Jirkovou optikou (410. Póózor! K jadernému výbuchu hleď! Dá se eventuelní jaderná konfrontace přežít? A pomůže jód a v jakém množství? )

Tak je to tu. Evropské vlády, ohlášeně a oficiálně zatím polská a belgická, začínají nakupovat jodid draselný. Má jít o lék proti ozáření.

Možná někteří ještě vzpomínáte na pláštěnky a plynové masky na branných cvičeních. Tak plynové masky nám v tomto moc nepomohou, ale pláštěnky a důsledné pokrytí kůže by v takových případech mohlo.

Možná i vám přijde zvláštní, že lidstvo po 70 letech existence jaderných elektráren a jaderných zbraní vlastně nemá nic, co by lidi nějak dokázalo aspoň částečně ochránit. Ano, jodid draselný. 🙂 Ale je to opravdu záchranná a nouzová brzda, kdyby.. podíváme se na to blíž.

Ode mne přitom víte, že záření je nyní výrazně větší, než před lety. Hovoříme jak o tom slunečně-kosmickém, tak o tom terestrickém uměle vyprodukovaném. To samo o sobě je rozsáhlá hrozba pro mutaci DNA a rozsáhle se tím v našich článcích zabýváme, establishment zvolil na ochranu obyvatel před mutací DNA a rakovinou genovou terapii, tedy tzv. „mRNA vakcíny proti covidu“. Další zdroje potom říkají, že uvolňování jaderné energie i pomocí katastrof (viz Fukušima) je potom rychlejší nátlaková cesta k zvyšování vibrace populace na její cestě do 4. a později i páté dimenze. Je to ostatně domácí prostor uchvatitelů naší planety. Repťošů, ale dost bylo královny.

Nejprve. Jaká je politická situace na bitevním poli?

Západní propaganda tvrdí, že Putin chce rozbombardovat jadernou elektrárnu na Ukrajině. Tedy, tvrdila. Pak se ujal slova sám Putin a vzkázal, že přestává sranda a že jsou připraveni použít jaderné termo-nukleární zbraně. Nejspíš k jejich nasazení vše směřuje, neboť jinak USA a Británie prostě nepřestanou na Ukrajinu dodávat zbraně a lidské zdroje. Mimo jiné, reexportem přes právě Českou republiku.

Šance, že Rusko zasáhne či zničí jadernou elektrárnu na Ukrajině: prakticky 0 %

Šance, že tak záměrně učiní sabotáží sami Ukrajinci: 60 %

Šance, že Rusko použije na Ukrajině „malé“ jaderné zbraně: 75%

Šance, že USA následně použijí jaderné zbraně na ruské lodě v Černém a Středozemním moři, jak vyhrožují: 30 %

Šance, že následně Rusové provedou jaderný úder na vojenské cíle v USA a v Evropě: 10 %.

Co by to znamenalo?

 1. z dlouhodobého hlediska by zřejmě jaderná mračna jednak otrávila prostředí a půdu, to ale neznamená, že nic nebude růst, spíš to, že vše bude 4x větší. 🙂 A samozřejmě, otrávené to bude až v lidském organismu, i když také ne univerzálně.
 2. zejména by však jaderné údery zvířily prach a vytvořily mraky, které několik měsíců, možná let budou potulovat po Zemi, resp. nad Zemí a to sníží sluneční svit o desítky procent, což velmi pravděpodobně přinese neúrodu v řádu do 10-15 let, takže hladomor, za který by podle některých odhadů zaplatilo životem přibližně 5 miliard lidí.
 3. samozřejmě, bezprostřední vliv na lidský organismus prostřednictvím dýchání, deště, atd. Ten je uváděn takto:
 • Vysoké dávky nad 30 Sv poškodí centrální nervový systém tak, že smrt nastává nevyhnutelně během hodin nebo několika dnů. Mezi příznaky patří nevolnost, prudké zvracení, dezorientace, kóma.
 • Nižší dávky od 10 do 30 Sv způsobí těžká poškození vnitřních orgánů, zejména trávícího ústrojí. V prvních hodinách následuje nevolnost a zvracení. Pak se uvnitř zažívacího traktu objeví vředy, doprovázené ztrátou tekutin a infekcemi. Smrt nastává během několika týdnů, většinou kvůli neschopnosti poškozených buněk vystýlky střeva vytvořit dělením novou generaci.
 • Dávky mezi 1 a 10 Sv vyvolají zpočátku nevolnosti a zvracení. Poté následuje období, kdy se pacientu uleví. Polovina nemocných však nakonec umírá na vážné poškození buněk v kostní dřeni, které zásobují organismus krví.

Vás ale zajímá právě tento bezprostřední vliv, tedy radiační spad, a jak se proti němu lze bránit, chránit. Podle směru větru může být při bombardování ukrajinských cílů u nás do přibližně 24 hodin.

Ještě ale předtím si řekněme, že tělo jadernou energii také vyzařuje. Jsme energii, jsme zářiči, a každý rok vyzáříme údajně 40 miliremů, což je 4x rentgen hrudníku.

Naše těla produkují radioaktivní záření z jídla, které jíme, nápojů, které pijeme a i vzduch, ve kterém jsou obsaženy radionuklidy jako draslík 40 a uhlík 14, je zdrojem působící radiace. Tyto radionuklidy se začlení do našich molekul, rozpadají se a produkují v těle radioaktivní záření.

Když se draslík 40 rozkládá, uvolňuje pozitron, který je antihmotovým dvojčetem elektronu. Každý z nás má v sobě nepatrné množství antihmoty. Průměrný člověk produkuje více než 4000 pozitronů za den, což je přibližně 180 za hodinu. Za krátkou dobu po vzniku narazí do našich elektronů, čímž se oba změní na záření ve formě paprsků gama. (zdroj)

Podle mé teorie, organismus se těžce vyrovnává s větším než velkým vířením. I dýchání, resp. kyslíková residua zanechávají v organismu při nedokonalém spalování tzv. volné radikály. A ano, jde o volné radikály, studie to potvrzují. Antioxidanty fungují i na radiační expozici.

Kosmické a sluneční záření zároveň bombarduje radiací naše těla a vše živé na Zemi neustále a způsobuje v dlouhodobějším hledisku i rozsáhlé změny druhu. Doba takového přerodu je právě teď. Organismus sám má nástroje, aby DNA příliš rychle nemutovala nebo nedegradovala, jedním z nich je například prudké zvýšení hladiny cukru v krvi.

Orgány, které bezprostředně reagují na ozáření: krev, slinivka, střeva, z dlouhodobějšího hlediska játra i srdce.

Věřme v nejlepší, ale očekávejme a připravme se raději i na to zlé. Nezapomeňte, že vše na zahrádce bude v takovém případě bezprostředně otrávené a nejedlé. Pamatujeme si Černobyl a to, jak nádherně rostly houby a všichni jsme je trhali. Ano, houby jsou z různých hledisek skutečně největší nasávačem radioaktivity. Velký jin a velký jang, to jde samozřejmě dohromady.

Oním zázračným farmakem, které začínají distribuovat jednotlivé státy (Polsko zde), je jodid draselný. Jde o farmaceutickou kvalitu, tedy fakt, že jde pro organismus o zátěž a nemusí lék, resp. jód zcela přijmout, byť mu jde vstříc právě tím kaliem, draslíkem, který jakožto sůl naše buňky milují ještě víc než cukr. Jód je pak organismu tak trochu vnucen a vtlačen pod tlakem. Komerčně nabízené jodidy, či jódy, jak třeba v kuchyňské soli, nebo právě zde však nejsou pro tělo optimální, někteří mí učitelé říkali, že je to spolehlivá cesta, jak si naopak štítnou žlázu odstřelit, zaseknout. Ale jako vždy, vše je vždy otázka kvality a množství.

Proč jód?

Přijatý jód nasytí štítnou žlázu a sníží se tím vychytávání radioaktivních nuklidů jódu během pobytu v radioaktivně zamořeném prostředí. Ale lidské tělo, jeho hormonální systém, a zejména tedy ochranný štít, štítná žláza, jedou na jód, který si přitom tělo neumí samo vyrobit. Zvláštní, že? To je důvod, proč obyvatelé přímořských států mají výrazně nižší podíl nemocí typu rakovina, nebo koronárně-cévní nemoci, kdy jód z ryb a mořských plodů spolu se Sluncem vytváří zcela specifické prostředí příjmu, zpracování a výdeje energie. Právě průtokem krve přes štítnou žlázu a další hormonální centra se krev očišťuje od virů i bakterií. Je to takový optimální filtr, jenž však řádně funguje pouze v souladu se Sluncem. Zvýšené dávky jódu obsahují některé červené letní plody, jako jsou jahody, nebo třešně.

Jód je zároveň potřeba také pro nervovou soustavu. Jeho nedostatek vytváří silnou únavu, člověku to nemyslí, má problémy se spánkem atd. Jeho přebytek může vytvářet stejně jako nedostatek cukání ve svalech, tiky, mozkovou mlhu. Jeho nedostatek může být většinou při vývoji plodu fatální.

Nutno říci, že organická forma jódu je značně složitě sehnatelná, resp. spíše nesehnatelná. Některé polotajné zahraniční laboratoře proto pro pomoc lidem používají třeba jód odsávaný prasatům. Dokonce i v oceánu se uvádí anorganická forma jódu, kterou však dokážou transformovat právě vodní živočichové.

Ideální příjem se uvádí denně 150 až 200 mikrogramů jódu. Těhotné ženy a kojící matky by měly denně přijímat 250 mg jódu.

Pro zajímavost, mnou oblíbený jód doplňkovou formou pro běžnou suplementaci je Jód vitality od firmy Wetyzo, který obsahuje jód z Kelpu, a uváděné množství je 200 μg. Právě množství kolem 200 mikrogramů obsahují i mnohé další přípravky na volném trhu.

Jód obsahuje také nápoj Vincentka, a je součástí toho, spolu s výrazným podílem sodíku a dalších solí, že některým se prudce ulevuje při bolesti v krku či angíně. Zde je přírodního jódu ve formě aniontu jodidu obsah 6.70 mg jodidu v litru Vincentky. Převod je 1 mg je 1000.00 µg, čili vidíte, že při vypití dvou půl litrových Vincentek byste do sebe měli dostat celkem 35x násobek denní potřebné dávky jódu. Jen je otázkou, který jód a z čeho vaše tělo bere dobrovolně, a který tak trošku násilím, nebo vůbec.

Já již cca půl roku používáme Lugolův roztok. Je tam přitom jak jód, tak jodid draselný, ale předpokládám že i zde jde o anorganickou část. Zkouška vašeho obsahu jódu v těle je s ním jednoduchá. Je tmavě hnědé barvy a pokud si pomažete zápěstí, barva by tam měla vydržet nejméně 24 hodin. Pravdou je, že v našich zeměpisných šířkách většině lidí zmizí do 3-4 hodin. Pravdou je zároveň to, že jsem začal s jehou používáním prudce hubnout (již 22 kg, dělám toho a piji teda víc, včetně Kangen vody, denně 3-4 litry, a neslazeného černého čaje, denně litr). Lugolův roztok podle druhu obsahuje 1 kapka kolem 5 mg jódu.

V poslední době se objevuje na scéně také tzv. nascentní jód. Jedna kapka (u 2% nascentního jódu) je pak obvykle kolem 400 mikro gramů.

Tabletky jodidu draselného mají různé množství jódu, ty komerčně prodávané doplňky s názvem jodid draselný zpravidla kolem 0,18 mg jódu v jedné tabletě, ty farmaceutické pak pak mají zpravidla gramáž 65 mg, to znamená poměrně značné množství kolem 50 mg jódu. Avšak tyto tabletky si skutečně neberte preventivně (!!!), použijte je opravdu jen v případě rozsáhlého a vyhlášeného (alternativními médii s potvrzením, případně anglo-americkými v CZ a SK médii o úniku radiace, sama o sobě je to velká šlupka.

Jodid draselný nabízí navíc pouze omezenou ochranu pro konkrétní situace a populace:

 • chrání pouze před radioaktivním jódem a nechrání před jinými druhy záření;
 • chrání pouze štítnou žlázu, nikoliv ostatní části těla;
 • musí se použít do 24 hodin před nebo 4 hodiny po expozici, aby byl nejúčinnější;
 • neléčí ani nemůže zvrátit poškození, které již bylo na štítné žláze způsobeno;
 • nemusí poskytnout 100% ochranu před radioaktivním jódem. (zdroj)

Pozor! Používání jódu může zhoršit zdravotní stav lidí při autoimunitních poruchách, nebo již propuknutých nemocích štítné žlázy.

Dále. Jaderné záření mění/kroutí/ničí DNA. V podstatě se hroutí naše karbonová matrice. Zatím. V budoucnu, až nebudeme vibrovat na uhlíku, ale na křemíku, bude už to zřejmě jinak, ale do té doby nám přeci jen ještě hezkých pár novoročních ohňostrojů zbývá. Na čištění radiace bych doporučil tyto 4 věci, s kterými začněte co nejdříve:

 1. Kyselinu listovou, ideálně ve folátové kvalitě
 2. Chlorofyl jak v samostatné formě (prášek, či liquid), tak různé řasové doplňky, nejznámější jsou kelp, spirulina či chlorella, které mohou obsahovat i malé množství jódu
 3. Niacin, tedy vitamín B3 samostatně
 4. Orotát magnesia – speciální forma hořčíku, která chrání a čistí DNA

Existují i homeopatika na záření spíše malého množství (může se hodit na mnohahodinovou cestu letadlem a nejméně dvojí kontrolu rentgenem).

Jde přímo o homeopatikum X-ray 9 a 30CH může pomoci při bezprostředním kontaktu s ozářením. Má zkušenost s jeho nasazením je však zároveň taková, že – jako každá rychlá, jaderná energie – urychluje karmu (viz také následky výbuchu v Černobylu v podobě války) a zpravidla roztáčí kolo neuvěřitelných událostí a může i následných zdravotních problémů. Je zřejmé, že pokud má člověk začít vibrovat rychleji, aby to lépe chytal a snášel, dostane nakopáno do zadku obrovsky. Obecná homeopatika na vylučování chemické, kovové, ale také očkovací toxicity z těla jsou Sulphur, nebo Sulphur acid, opět 9 CH působící víc na fyzické tělo a 30CH spíše zároveň na tělo i psychiku, vyšší potence 200 CH a další pak míří už spíše na psychiku, nebo jemná těla s menším podílem fyz. hmoty. Dobré zkušenosti pak různí homeopaté mají ještě s Radium bromatum, nebo Cadmium sulphuricum, jde však spíše o vyloučení zbytkového množství radiace po válce či katastrofě, před zaplavením vašeho organismu radiací vás bezprostředně neochrání, ale to už je spíše na konzultaci s vaším homeopatem.

Bůh přeje připraveným a ať je v těchto těžkých dobách všeobecného šílenství s námi!

Váš v Lásce a úctě, jiří maria.

Update via IA:

Existuje několik druhů řas, které obsahují přirozeně vysoké množství jódu. Některé z těchto řas zahrnují:

 1. Hnědé řasy:
  • Kelp (Laminariales)
  • Wakame (Undaria pinnatifida)
  • Kombu (Saccharina japonica)
  • Bladderwrack (Fucus vesiculosus)
 2. Zelené řasy:
  • Chlorella (Chlorella spp.)
  • Mořské vřesoviště (Enteromorpha spp.)
 3. Červené řasy:
  • Nori (Porphyra spp.)
  • Dulse (Palmaria palmata)
  • Carrageenan (Chondrus crispus)

Tyto řasy jsou známé svým vysokým obsahem jódu a jsou běžně konzumovány jako součást stravy nebo se používají jako přísada v potravinářství. Výrobky z těchto řas, jako jsou sušené řasy, řasové prášky nebo potravinové přípravky s obsahem řas, mohou být zdrojem jódu.

Je však důležité si uvědomit, že množství jódu v řasách se může lišit v závislosti na konkrétním druhu řasy, růstových podmínkách a zpracování produktů z řas. Proto je důležité pečlivě sledovat dávkování a konzumovat řasy s rozumnou mírou, aby nedošlo k nadměrnému příjmu jódu.

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 839 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář