Jak zastavit panický záchvat během chvilky a bez léků

z healthyfoodhouse.com

Pocit silné úzkosti naneštěstí nejspíš všichni známe. V některých případech může být úzkost tak intenzivní, že se projeví formou poměrně děsivého záchvatu.

Pro takový záchvat je typické pocení, dušnost a zrychlený tep – není to tedy žádná příjemná zkušenost, a proto se lidé, kteří mají k panickým záchvatům sklony, obvykle uchylují k medikamentům na předpis.

Přitom není pochyb o tom, že přírodní prostředky jsou mnohem šetrnější a poskytují i lepší výsledky. Konkrétně se jedná o jedno cvičení v rámci pránajámy, kdy dýcháme nosními dírkami střídavě.

Oblíbená učitelka jógy Gillian B. vám v tomto videu popíše, jakým způsobem cvičení provádět a jak velice jí pomohlo při jejích vlastních problémech s úzkostí. Naučí vás zklidnit mysl, uvolnit napětí a skoncovat s přívalem úzkosti zcela přirozeným způsobem, jen za pomoci vlastního úsilí!

Tento cvik můžete provádět kdekoli a zabere vám jen pár minut. Blokované energetické kanály se vám pročistí a tělo i mysl uvolní:

(K videu: samotná instruktáž začíná od 1:11. Na pravé ruce si připravíme palec a prsteník, aby bylo uzavírání nosních dírek snazší. Stiskem zablokujeme levou dírku a zhluboka se nadechneme pravou. Nyní uzavřeme pravou nosní dírku a vydechneme levou. Nadechneme levou, zablokujeme, vydechneme pravou. Mezi nádechy a výdechy můžeme vkládat pauzy, kdy počítáme do čtyř.)

 

Zdroj

Napsat komentář