase třeba příště.

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 851 posts and counting.See all posts by veksvetl

2 komentáře: „Covid jako vysokohorská nemoc! Elity se snaží dál rouškami a očkováním narychlo ovlivnit a změnit metabolické procesy v těle, lidé čelí působení extrémního stresu, jde jeho zdroj z Vesmíru? (1/2)

 • 9.6.2021 (19:45)
  Permalink

  Ahoj, zajímá mne sice všechno na světě, ale tady se dozvídám něco, co mám od mládí a přistěhováním do Prahy mi neustále organismus reaguje jak ve vysokohorském prostředí! Všechny symptomy zde popsané, zažívám téměř pořád. A i když beru léky na tyto problémy, nic nepomáhá zastavit je. A jsou opravdu šílené! Minulý týden takové, že mě museli dávat do pořádku záchranáři. Nikdy nevím, kdy se to objeví. Zajímavé dále je, že jsem 20 let žila na horách a tam bylo vše v pořádku a nejsem rodák z hor, ale z nížiny, kde jsem problémy s kyslíkem taktéž mívala, a to jsem se tam narodila! Ano, mám něco jako „permanentní covid“ 🙂 A nejen to… Na testování jsme byla jen 2x a právě podruhé, kdy sestra zajela s tyčinkou výš, se za pár hodin spustil astmatický záchvat, který jsem nikdy neměla. Děkuji autorovi těchto stránek za vynikající informace, kterým ale ti spící říkají „bláboly“. Covid jsem asi nikdy neměla a očkovat se nedám, jelikož bych upsala svou duši Zlu. Lidka.

Napsat komentář