Nová zlatá horečka bitcoiny zřejmě smete všechny malé.. ale pro koho?

Pokud zpravodajským službám ujede vlak, je to všechno složitější a hlavně dražší. Samozřejmě, někdo to většinou zaplatí. Ti, kteří zpravodajské služby řídí. Ne, politici to nejsou. 🙂

Představte si, že byste stáli u zrodu elektronických plateb a velké karetní společnosti typu Visa, Mastercard, či American express se teprve chystaly. Šli byste do toho? Vy asi ne, ale člověk, který přeci jen vidí dopředu, rozhodně. To stejné, jen v mnohem jasnějších barvách, nastalo později i s plně elektronickou měnou.

Nová zlatá horečka, Clondike, kde se zatím nestřílí.. zatím.

Miliardář, o kterém nikdo neví, kde se v ČR vlastně vzal, a jak se vůbec dostal na londýnskou burzu, kde údajně vydělal miliardy, údajně svým algoritmickým programem, který je perpetum mobile a vydělává peníze sám a který už desítky let touží vyrobit všichni, kdo jen trošku spekulují na burze, a Janeček ho udělal, tak tenhle miliardář a influencer, který to také zkoušel v politice, ale zatím vyhořel, i když neřekl poslední slovo, tak jo ten nakoupil nějaké ty bitcoiny v době, kdy umělé chechtáky stály ještě 700 dolarů, za milióny. Dnes je cena bitcoinu 15.000 USD. Ano, zhodnocení je přes 1400 %, sen každého finančního spekulanta.

Spekulanta.. ano. Spekulace na to, zda kurs akcií půjde nahoru, zda mám kupovat, nebo dolů, a mám prodávat. Když jsme se to učili v roce 1986 v ekonomice zahraničního obchodu na střední, moc jsem nechápal, kdo vlastně spekuluje, jak a proč. A úplně to nechápu dodnes, i když kdo, jak a proč už vím.

Miochodem, připomíná mi to v těch hrubých rysech miliardáře Bakalu. O něm taky nikdo netuší, kde se vzal, a kde vzal své pověření a finance.. ale svůj part sehrál báječně, ne? Šéfové mají jistě radost. Kdo jsou šéfové? No, mnohé naznačuje tento článek na Aeronetu. To by bylo vysvětlení mnohého.

Co si Janeček koupí? Možná nová auta, možná nové ženy. Takové ty chlapské záležitosti. Možná dá část na charitu, pokud bude mít v názvu jeho šťastné číslo. Kde jsou ty časy, kdy těžaři se zbytky svědomí sice ukradli nám všem pár dolů, ale docela viditelnou část pak dali na provoz částečně bohulibých projektů, že, Maitreo.

Nevím, čím to je, ale hned několik mých duchovních známých se snaží uspět coby spekulanti. Nevím, zda je to tím, že věří ve šťastnou hvězdu více, než ostatní, nebo tím, že se jim prostě nechce makat, ale je to fakt. Taková je holt doba. Hodnoty už dnes nechce tvořit nikdo, všichni sedíme u počítačů a snažíme se z toho vydělat na živobytí, někteří teda i na auta a na ženy.

Banky, jež zpravidla stojí u každého zla všude první, už nemají na čem odírat. Hypotéky pryč, privatizace v ost-bloku pryč, akcie příliš pomalý a nejistý byznys.. a ukrást něco, co vlastně ani reálně neexistuje, přesto za to někdo reálně zaplatí, to je přeci sen každého podvodníka, ne? Něco jako prodat Karlštejn, i když ten aspoň reálný je. Něco takového se podle mne stalo bitcoinům, částečně tedy už stalo, dnem jejich založení a záměrem, a v budoucnu s velkým řachnutím stane. Kurs bitcoinů dál rychle roste a tak se zdá, že to směřuje k tomu, že velcí utečou a nechají malé utopit. Je to jen další level cesty k vystrčení středního vyššího stavu mimo hru, další výlov, aby zbyly nakonec jen ty opravdu velké ryby, hoši, co spolu mluví, a vždy se domluví.

Možná si řeknete patří jim to, rychle nabyl, rychle pozbyl, jak říkaly naše babičky. Samozřejmě, mnozí nevydrží s nervami a prodají teď, spokojí se se slibem patnáctinásobku. Ano, slib desetinásobku, odkud to jen Čechoslováci znají? Jasně, kupónová privatizace, cílené rozkradení národního majetku a přesun do kapes několika set, spíše desítek soukromých fondů a skupin. Také jsem jednu knížku Koženému dal, a dokonce ještě nějaké akcie fondu přikoupil, viděl jsem to jako dobrý nápad, pokud.. pokud by fond nevedl člověk morálně nepevný, a pokud by peníze nekazily lidi.

Staré handlířské pravidlo zkušených spekulantů praví, že jakmile se dostane nějaká věc ven tak moc, že se o ní denně mluví v televizi a chvíle, kdy už kupují i taxikáři, mají již jen několik posledních týdnů a měsíců k tomu, aby je podojili, a pak musí honem prodat, neboť se blíží pád.

Zpět k bitcoinům. Některé země je začínají částečně zakazovat, Jižní Korea nedávno oznámila, že kdosi v portfoliu bitcoinů ukradl několik desítek milionů dolarů a omezila obchodování s nimi. Bitcoin údajně nekontroluje žádná banka, žádná země a v tom je jejich naděje.

I kdyby to byla pravda, jakože tomu nevěřím ani zbla, je samozřejmě možné, že dříve či později přijdeme třeba o elektřinu. Sítě se rozpojí.. a bitcoinů se v té chvíli nenajíte, zmizí ve vteřině pryč. Svojí hodnotu by pak postupně ztratily asi také papírové peníze, kruh se uzavře a lidé se vrátí k placení zlatem či stříbrem.

Kdo založil bitcoin, se přesně neví. Spekuluje se o Muskovi, který je takovým podivným nástupcem Gatese a Jobse. Každopádně, skupina Satoshi Nakamoto je skryta v těžké mlze, a měnu jenom rozjela, potom rychle vycouvala… no, nepřipomíná vám to opět něco?

Jak dlouho se asi jisté části světa připravovaly na pád komunistických režimů? Roky? Desetiletí? O tom, že skutečným tvůrcem bitcoinu či aspoň pomahačem je NSA, speciální americká tajná agentura. Těžko říci. Již v roce 1996, tedy zhruba 10 let před vznikem bitcoinu, ano deset let, tedy oficiálně deset let, se NSA kryptografií a elektronickými měnami výrazně zaobírala. Více například zde. Navíc, bitcoin používá šifru SHA-256, která byla vyvinuta právě NSA. Je příliš dobře vymyšlený, příliš profesionální na to, aby jej vymysleli amatéři.

Objevují se však také konspirační teorie, že bitcoin vytvořila již sama umělá inteligence. V češtině například zde.

Víte, vlády vám kontrolují prachy v peněžence, kontrolují vám veškeré transakce, vklady na účty, a nyní máme věřit, že lze převést legálně miliardy dolarů v bitcoinech a nikoho to nevzrušuje? Sorry, jako..

Pokud by bitcoin byl „jejich“, jistě bychom to někde museli v základních indicích najít. Bitcoin.. kabalisté vědí, že největší životní výdrž mají názvy a jména od A, ovšem B je hned vedle.. navíc bit-coin dává vcelku logické pojmenování toho, o co vlastně jde. Takže Wiki a jdeme dál. Rok založení.. no, neví se přesně, ale spíš nic.

Dal jsem si tu práci a spočítal, kolik má v logu jedniček. 15.. vida, šestka. Takže také 15 nul.. vida, druhá šestka. Třetí šestku jsem nenašel, ale někde tam asi bude. Bé je druhé písmeno abecedy a prochází jím, podobně jak známe od dolaru, dvě čáry. Dolar měl dříve jednu, později dvě, také se úplně neví proč vlastně, teorií je několik. Ale bez ohledu na to, co asi tak znamená přeškrtnuté písmeno? Co znamená, když něco napíšete a škrtnete? No že to neplatí, v tomto případě, že to neexistuje.. jen lidé si toho zatím nevšimli. 🙂

Je zde však ještě jeden problém. A tím je energie. Bitcoiny jsou tak energeticky náročná měna na veškerý hardware a servery, že na jeho provozování nemáme energii, resp. 2020 už mít přestaneme, více například zde. Kdysi byly bankovky kryty zlatem, dnes jsou kryty energií nás všech. Ale pouze někteří na tom vydělávají… zatím. Je zde vidět, že lidé buď zešíleli, anebo jde o chladnokrevný záměr, při kterém se vychytralá skupina mocných snaží využít ty šílené. A ostatní si vzít jako oběť svého životního stylu. Kapitalismus se dostává do své vrcholné, hyenistické fáze. Jak dlouho bude trvat, se zatím neví, ale co se ví, je, že záleží na nás všech…

A co vy, Losnu, nebo Mažňáka? Prachy, nebo život? Válka o Zemi a vaše duše pokračuje…

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 962 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář